Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez francc » 1 lis 2012, o 15:08

http://www.z-krainy-wilka.ovh.org/home.htm

Witam co sądzicie o tej hodowli
są tam hodowane pieski zdrowe o prawidłowej dla rasy psychice ?
ma ktoś pieska z tej hodowli ?

Pozdrawiam
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Paweł

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 29 cze 2013, o 19:49

Poczytaj porady na ich stronie a potem zdecyduj czy chcesz mieć tak "socjalizowanego i dominowanego" szczeniaka :negatyw:
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Joan » 29 cze 2013, o 22:47

To są nauki Europejskiego Studium Psychologii Zwierząt.
http://espz.strefa.pl/nauczyciele.htm

Właścicielka Krainy Wilka tam te nauki zdobywała...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez francc » 29 cze 2013, o 22:52

mają w tej hodowli również czarne owczarki niemieckie ?
czy ta hodowla jest zarejestrowana w ZKwP ?
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Paweł

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 29 cze 2013, o 22:59

Joan napisał(a):To są nauki Europejskiego Studium Psychologii Zwierząt.
http://espz.strefa.pl/nauczyciele.htm

Właścicielka Krainy Wilka tam te nauki zdobywała...

Czy to coś zmienia?
"Należy wówczas podnieść go za kark, skarcić ostrym "fe" i przenieść we właściwe miejsce"
"To naturalne, że niemalże od pierwszego dnia pies usiłuje pomóc nam w ustaleniu hierarchii."
"Częste branie psa na ręce (demonstracja siły), głaskanie po główce oraz grzbiecie, zakazywanie wskakiwania na nas, podawanie łapy to podstawowe zasady, które pomagają w rozstrzygnięciu kwestii, kto jest, kim."
"Miejscem dobrze wychowanego psa w domu jest wyłącznie podłoga i jego legowisko. Uleganie mu i wpuszczanie go do łóżka
lub na fotel powoduje niepotrzebny chaos w psiej psychice. Gotów on wtedy pomyśleć: skoro jestem tak ważny, że pozwalasz mi ze
sobą spać to, czemu później wydajesz mi polecenia? "
"Aby do tego nie doszło należy pieska przyzwyczajać do samotności stopniowo, zaczynając np. od 10 min."
Czy dzięki temu, że "To są nauki Europejskiego Studium Psychologii Zwierząt", nabierają wartości i stają się mniej bezsensowne?

A przy tym szczerze się ubawiłam (to przynajmniej szkody nie przynosi):
"Gdy szczenię zaczyna się kręcić, można je wynieść z powrotem na trawę i mobilizować do załatwienia się, rozmawiając z nim ..." :lool:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Joan » 29 cze 2013, o 23:11

Nie to miałam na myśli. Chyba nie sądzisz, że pochwalam takie nauki. Chciałam uświadomić postronnym skąd się one biorą. :głupol: I trochę może usprawiedliwić Bożenę.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 29 cze 2013, o 23:16

francc napisał(a):mają w tej hodowli również czarne owczarki niemieckie ?
czy ta hodowla jest zarejestrowana w ZKwP ?

Ta hodowla jest zarejestrowana w PKPR.
Wszystko fajnie gdyby nie te metody wychowacze ,które uczą szczeniak strachu przed właścicielem :negatyw:
Moim zdaniem taki hodowca psów powinien się wstydzić :nea:
Hodując psy powinno się mieć trochę większą wiedzę,a nie polecać metody wychowawcze krzywdzące szczenięta ,które wyuczyło się na jakimś kursie.
Przecież klienci kupujący od nich szczeniaki będą te metody stosować :przerażenie: :przerażenie:

Pani Bożenko-podejrzewam,że kursik odbywał się na naukach Fishera,który rzeczywiście głosił wszem i wobec teorię dominacji,ale sam się z niej wycofał.
Nie jesteśmy matkami-sukami.Szczeniak targany za kark lub podnoszony za kark nie zrozumie intencji.
Nauczy się za to,że pan lub pańcia są niebezpieczni,nieobliczalni i trzeba się ich bać :negatyw:
Ostatnio edytowano 29 cze 2013, o 23:20 przez 14ruda, łącznie edytowano 1 raz
14ruda
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 29 cze 2013, o 23:16

Joan napisał(a):Chyba nie sądzisz, że pochwalam takie nauki. Chciałam uświadomić postronnym skąd się one biorą. :głupol: I trochę może usprawiedliwić Bożenę.

Nie sądzę. :-)
Ale osoby zainteresowane mogły to różnie zrozumieć, więc wolałam wyjaśnić. :ok:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 cze 2013, o 08:54

Brawurka napisał(a):"Miejscem dobrze wychowanego psa w domu jest wyłącznie podłoga i jego legowisko. Uleganie mu i wpuszczanie go do łóżka
lub na fotel powoduje niepotrzebny chaos w psiej psychice. Gotów on wtedy pomyśleć: skoro jestem tak ważny, że pozwalasz mi ze
sobą spać to, czemu później wydajesz mi polecenia? "

Trochę te rady są napisane jakimś radykalnym językiem. Co nie umniejsza temu, że są osoby, które uważają iż miejscem psa jest podłoga i legowisko. :akuku:
Ale żeby dorabiać do tego ideę, że jest to obowiązek "dobrze wychowanego psa"?.... ekhem... każdy lubi to co lubi. Zamieniłabym to na "Dla tych, którzy nie tolerują psów łażących po meblach - miejscem dla psa jest podłoga i jego legowisko" :-). Nie no ja sobie nie wyobrażam takiego sierściucha co lata po obsiuranej trawie wpuszczać na kanapę... Bo w końcu kanapę kupuje się nie po to w swoich ulubionych kolorach, wzorach itd itp, żeby nakrywać ją kocem! :ooops: :akuku:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 30 cze 2013, o 21:18

Aga tu oczywiście nie ma dyskusji.Nie każdy pies musi włazić do łóżka :lool: Ale samo stwierdzenie,że to chaos w psiej główce wytwarza jest śmieszne.
Najważniejsze jest ,że pies złazi na jedno słowo właściciela.
Bo co to za okropny chaos się psiej głowie robi jak jedziemy na wakacje pod namiot i pies spi z nami siłą rzeczy w tym namiocie :-)
Zresztą ta porada to mnie zwala z nóg jak reszta.
Ciekawa jestem co to Europejskie Centrum co to takie mądrości snuje wytłumaczy dlaczego własnie powinno się podnieść szczeniolka za szmaty nad kałużą sików.Co to da i czego szczeniak się nauczy?
Bo moim zdaniem następnym razem pójdzie za meble gdzie go nikt nie zobaczy :diabeł:
14ruda
Owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje