Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowle Pomorskie

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 14 mar 2012, 16:37

z jadu skorpiona jest zarejestrowane w Polskim Klubie Psa Rasowego o ile się nie mylę. Podobno nie jest to dobre stowarzyszenie, tym bardziej że pseudohodowla z mysłowic wydaje rodowody z pieczątką tej organizacji [jeden przypadek znany mi od 4 lat że wgl. wydali rodowód...] ... dlatego dla mnie jest już skreślone to stowarzyszenie czy organizacja
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Hodowle Pomorskie

Nieprzeczytany postprzez polaklg » 15 mar 2012, 19:47

A slyszal ktos o tej hodowli....http://www.zsercakaszub.pl/szczenieta.html
2 tyg temu szczeniaki urodizly sie wlasnie z tej pary. Jak dla mnie wyglada na wporzadku matka i ojciec ale chcialbym uslyszec zdanie ludzi bardziej doswiadczonych w tej dziedzinie. W weekend mam zamiar podjechac i zobaczyc jak wyglada ta hodowla, jakie panuja tam warunki i czy fakttycznie jest to robione z milosci czy wylacznie w celach zarobkowych. Jak by ktos mial jakies opinie to prosil bym napiszcie. dziekuje za rady pozdrawiam
polaklg
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: ...
Imię: arek
Wiek: 22
Lokalizacja: trojmiasto
Dołączył(a): 14 mar 2012, 02:22

Re: Hodowle Pomorskie

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 mar 2012, 20:17

Oni nie należą do FCI a do F.C.I, czyli jakiś gniot żeby zmylić potencjalnego nabywcę...
Cóż mogę powiedzieć.
Samce dla mnie eksterierowo masakra, czy tak wygląda zwinny owczarek? Dla przykładu dodam, że mój pies z powodzeniam gania za harcicą whippetką, tuż za nią :)... a labradorek nie daje rady :lool:
Nie chcę być świnką, ale trochę będę aby udzielić Ci odpowiedzi - te samce nie wyglądają mi na zwinne owczarki, szczególnie jeśli chodzi o samca nr 1... coś z jego anatomią jest nie tak :ooops:
Suka nr 2 - może mi się wydaje, ale jestem przewrażliwiona na punkcie czystości psich uszów - te zaczerwienione uszyska nie wyglądają dobrze na zdjęciu i nie chcę wnikać dlaczego takie są...
Nie jestem jakimś znawcą hodowli, ale naprawdę szukałabym w Hodowlach Związku Kynologicznego FCI a nie wśród hodowli zarejestrowanych w jakiś dziwnych tworach...
Przecież po krótkowłosych ON'kach rodza się długowłoche...
Wiesz, ja też byłam jeszcze 3-4 lata temu NAPALONA na długowłocha... ale tak NA MAXA napalona... dzisiaj mi to zwisa... nie włos jest najważniejszy a charakter i ciesze się że wtedy natrafiłam na tak wspaniałą Hodowlę :)Chociaż mam psa tego wymarzonego długowłosego (z Hodowli FCI, po krótkowłosych rodzicach) to z biegiem czasu po prostu przestaje być ważna długość kłaka :)OWCZAREK NIEMIECKI TO CHARAKTER, NIE WYGLĄD!!!
Także jeśli naprawdę zależy Ci na kłaczastości - to weź długowłocha po krótkowłosych rodzicach z dobrej Hodowli FCI.
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowle Pomorskie

Nieprzeczytany postprzez polaklg » 16 mar 2012, 02:48

Wiem ze miot akurat jest z suki nr.1 i z psa nr.2. Tak jak mowisz dlugosc klaka nie jest najwazniejsza, chcialem z dlugim ale teraz to nie jest najwazniejsze. Chcialbym poprostu zdrowego mocnej budowy o samczym wygladzie owczarka po rodzicach z doskonala psychika i charakterem. Myslalem ze to bedzie madry wybor patrzac na odniesione sukcesy rodzicow. Widzisz nigdy nie mialem psa z rodowodem i nie mam pojecia o organizacjach ktora jest dobra a jaka zla. Jesli ten pies ma byc ze pozwole sobie napisac na potrzeby wlasne, mam na mysli ze nie mam zamiaru jezdzic w przyszlosci na zadne zawody, to ma to duze znaczenie z jakiej organizacji sie wywodzi?
polaklg
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: ...
Imię: arek
Wiek: 22
Lokalizacja: trojmiasto
Dołączył(a): 14 mar 2012, 02:22

Re: Hodowle Pomorskie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 16 mar 2012, 06:33

Jeśli chcesz na własne potrzeby ;)mieć psa bystrego, z odpowiednimi popędami to wybierz hodowlę zrzeszoną w FCI - jest większa szansa, że skojarzenia są przemyślane niż w hodowlach należących do "krzakowych" organizacji. Przy tym budżecie możesz wybrzydzać! Co najwyżej po psa pojedziesz trochę dalej niż to sobie zaplanowałeś, ale to chyba nie jest problem, nie kupujesz co tydzień nowego. ;)
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowle Pomorskie

Nieprzeczytany postprzez polaklg » 17 mar 2012, 11:26

Napisalem e-mail do tej hodowli http://www.emkaamber.pl/index.php/sprzedam.html .Dostalem odp dosc szybko i co mnie zaskoczylo:Cena za szczenię krótkowłose to 1000zł, natomiast maluch długowłosy kosztuje 1200zł. Czemu taka niska cena? Prosze o jakies opinie i rady nt, tej hodowli. pozdrawiam
Jeszcze jedna znalazlem, maja aktualnie 2 mioty....tylko nie iwem w jakiej organizacji sa. Napisalem wiadomosc, czekam na odp. Moze ktos z forumowiczow zna ta hodowle badz pieski....co myslicie o rodzicach z tych miotów? http://www.owczarek.vsp.pl/index.php?id ... st&lang=pl
polaklg
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: ...
Imię: arek
Wiek: 22
Lokalizacja: trojmiasto
Dołączył(a): 14 mar 2012, 02:22

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post