Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Hodowle w okolicy Leszna - znacie, polecacie, co sądzicie?

Nieprzeczytany postprzez aniawis39 » 09 maja 2012, 19:32

Na razie psa kupować nie będę, ale mam nadzieję, że ten stan rzeczy zmieni się za max. rok (jak nie to poczeka się dłużej).
Mieszkam w Lesznie (jeżeli ktoś jest kibicem żużla - jak ja- Leszno może kojarzyć m.in z Unii Leszno - tak to my ^^) i chciałabym już teraz znaleźć polecane hodowle w moich okolicach. :) Wiem iż w Lesznie jest hodowla DONków, ale jak już to kupiłabym ONka także odpada. Z tego co mi wiadomo w Poznaniu jest hodowla Wan-Hen, ale na stronie dawno żadnych nowości, więc podejrzewam że hodowla zawieszona. Wydaje mi się, że jest jeszcze hodowla w Gostyniu (nazwy zapomniałam), a bliżej mi do Gostynia niż Poznania. Nie chcę, by szczeniak jechał powyżej ok. 120km. Może tyle moja Mama mogłaby pojechać (po śmierci Taty najdłuższe wyprawy to do Poznania). W lipcu (dokładnie 4 lipca) pojedziemy tak ze 80-100km do Niesulic (ok. 30km od Zielonej Góry). I to będzie chyba najdłuższa wyprawa w tym roku - ale może uda się wpaść jeszcze do Wrocławia. :)
Jeżeli znacie jakieś fajne, polecane hodowle, niedaleko mnie - pisać! :D
aniawis39
Losowy avatar

Re: Hodowle w okolicy Leszna - znacie, polecacie, co sądzici

Nieprzeczytany postprzez berghorn » 09 maja 2012, 21:26

napisałem na PW
Jak odbierzesz daj znac
berghorn
Losowy avatar
Hodowca
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Jacek
Wiek: 47
Lokalizacja: Dolnośląskie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 27 kwi 2012, 20:51

Re: Hodowle w okolicy Leszna - znacie, polecacie, co sądzici

Nieprzeczytany postprzez ion » 09 maja 2012, 23:23

aniawis39, 2-3 czerwca w Lesznie jest międzynarodowa wystawa psów rasowych CACIB. Możesz więc pójść, pooglądać, popytać. Zobacz, które psy (ONki oczywiście :D) Ci się spodobają. Potem wybierz dwie, trzy hodowle w okolicy i odwiedź je, sprawdź warunki itd.

Stronami internetowymi się nie sugeruj. Czasem jest tak, że dobra hodowla nie potrzebuje się ogłaszać, czy aktualizować treści,bo szczeniaki są rezerwowane z wyprzedzeniem. Oczywiście nie oznacza to, że tylko złe hodowle muszą się ogłaszać, żeby mnie nikt źle nie zrozumiał.

Najlepszy jest kontakt osobisty, poznanie hodowców (bo to przecież oni przez pierwsze tygodnie życia będą uczyli szczeniaka i socjalizowali - oczywiście nie pomijając ogromnej roli mamusi piesków).
Pies to nie: człowiek, zabawka, dziecko, milusiński, maskotka.
Pies to żywe stworzenie.
Pies to po prostu, tylko i wyłącznie, bez wyjątku PIES !
ion

Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Michał
Wiek: 28
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 3
Dołączył(a): 14 kwi 2012, 17:59

Re: Hodowle w okolicy Leszna - znacie, polecacie, co sądzici

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 10 maja 2012, 05:34

Michał dobrze prawi.

Oprócz tego możesz udać się do oddziału ZKwP w Twojej miejscowości: http://www.zkwp.leszno.pl/index_pl.html i tam wypytać o okoliczne hodowle, a następnie udać się do kilku i sprawdzić jakie mają warunki, zobaczyć psy, porozmawiać etc.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowle w okolicy Leszna - znacie, polecacie, co sądzici

Nieprzeczytany postprzez aniawis39 » 10 maja 2012, 18:18

Dziękuję za pomoc. :)
berghorn - na razie w ogóle nie wiem czy psa będę mieć w ciągu najbliższy 5-10 lat. ;) Ale wiadomość odebrana i przeczytana.
O wystawie wiem i zamierzam się tam wybrać. :) Idę na każdą leszczyńską - tylko dwa razy w roku niestety. Niestety jeżeli chodzi o ONki to pierwszy i jedyny raz widziałam go na leszczyńskiej wystawie w tym roku - 26 lutego. :) Jakaż była ma radość... Na wystawy niestety nie mogę chodzić "od początku" do końca, ale może jakiegoś ONka cudem spotkam. :) Muszę do tego 3 czerwca muszę porozmawiać czy chociaż zgodziłaby się na małe rozeznanie.
aniawis39
Losowy avatar

Re: Hodowle w okolicy Leszna - znacie, polecacie, co sądzici

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 10 maja 2012, 19:23

hmm w okolicach Leszna to chyba nic sensownego nie znajdziesz, myślę, że spokojnie możesz się rozglądać, tym bardziej że nie szukasz szczeniaka na już, a jak znajdziesz odpowiednią hodowlę to myślę, że i z transpotrem znajdzie się jakieś rozwiązanie...

pozdrawiamy z okolic ;-)
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 40
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Czy znacie jakieś hodowle On ków którzy uczą wystawiania ??
    przez marcelina371 » 06 lut 2012, 10:05
    6 Odpowiedzi
    189 Wyświetlone
    Ostatni post przez marcelina371 Zobacz najnowszy post
    06 lut 2012, 16:35
    Hodowle
  • Na pewno to znacie
    1, 2przez niya » 22 lut 2012, 07:58
    18 Odpowiedzi
    285 Wyświetlone
    Ostatni post przez mój pies Zobacz najnowszy post
    23 lut 2012, 13:57
    Ogólne rozmowy
  • typy hodowców- co sądzicie?
    przez malkin » 03 maja 2011, 16:30
    0 Odpowiedzi
    122 Wyświetlone
    Ostatni post przez malkin Zobacz najnowszy post
    03 maja 2011, 16:30
    Hyde-Park
  • Jak dobrze znacie swoje psy?
    1, 2przez niya » 04 wrz 2012, 07:54
    16 Odpowiedzi
    245 Wyświetlone
    Ostatni post przez Wadera Zobacz najnowszy post
    08 wrz 2012, 14:01
    Ogólne rozmowy
  • co sądzicie o programie Zaklinacz psów ?
    przez Maksio1 » 18 lis 2011, 16:37
    9 Odpowiedzi
    263 Wyświetlone
    Ostatni post przez Nakasha Zobacz najnowszy post
    21 lis 2011, 19:01
    Wychowywanie