Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

HUSSE

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 06 lis 2011, 12:14

Dostałam propozycję zakupu karmy szwedzkiej firmy Husse, karma nie jest dostępna na rynku tylko w sprzedaży bezpośredniej z dostawą do domu.
Czy ktoś zna te karmę i jak ja ocenia?
Przyznam, że jest dość droga, worek 15 kg to sporo powyżej 200 zl.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 5
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: HUSSE

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 06 lis 2011, 13:24

Podaj proszę skład wybranej przez Ciebie karmy.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: HUSSE

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 06 lis 2011, 16:34

Nie znam tej karmy,ale osobiście uważam,że najlepsze jest mięso dla psów (które kupuje się w mięsnym) + ryż+ warzywka i różne inne rozmaitości.. Po pierwsze piesek się naje, a po drugie na msc to koszt około 260zł
________________________________________
Karolina.Daisy.
Karolina88
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Daisy
Imię: Karolina
Wiek: 21
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 3
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 10:35

Re: HUSSE

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 06 lis 2011, 20:20

Tomek napisał(a):Podaj proszę skład wybranej przez Ciebie karmy.


Valp Maxi dla szczeniąt średnich i dużych ras. Została wzbogacona glukozaminą i chondroityną (1000mg/kg), które wspomagają prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stawów. 29% białka, 18% tłuszczu, energia metaboliczna: 4200 kcal/kg, przyswajalność 90%
Skład:
min. 30% kurczak, ryż, tłuszcz zwierzęcy, mączka pszenna, pszenica, wysłodki buraczane, hydrolizowane białko kurczaka, siemię lniane, mączka rybna, olej z lososia, drożdże, sól, suszone całe jaja, fructooligosacharydy, lecytyna, wyciąg z aksamitki, algi morskie, akstrakt z pestek winogron
fructooligosacharydy, lecytyna, wyciąg z aksamitki, algi morskie, akstrakt z pestek winogron

Lamm@Riss dla szczeniąt cierpiących na problemy żołądkowe i jelitowe na podłożu alergicznym. polecana równiez przy alergiach skórnych. Skład karmy została oparty na jagnięcinie i ryżu, nie zawiera pszenicy, wołowiny ani kurczaka.
26% białka, 15% tłuszczu, energia metaboliczna:4050 kcal/kg, przyswajalność 92%
Skład: ryż, jagnięcina (min. 16%), tłuszcz zwierzęcy, pulpa buraczana, hydrolizowane białko kurczaka, mączka z łososia, drożdże, olej z łososia,
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 5
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: HUSSE

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 07 lis 2011, 06:30

Za zbliżoną cenę można znaleźć coś lepszego. Jeśli tylko można to unikałbym w składzie zbóż i kurczaka (pod jakąkolwiek postacią; suchego mięsa, mączki, tłuszczu).

Z tych dwóch Lamm@Riss wydaje się być ciekawszą propozycją.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: HUSSE

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 07 lis 2011, 07:47

Też tak myślę, ja czasem, bardzo rzadko, ale nieraz jest to wygodne, podaję Torze karmę PurinaDog Chow Puppy z jagnięciną, chętnie ją zjada i jest ok, a kosztuje połowę tej ceny.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 5
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: HUSSE

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 09 lis 2011, 20:44

Karolina88 napisał(a):Nie znam tej karmy,ale osobiście uważam,że najlepsze jest mięso dla psów (które kupuje się w mięsnym) + ryż+ warzywka i różne inne rozmaitości.. Po pierwsze piesek się naje, a po drugie na msc to koszt około 260zł


A jakie mięso kupujesz, że taka kwota ci wychodzi? :shock:Mnie BARF w domu skomponowany wychodzi max 100zł miesięcznie, np. kupiłam ostatnio 1 kg tchawic wołowych za 3zł, to jest porcja na 2 dni, czyli wychodzi 1,50 za dzień , niby nie dużo, a suka "w niebo wzięta" jak tylko czuje, co ma w misce :yahoo
A Husse nie znam, ale karmy z pszenicą jakoś mnie nie powalają, skład przeciętny jak dla mnie, nie wart swojej ceny
Basia i Schila
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Re: HUSSE

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 10 lis 2011, 18:56

znam karmę husse widziałem szczeniaki karmione, dobrze wyglądają teraz podaję pro exra 20 kg za 140zł dla dorosłych psów przez cały rok zmieniam swoim pupilom 4 razy karmę :yahooz różnych firm
tatanka
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO
Dołączył(a): 25 kwi 2011, 12:28

Re: HUSSE

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 20 cze 2012, 08:03

My byłyśmy na Husse Valp maxi, ale przerwałyśmy po ok 2 tygodniach - duża ilość dużych i miękkich qpek, sierść matowa i mała zaczęła się drapać bardzo.

U nas się nie sprawdziła.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 35
Pochwały: 7
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: HUSSE

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 20 cze 2012, 08:43

Husse nie jest taką całkiem zła karmą, choć akurat w wersji na problemy żołądkowe na pierwszym miejscu podany jest ryż :(

mój pies napisał(a):Też tak myślę, ja czasem, bardzo rzadko, ale nieraz jest to wygodne, podaję Torze karmę PurinaDog Chow Puppy z jagnięciną, chętnie ją zjada i jest ok, a kosztuje połowę tej ceny.

PDCP ile ma w ogóle mięsa? 4% (nie mylić z faktem produktów pochodzenia zwierzęcego = kości, pazury, odpady 14%)?

Ja polecam BARF :)

ale tu : :stop:
Karolina88 napisał(a):Nie znam tej karmy,ale osobiście uważam,że najlepsze jest mięso dla psów (które kupuje się w mięsnym) + ryż+ warzywka i różne inne rozmaitości.. Po pierwsze piesek się naje, a po drugie na msc to koszt około 260zł

jakie Ty mięso kupujesz? :przerażenie:Wołowe extra i ligawę?

u mnie barfowe żarełko zamyka się w stówce miesięcznie. Kupuję gotowe mielonki - obecnie od K9 i póki co zamierzam przy nich zostać, co jakiś czas kawałęk mostka, ogon wołowy lub cielęcy, szyje indycze (inny drób niestety u nas odpada), podroby wołowe lub cielęce, biały ser.

Co jakiś czas dochodzi wydatek na suplementy: olej z łososia, algi, ostatnio drożdże, spirulina, hemoglobina
Obrazek Obrazek
Carmella
Avatar użytkownika
Kociara, która zeszła na psy
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Lokalizacja: Podbeskidzie
Pochwały: 9
Dołączył(a): 16 cze 2011, 13:12

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: lalesia i 0 gości

Opcje