Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.

Re: III zlot ON - DON Krynica Morska 2013 - nowe informacje!

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 maja 2013, o 13:30

Ja z moim niespełna 3mies byłam na zlocie w koronowie. Z reszta w zakładce Filmy u góry strony jest nawet dokumentacja ;). Grunt to nie dopuszczać swojego psiska do niezrównoważonych psów jeśli takie się pojawią. Socjal jest super na zlocie. Ja miło wspominam, z reszta byłam pod okiem Hodowców i uczylam się przy okazji jak prowadzić prawidłowo szczylusia jak również miałam okazję pokazać to co już przez te 4tyg ze szczylem wypracowałam. Także myślę że z Twoim podejściem do prowadzenia psiaka - wpadaj :).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 14 maja 2013, o 15:05

Aga - no to wpadnę!
Zaraz lecę wpisywać się na listę - mam tylko nadzieję, że mamuśka sprawi się z ilością maluchów i będzie dla mnie wolny chłopiec. W razie czego - kupię pluszowego i też przyjadę.
Wracając natomiast do tematu zawodów "na luzie" proponowanych przez Panią Zofię. Czy organizator był by chętny wykroić na nie trochę czasu? Bo jeśli tak, to ja mogła bym się zająć ogranizacją. To znaczy przygotowaniem dyplomów i nagród dla uczestników oraz opracowaniem zadań i reguł takich zawodów. Tylko w tej sprawie chciała bym się konsultować z jakimś "wyjadaczem" coby moje chore pomysły studził i wszystko zatwierdził. Tak sobię myślę, że najlepiej jeśli zadania będą tajemnicą dla uczestników - nie będą się mogli przygotować i na zawodach faktycznie będzie się liczyła umiejętność komunikacji i więź z przewodnikiem.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez kredqa » 14 maja 2013, o 15:41

Thrima napisał(a):Aga - no to wpadnę!
Zaraz lecę wpisywać się na listę - mam tylko nadzieję, że mamuśka sprawi się z ilością maluchów i będzie dla mnie wolny chłopiec. W razie czego - kupię pluszowego i też przyjadę.
Wracając natomiast do tematu zawodów "na luzie" proponowanych przez Panią Zofię. Czy organizator był by chętny wykroić na nie trochę czasu? Bo jeśli tak, to ja mogła bym się zająć ogranizacją. To znaczy przygotowaniem dyplomów i nagród dla uczestników oraz opracowaniem zadań i reguł takich zawodów. Tylko w tej sprawie chciała bym się konsultować z jakimś "wyjadaczem" coby moje chore pomysły studził i wszystko zatwierdził. Tak sobię myślę, że najlepiej jeśli zadania będą tajemnicą dla uczestników - nie będą się mogli przygotować i na zawodach faktycznie będzie się liczyła umiejętność komunikacji i więź z przewodnikiem.

Wow! :) Moim zdaniem, to świetny pomysł! I coraz bardziej zachęcacie...Oby starczyło kasy i odwagi na przemierzenie pierwszy raz 600km z psem! :ooops:
kredqa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 14 maja 2013, o 16:11

kredqa napisał(a):
Thrima napisał(a):Aga - no to wpadnę!

Wow! :) Moim zdaniem, to świetny pomysł! I coraz bardziej zachęcacie...Oby starczyło kasy i odwagi na przemierzenie pierwszy raz 600km z psem! :ooops:

Kinga ja Cię już namówie :diabeł: tyle lat się znamy z blogów, to teraz musimy się poznać tak normalnie :lool:
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez kredqa » 14 maja 2013, o 17:03

Boże...no ja bym pojechała, ale kurczę...prawie 600km pierwszy raz z psiorem. Muszę posprawdzać w ogóle czy mam jakieś pociągi ^^
kredqa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 maja 2013, o 17:11

Thrima - jeśli mogę coś podpowiedzieć, to równolegle do innych swoich "ćwiczeń", naucz malucha zostawiać samego - przyda się. ;-) Mój zniósł bardzo dzielnie zlot, nawet jak wyszłam na ognisko to grzecznie siedział w pokoju i spał zajechany całym dniem :). I może fajnie byłoby gdyby Wojtek dopisał na liście że będzie to 12tyg szczyluś z uwagi na to, że zlot jest "wielo-forumowy", a wiem że na poprzednich zlotach bywały pieski które nawet szczylom nie odpuszczały, sam biedny Nazgul z Bandziorem miał na pieńku, ale to nie na zlocie w Koronowie, a parę mieś później ;-) :diabeł: . Swoją drogą ciekawe co tam u nich ;).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 14 maja 2013, o 18:37

Taak, zostawanie będziemy przerabiać obowiązkowo. Dla komfortu malucha, mojego i całego otoczenia.
Jeśli któryś pies nie potraktuje szczylusia ulgowo to będzie miał do czynienia z jego panią :) Nie po to już teraz szykuję wszystko pod socjal maleństwa by mi to jakaś wredota zepsuła. Obawiam się, że będę się ocierać o granicę przewrażliwienia... Ale cóż, chyba lepiej w tę stronę. Wiem, że nie wszystko da się przewidzieć i nie wszystkiemu zapobiedz ale ostrożność to podstawa.
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez kredqa » 14 maja 2013, o 18:46

Thrima napisał(a):Taak, zostawanie będziemy przerabiać obowiązkowo. Dla komfortu malucha, mojego i całego otoczenia.
Jeśli któryś pies nie potraktuje szczylusia ulgowo to będzie miał do czynienia z jego panią :) Nie po to już teraz szykuję wszystko pod socjal maleństwa by mi to jakaś wredota zepsuła. Obawiam się, że będę się ocierać o granicę przewrażliwienia... Ale cóż, chyba lepiej w tę stronę. Wiem, że nie wszystko da się przewidzieć i nie wszystkiemu zapobiedz ale ostrożność to podstawa.

Moja suczka by go pokochała, jak swojego :) Hihi :lool:
kredqa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 14 maja 2013, o 19:09

To tym bardziej musisz przyjechać :)
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez kredqa » 14 maja 2013, o 20:16

Właśnie planuję za tydzień wybrać się na mini przejażdżkę pociągiem z Aberą :D zobaczymy, jak zniesie ;)
kredqa
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje