Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez dominika-lana » 28 cze 2011, 20:52

Jakie ceny są zaczipowania psa i na czym to polega ????
dominika-lana
Losowy avatar

Re: Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 28 cze 2011, 21:05

W Lublinie 100zł. Ja czekam na akcję czipowania.
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez karola » 28 cze 2011, 21:14

Zależy od miejsca. U nas jest 60. To prawda, że nie ma jednej bazy danych, do której trafia zaczipowany pies? Ostatnio mówili chyba w Uwadze, że każde miasto ma inną bazę z danymi. Wtedy jeśli jesteś z Gdańska, a psa zgubiłeś w Warszawie to chip nic nie pomoże.
Ktoś wie jak to jest?
karola
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Flower
Imię: Karolina
Wiek: 22
Lokalizacja: Łódź/Bydgoszcz
Pochwały: 2
Dołączył(a): 23 lut 2011, 16:14

Re: Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 28 cze 2011, 21:54

ja to w ogóle coś z tymi czipami mam namieszane. i zła strasznie jestem, bo są bazy w których widnieje firma farmaceutyczna :-(
i na dodatek u nas było bezpłatne czipowanie i kto nie zapłacił opłaty za psa to upomnienie przychodzi :neabo teraz wszystkie psy wyłapią.. i niech mi ktoś powie, że dzięki czipowi pies bezpieczniejszy jest :scratch
ale czipowanie to ok 80-100 zł kosztuje...
i nie wiem czy takie dobre jest, bo czip może się przemieszczać, więc nawet gdyby się zgubił a czip będzie na brzuchu to i tak kicha... więc my i tak mamy zamiar adresówki czy coś poprzyczepiać. I najlepsze to jest to,. że czip będzie do odczytania przez SM a oni u nas szukali na uchu :-)
więc powodzenia :D
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 29 cze 2011, 09:23

Ja jestem z Gdańska i Kay ma chip, jest zarejestrowany na identyfikacja.pl a oni należą do EUROPET (czy jakoś tak) więc z tego co doczytałam Kay jest w ogólnopolskiej bazie, a także w europejskiej..

Co do chipowania, to koszt waha się ok 60-100zł zależy gdzie i od weta, a także z tego co kojarzę to od firmy produkującej chip.. Wet bierze strzykawkę i chipa (wielkość ziarenko ryżu) i wszczepia psu pod skórę, między łopatkami lub po lewej stronie w szyję w okolicach łopatki, czy jakoś tak.. Jet to zabieg bezbolesny.
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 29 cze 2011, 10:09

U nas w Krośnie jest od kilku lat akcja bezpłatnego chipowania w kilku wybranych gabinetach weterynaryjnych. Ale nic za darmo. Miasto ma rejestr psów i wysyła wezwania do tych, co nie płacą podatku od posiadania psa. :lool::lool::lool:

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 65
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 cze 2011, 10:19

donald1209 napisał(a):U nas w Krośnie jest od kilku lat akcja bezpłatnego chipowania w kilku wybranych gabinetach weterynaryjnych. Ale nic za darmo. Miasto ma rejestr psów i wysyła wezwania do tych, co nie płacą podatku od posiadania psa. :lool::lool::lool:

Krzysztof

:-Pw PL nie ma nic za darmo :-Pdobry sposób by wyłapać kilkoro "migaczy" ;-)
a może ktoś podać adres www takiej największej i najbardziej powszechnej Bazy Danych Chipów?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez dominika-lana » 29 cze 2011, 12:27

A powiedzcie mi czy jeżeli pies jest zaczipowany to jest zwolniony od płacenia podatku bo niby u nas tak w gazecie pisze ze mamy płacić 100 zł za posiadanie psa a jeżeli bedzie zaczipowany to niby ma być zwolniony od płacenia i nie wiem czy to prawda ???
dominika-lana
Losowy avatar

Re: Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 29 cze 2011, 14:02

dominika-lana napisał(a):A powiedzcie mi czy jeżeli pies jest zaczipowany to jest zwolniony od płacenia podatku bo niby u nas tak w gazecie pisze ze mamy płacić 100 zł za posiadanie psa a jeżeli bedzie zaczipowany to niby ma być zwolniony od płacenia i nie wiem czy to prawda ???

to musiałabyś ustawę poczytać , która obowiązuje w Twojej gminie :)
bo u nas jest, że opłata wynosi 30 zł za jednego psa, a jak ktoś zaczipuje to jest zwolniony na rok z opłaty, a potem normalnie płaci. Tak samo jest jak adoptujesz psa z naszego schronu ... tak jest u nas....
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Ile kosztuje zaczipowanie psa ????

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 29 cze 2011, 14:59

yyy a ja tam jakiś czas temu czytałam, że u mnie w Gda opłata zniesiona, więc ja nic nie płacę, z resztą nigdy nic nie płaciłam za żadnego psa... Jakby mi pokazali i udowodnili, ze to co daje na podatek za psa idzie na schron, czy porządne wybiegi dla psów, to ja płacić mogę, a tak to niech się bujają.. jak tu nawet nie ma gdzie psa wybiegać, a jak człowiek chce sprzątać to co qpe ma wrzucić do śmietnika przy ławce na placu zabaw ??

nie wiem Aga jaka jest strona my jesteśmy na tej zarejestrowani: http://identyfikacja.pl/www/ a to jest Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt, no i należą do EUROPETNET (doczytałam) - http://identyfikacja.pl/www/?page=europetnet
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje