Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 29 paź 2011, 18:33

Maksio1 napisał(a): "... z zawodu jestem przewodnikiem psa ...


A gdzie można zdobyć taki zawód?
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 57
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 29 paź 2011, 21:33

Ostatnio u wetki podyskutowalismy o odzywianiu psow. Nie istnieja zadne badania, ktore stwierdzalyby jednoznacznie, ze pies na suchej karmie bdzie zyl lepiej/dluzej niz na gotowanym i odwrotnie. A dlaczego nie istniej? Poniewaz nikt nie ma w tym interesu. Producenci miesa nie beda przeciez inwestowac w reklame, wiec na tym sie konczy. Nie ma badan na reprezentatywnej grupie psow przez sensowny okres czasu NIE sponsorowanej przez producenta suchej karmy.
To samo dotyczy mieszania suchego z mokrym, gotowanego z surowym itd. Jesli psu zmiany nie szkodza, to nie ma sie czym przejmowac. Zolaki niektorych osobnikow moga reagowac rozwolnieniem na czeste zmiany pokarmu, inne psy zjdza wszystko i beda sie swietnie czuly.
Nie ma co wpadac w skrajnosc, organizm psa spokojnie poradzi sobie bez codziennie zbilansowanej diety. Dokladnie tak samo, jak radzi sobie czlowiek. W koncu ile osob dba o to, zeby codziennie spozywac w pelni zbilansowany pokarm? A jednak jakos organizm daje sobie rade. Oczywiscie nie ma mowy o long-runie, ale nie ma co panikowac. To moja prywatna opinia, zastrzegam ;)
Duze rasy, z powodow budowy anatomicznej, narazone sa w wiekszym stopniu na skret jelit/zoladka i dlatego zaleca sie dzielenie dawki dziennego pozywienia na 2-3 porcje.
nebrot
Losowy avatar

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 07 lis 2011, 12:22

Pytanie było ILE MA ZJEŚĆ SZCZEIAK. Ile razy to sprawa wtórna. Na pewno najpierw 5, potem zmniejszać ilość posiłków. Od 1.5 roku 1 lub 2. Są różne szkoły. Luka je raz dziennie przed spaniem ok pół godż po ostatnim spacerze czyli ok 22 - 23.
Ale ile, to zależy od wagi psa. Szczeniaki do 6 - 8 mieś ok 10 % wagi, czyli nawet do 2 kg dziennie dzielone na minimum 3 razy. Potem stopniowo zmniejszamy ilość, po prostu wypadają posiłki. Dorosły pies, w zależności od aktywności, czy mieszka na dworze czy w mieszkaniu od 2 do 3% wagi . Czyli 35 kg pies od 0.7 do 1 kg. Ale to są wskazówki ogólne. Każdy pies jest inny. Ale zawsze zasada, że lepiej jak jest lekko głodny niż przekarmiony.

Krzysztof

P.S. To co napisałem odnosi się do barfu ew. gotowanego. Nie mam doświadczenia z suchą karmą. Tam chyba mniejsze ilości, bo trzeba doliczyć więcej wody na namoknięcie karmy w żołądku.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 07 lis 2011, 12:50

No ja póki co narazie gotuję,
przeszłabym na BARF, mała uwielbia surowe mięso i jarzynki, ale nie mam odpowiednich warunków chłodniczych w małej kuchni.
Sucha karma raz czasem jak gdzieś jesteśmy poza domem.
Wskazówka 10% wagi to to o co mi chodziło, wiadomo, że to przybliżona wielkość, bo energetyczna wartość posiłków jest różna, ale zawsze jakiś punkt odniesienia.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Kamil » 28 paź 2012, 18:02

Mam takie pytanko. Mam 6 miesięcznego DONka, aktualnie wcina 3 razy dziennie, od kiedy można przejść na 2 posiłki?
Kamil
Losowy avatar

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 28 paź 2012, 18:06

ja przechodziłam ok. 8msc życia
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Kamil » 31 paź 2012, 13:45

Dziękuję.
Może ktoś podzieli się jeszcze swoim doświadczeniem? Od kiedy wy dawaliście 2 posiłki?
Kamil
Losowy avatar

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 31 paź 2012, 16:57

Kala miała coś ok. 7 miesięcy jak przeszliśmy na 2 posiłki :-)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ahrefs i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post