Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 28 paź 2011, 18:28

Tora jest takim psiakiem, że mam czasem wrażenie, że nigdy wcześniej nie miałam psów, a miałam i to kilka, w tym też rasowego onka.
Może kiedyś nie zwracało się tak uwagi na to czym się je karmi, bo niczego nie było.
Pamiętam kartki na 2,5 kg mięsa na miesiąc na osobę dorosłą. Ale nie mogę sobie przypomnieć co jadły moje psy w tamtych czasach, a nigdy ani głodne ani chore nie były.
Wiem, że jadły kaszę z czymś tam, chleb z czymś tam, jajka, czasem płucka, głowiznę.

A teraz po prostu nie wiem.
Tora jest ciągle głodna, apetyt ma taki, że konia z kopytami by zjadła, przy czym nie jest gruba, na te swoje 3 miechy waży 15 kg, to chyba norma.
Ile taki psiak powinien zjeść?
Czy tyle ile chce, czy ograniczać?
Ona teraz dostaje 5 razy dziennie, dobre i chyba raczej zbilansowane jedzenie.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 28 paź 2011, 18:56

Co podajesz małej? Viggo bardzo długo pochłaniał olbrzymie ilości jedzenia, szczeniaki chyba tak mają. Dopóki wyczuwasz żebra, może wcinać ile da radę. ;-)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 28 paź 2011, 19:01

4 razy dziennie w zależności co podajesz ale piesek do 6 mieś powinien jeść 4 razy dziennie po 6 mieś 2 do 1.5 roku potem raz dziennie oczywiście w zależności czy jest to pies pracujący cy domowy
Maksio1
Losowy avatar

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 28 paź 2011, 19:28

Nie zgodzę się z Tobą. W mojej opinii im więcej mniejszych posiłków tym lepiej. Do roku minimum 3, potem można (ale nie trzeba) przejść na dwa. Jeden nie wchodzi w grę, zwiększa ryzyko skrętu żołądka.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 28 paź 2011, 21:10

Tomek napisał(a):Co podajesz małej? Viggo bardzo długo pochłaniał olbrzymie ilości jedzenia, szczeniaki chyba tak mają. Dopóki wyczuwasz żebra, może wcinać ile da radę. ;-)


Przykładowy jadłospis np. z dzisiejszego dnia:
6.30 trzy pokrojone w kostkę czerstwe bułki rozmoczone w mleku, żółtko, na deser pół banana
10.00 ryż z kurczakiem 50/50 + włoszczyzna gotowana
14.00 pokrojona na kawałki surowa pierś z kurczaka
17.00 makaron z wątróbkami drobiowymi i gotowanymi jarzynami 30/70, na deser pół banana
19.30 ryż z pokrojoną grubą parówką drobiową

codziennie bywa podobnie, odmiany to kaszka manna na gęsto, twaróg z żółtkiem, tuńczyk w sosie własnym (puszka), żółty ser
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 28 paź 2011, 21:38

Tomek napisał(a):Nie zgodzę się z Tobą. W mojej opinii im więcej mniejszych posiłków tym lepiej. Do roku minimum 3, potem można (ale nie trzeba) przejść na dwa. Jeden nie wchodzi w grę, zwiększa ryzyko skrętu żołądka.


wybacz mi Tomku z zawodu jestem przewodnikiem psa więc dzielę się wiedzą zaczerpniętą od weterynarzy i osób które zajmują się naszymi pupilami

-- 28 paź 2011, o 22:42 --

nie słyszałem ponadto żeby któryś z naszych psów dostał skrętu kiszek nadmieniam ponadto że pies prócz jednego posiłku pełno porcjowego otrzymuje jeszcze suchą karmę
Maksio1
Losowy avatar

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 paź 2011, 06:43

mój pies, urozmaicone ma to jedzenie. :-)

Maksio1, to jest moja prywatna opinia, masz prawo mieć inną. ;-)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 29 paź 2011, 07:15

Staram się :lool:
Ale cały czas myślę, czy nie przejść na dobrą suchą (mniej pracy) ale podobno jak such ato sucha i nie można mieszać raz suchą a innym razem gotowaną. Przyznam, że chętnie bym czasem dawała gotowane, więc to mnie powstrzymuje przez tą zmianą.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 paź 2011, 07:56

Jeden z hodowców powiedział mi kiedyś że nie należy mieszać, ile w tym prawdy - tego nie wiem. Myślę że na gotowanym sunia będzie zdrowsza.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Ile ma zjeść szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 29 paź 2011, 17:31

chciałbym wam powiedzieć że od 25lat trzymam owczarki niemieckie było ich 4szt.+SAXO +CYMES obecnie jest to niewiele ale trochę wiedzy posiadam. Pierwszy mój piesek wieku 11 lat padł mi na skręt jelit ( wzdęcie) bardzo to przeżywałem dostawał jedzenia ok. 3litry to były lata 90 po tej tragedii bardzo zwracałem uwagę na jedzenie które podaję. pieską Do 6-mies. szczeniak jadał 4 razy ,ostatni posiłek miał o god. 18 karma zbilansowana kupowana u hodowców około 0,5 kg.dziennie teraz mam 2 owczarki i dostają 2 razy dziennie wieczorem dostają posiłek ciepły z karmą suchą ;-)
tatanka
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO
Dołączył(a): 25 kwi 2011, 12:28

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post