Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 22 cze 2014, 18:19

Zacznijmy od tego, że karma ciągle w misce jest wybitnie niewychowawcza :nołobuzie:
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 22 cze 2014, 21:26

Tu nie chodzi o kontrolowanie ilości. Pies z natury jest drapieżnikiem, a to wiąże się z chęcią zdobywania pożywienia. Pies wcale nie jest szczęśliwszy przez to, że ma non stop dostęp do karmy - wręcz przeciwnie. I po jakimś czasie to jedzenie przestaje być dla niego atrakcyjne.
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 21
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez 85Lena » 23 cze 2014, 16:18

WarOfWorlds napisał(a):Zacznijmy od tego, że karma ciągle w misce jest wybitnie niewychowawcza :nołobuzie:


ok podam w talerzu ;):roftl:


Nyks napisał(a):Tu nie chodzi o kontrolowanie ilości. Pies z natury jest drapieżnikiem, a to wiąże się z chęcią zdobywania pożywienia. Pies wcale nie jest szczęśliwszy przez to, że ma non stop dostęp do karmy - wręcz przeciwnie. I po jakimś czasie to jedzenie przestaje być dla niego atrakcyjne.



zrozumiałam,
Łapy, łapy, cztery łapy, a na łapach pies kudłaty. Kto dogoni psa? Może ty, może jednak ja!
85Lena
Avatar użytkownika
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sahara
Imię: Lena
Wiek: 32
Lokalizacja: województwo śląskie
Dołączył(a): 15 mar 2014, 20:32

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 24 cze 2014, 08:54

Kiedy mój pies był szczeniakiem jadł najpierw 4 razy na dobę, potem 3, kiedy skończył 8 miesięcy zaczął dostawać 2 razy na dobę i tak zostało. Jeżeli chodzi o ilość,to zawsze było to sporo więcej, niż podają producenci w dawkach maksymalnych dobowych. Pies ma duże zapotrzebowanie na energię, jest zdrowy jak koń, waga w dolnej granicy normy do wzrostu. Utuczyć się go po prostu nie da. Może to i dobrze. Powtarzam sobie jak mantrę,że lepszy lekko za szczupły owczarek,ale zdrowy, niż upasiony i z problemami.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez wmika » 23 sty 2015, 08:57

Hej,
moja Miszka ( 8 miesięcy) je dwa razy dziennie. Rano jak wstanę i drugi posiłek koło 17.00 jak wracam z pracy. Gotuję jej raz w tygodniu i trzymam w lodówce.
Przeważnie jest to mieszanka: skrawki tłuszczu ze świni, ryż, kasza drobno zmielona przez tatę, siemię lniane, dwa jajka, marchewka tarta, makaron. Do tego czasami dostaje trochę karmy suchej zamoczonej w wodzie Brit junior (dorzucam karmę bo nie wiem czy dostarczam jej wszystkich składników odżywczych) Czy myślicie że taka mieszanka jest dobrze skomponowana? Piesek robi kupy takie pośrednie, może minimalnie za rzadkie ale nie biegunka. Ma straszny apetyt i wszystko znika momentalnie. Drugie pytanie to ile razy dziennie onki robią kupę? Uczymy się czystości i wyprowadzam ją na skwerek rano (lepiej przed czy po jedzeniu) i jak wracam z pracy. Widzę, że załatwia wtedy swoje potrzeby ale na działce też sie coś tam znajdzie jak sobie luzem biega. Wychodzi mi że robi tak 3-4 kupy dziennie, czy to normalne? jak często wychodzić z pieskiem za potrzebą? trochę dużo mi wyszło ;-)
dzięki za wszelkie rady
wmika
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bona
Imię: Monika
Wiek: 34
Lokalizacja: Kocmyrzów
Dołączył(a): 26 lis 2014, 09:34

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez metalheart » 24 sty 2015, 13:14

A moja w wieku 8-10 m-cy jadła 3 razy dziennie, bo była bardzo zabiedzona, potem chciała tylko dwa posiłki, teraz ma ok 2-2.5 roku i jada raz dziennie, bo dwa razy nie chce.Raz na wieczór dostaje porządną mięsną michę,i suche,żeby w nocy sobie podjadała, bo w nocy nie śpi tylko biega, a w dzień jakieś surowe żeberko, albo kaczą szyjkę surową, czasami kanapkę na ząb.I wygląda dobrze, energię też ma.Nie kupuję jej drogiego mięsa i puszek"najlepszej jakości".Nie popadam w przesadę.A co do kupek :-)Zależy od karmy ,wieku,pogody i wielu innych czynników.Tak jak my... raz dwie, w inny dzień wcale :lool:I wcale sobie nie liczymy i nie porównujemy ze znajomymi :ooops:
metalheart
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: AC(Ejsi)
Imię: Eliza
Wiek: 47
Lokalizacja: Radom
Pochwały: 4
Dołączył(a): 10 kwi 2014, 20:21

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez dumnapani » 15 lip 2015, 10:01

Od około 6 miesiąca można zmniejszyć częstotliwość pokarmów do 2, wcześniej 3/4 razy :)
dumnapani
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Dorota
Wiek: 29
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 09 lip 2015, 13:23

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez aga kraków » 29 sty 2016, 09:08

Witam,
proszę o informację / komentarz czy wystarczająco lub przesadnie odżywiam mojego ON-ka (wiek 10 miesięcy, alergik z dysplazją, aktualna waga 34 kg).
Ma alergię, na kurczaka, wołowinę, cielęcinę.

Gotuję BARF (jagnięcina/baranina z kością lub bez albo konina) z burakami, marchewką i pietruszką, a potem podaję z porcją ryżu - dwa razy dziennie.
Ponieważ jest alergikiem w nagrodę na spacerach, które są ustawicznym szkoleniem, dostaje kabanosa z koniny.
Sumarycznie przez tydzień pies zjada: 2 kg BARFU, 2 kg buraków, ca 1,5 kg marchewki, ca 0,5 kg pietruszki, 1,75 kg ryżu, ca 1,5 kg końskiego kabanosa.
Raz dziennie dostaje tabletkę witaminy C, witaminy B6, tranu, 1 i 1/3 tabletki Caniviton Protect.

Dzięki!
Aga
aga kraków
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aron Pajęcze Sieci
Imię: Agnieszka
Wiek: 42
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 12 cze 2015, 13:22

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 29 sty 2016, 14:21

Miarą dostatecznej ilości pożywienia jest wygląd psa i stan jego futra.
Trudno powiedzieć, ile tak naprawdę powinien jeść pies, zwłaszcza na gotowanym.
Przykładowo na dwa dni mój pies dostaje: ok 2 kg mięsa z chrząstkami i ścięgnami, pół kilo ryżu (przed ugotowaniem), ok kg warzyw mieszanych. Waży jakieś 35 kg, jest samcem dość drobnej budowy, z małą ilością tłuszczu, za to z ogromem wypracowanych mięśni i pięknym futrem. Wyniki badań ma modelowe.
Z racji ruchliwości nie ma opcji,by przytył jeszcze trochę, a dobowa porcja nakładana na miskę wygląda naprawdę imponująco. Mój kaukaz, dla przykładu, zjadał połowę tego,co Falko i nie był gruby,ale odpowiednio otłuszczony.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Ile powinien jeść owczarek niemiecki

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 29 sty 2016, 15:02

U nas sucha karma. Według ramki szczenię w jej wieku z podejrzeniem dorosłej masy 30 kg powinno dostawać niespełna 300 gram karmy. Dostaje około 400 gram. Więcej nie zje. A mam wrażenie, że jest za chuda. Gubimy powoli szczenięcy puch i spod niego wychodzi piękna lśniąca sierść. Jest pełna energii czasem za bardzo :-Pi wygląda na to, ze takie jedzenie w takich proporcjach jej pasuje.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post