Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 18 lis 2013, 17:17

Aga i N napisał(a): Ok, chyba naprawdę zbyt emocjonalnie znowu podchodzę do tego forum. Poproszę o wczasy bananowe na 3 tygodnie...

Aga wyluzuj :-)Myślę, że Małgosi o to chodziło, że pomimo braku rozeznania, kupując w pseudohodowli, ma psiaka, który spełnia jej oczekiwania. Nie pochwala w ten sposób pseudo. Świata dziewczyno nie zbawimy, jedynie możemy apelować, rozpowszechniać informacje i to robimy. ;-)
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 18 lis 2013, 17:41

gochadrozdek napisał(a):
dorplant napisał(a):
gochadrozdek napisał(a):
Cena oscylująca w granicach 3 tysięcy zł w naszych realiach, czyli na polskim rynku, to dla mnie wygórowana cena
, ale jak już pisałam to rynek decyduje. Chcą ludzie zapłacić 3 tysiące za szczeniaka to niech sobie płacą, ich portfel. Za te pieniądze to raczej już bym się pokusiła dołożyć trochę i sprowadzić psa z dobrej, zagranicznej hodowli. Ot i tyle.

Teraz to ja nie rozumiem.
W/g ciebie cena np.2500-3000 zł a dobre szczenię z zagranicznego krycia(które jak sama stwierdziłaś nieźle kosztuje), w polskiej hodowli, to dla ciebie zbyt wygórowana cena, a za podobne lub gorsze( bo nikt by ci nie pozwolił wybrać najlepszego ) z zagranicy oscylująca wokół 800-1000 euro jest do przyjęcia?
Czemu tak uważasz ?

Już Ci mówię dlaczego tak uważam. Bo my zarabiamy w złotówkach a nie euro.Jeżeli mamy do czynienia z polskimi hodowlami, to ponoszą one koszty w złotówkach a nie euro. Nawet kryjąc za granicą, gdzie płacimy w euro, ten koszt dla polskich hodowców też jest liczony w złotówkach. Nabywca szczeniaka też ponosi koszt w złotówkach i zarabia w złotówkach.


Wolałabyś kupić szczenię z zagranicy za większą kwotę (tylko dlatego że jest z zagranicy), niż ( podobnej czy lepszej jakości) w Polsce ?
Co do tego ma waluta w której zarabiamy ?
Jeszcze raz stwierdzę że smutna jest u ludzi gotowość wydania ciężkiej kasy za kolor, kłak, jakąś cechę wyglądu, a stanowczy sprzeciw przeciwko wydaniu kasy za charakter . :-(
http://www.dorplant.pl/
https://www.facebook.com/Dorplant?ref=hl
https://www.facebook.com/dorota.stawicka.3
dorplant
Avatar użytkownika
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4
Dołączył(a): 20 cze 2011, 11:47

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 18 lis 2013, 22:41

dorplant napisał(a): Wolałabyś kupić szczenię z zagranicy za większą kwotę (tylko dlatego że jest z zagranicy), niż ( podobnej czy lepszej jakości) w Polsce ?


A ja jeszcze raz twierdzę, że wydałabym większą kasę za 2 w 1 - charakter i wygląd. Nigdy nie ukrywałam, że dla mnie wygląd też bardzo się liczy i już. Do tego dochodzi fajny charakter to już w ogóle jestem "w niebie". Liczy się dla mnie także kolor, co też nigdzie nie ukrywam i kilka osób (dosłownie kilka) mi to wytknęło. Czarny owczar mi się podoba, komuś innemu wilczasty, podpalany, a jeszcze dla innego to nie ma żadnego znaczenia.
Tak na marginesie nigdy nie wiadomo, co z danego połączenia wyrośnie (nawet z pary z doskonałym charakterem, czy pary z doskonały eksterierem), dopóki nie wyrośnie. Dopiero po potomkach (ich charakterach, osiągnięciach wystawowych czy w pracy) można powiedzieć ile warta była dana para hodowlana.
Wolałabym kupić szczenię z zagranicy za większą kwotę , jeżeli w Polsce, nie znalazłabym psa, który charakterologicznie i jednocześnie eksterierowo spełniałby moje oczekiwania, a nie dlatego tylko, że jest z zagranicy (na takie coś to już za stara jestem, żeby szpanować przydomkami :stop:). Poza tym psa kupuje się na wiele lat i dlatego jeżeli ktoś ma jasno sprecyzowane oczekiwania, to kupuje takiego psa, jaki najbardziej mu odpowiada. Przecież może być pies, który ma i doskonały charakter i pięknie wygląda. :-)
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 lis 2013, 08:00

Moje drogie Panie - o gustach się nie dyskutuje :).
N jak zrobiłam pierwsze kroki w Krynicy został przez kogoś skomentowany "ooo a to pies w typie" :lool:. Alina od razu zareagowała że to Dorplancik - szkoda, bo bym może sobie delikatne jajca z kogoś porobiła ;). I kocham Nazgula za to!!! Uwielbiam nieszablonowe, niespotykane rzeczy. Ale to po prostu kwestia gustu. :)
Każdy jakiś tam kolor lubi. Ooo a już w ogóle gdyby mi się trafił ONek z wadą pigmentu - wątróbkowy. Miodzio, poważnie. :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 19 lis 2013, 12:09

:-):-):-):-):-):-):-)
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 lis 2013, 13:33

Aga i N napisał(a):Moje drogie Panie - o gustach się nie dyskutuje :).
N jak zrobiłam pierwsze kroki w Krynicy został przez kogoś skomentowany "ooo a to pies w typie" :lool:. Alina od razu zareagowała że to Dorplancik - szkoda, bo bym może sobie delikatne jajca z kogoś porobiła ;). I kocham Nazgula za to!!! Uwielbiam nieszablonowe, niespotykane rzeczy. Ale to po prostu kwestia gustu. :)
Każdy jakiś tam kolor lubi. Ooo a już w ogóle gdyby mi się trafił ONek z wadą pigmentu - wątróbkowy. Miodzio, poważnie. :)


Aga, wiele osób jest w szoku, że ON może być czarny lub wilczasty ("to na pewno Owczarek"? :roftl:
(Nie mówię oczywiście o swoim psie - mój jest rasy BMO :lool:)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 lis 2013, 20:28

Grażynko - wiem jak jest, takie asy chodzą po tej ziemi, że nie potrafią labradora od goldena odróżnić, a co tu dopiero mówić o owczarkach niekątowanych i szaroburych - kooondle jak nic ;-). Ale ja właśnie uwielbiam taki "underground". I wiem, że ciężko będzie znaleźć drugiego takiego oryginalnego psa jak mój N. On jest wyjątkowy. I pod względem charakteru i pod względem "image" :zakochany:.

Hmmm... a Ty kiedyś pisałaś że nie masz psa?! Czy ja osoby pomyliłam hmmm...???
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 20 lis 2013, 12:31

Nie pomyliłaś, nie miałam. Przygarnęłam niedawno. :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 lis 2013, 12:51

Mówisz, że spotkanie z Raszką dało do zrozumienia, że bez psa, to jak bez ręki? :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 20 lis 2013, 13:13

O tym wiedziałam od zawsze :lool:Po prostu jak zobaczyłam tą przestraszoną psinę nie mogłam jej zostawić...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post