Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Iść na szkolenie?

Nieprzeczytany postprzez Casper » 8 lip 2019, o 11:44

Cześć,
Od dłuższego czasu myślę o treningach dla mojego owczarka.
Obecnie ma ona 1.5 roku.
Dlaczego dopiero teraz?
Alda, bo tak ma na imię, od początku miała baaardzo dziwny charakter - i to i tak mało.
Bała się wszystkiego i wszystkich, podchodziła tylko do mnie.. tak jakby była bita, nie wiem.
Niedawno zauważyłem u niej zmianę.. może to przez częste spacery?
Teraz da się pogłaskać (przynajmniej z przodu.. :nea: ) nawet ostatnio zaczęła warczeć na niektóre psy.
Wracając do tych szkoleń, gdy miała kilka miesięcy, bo tak zapewniał mnie Pan, (chociaż teraz wydaje mi się że po prostu za wcześnie była wzięta od mamy)
postanowiłem iść na treningi. Pan z którym rozmawiałem powiedział że pierwszy raz widzi takie zachowanie u owczarka i lepiej teraz nie stresować zbytnio bo i tak wiele się nie nauczy.. powiedział że lepiej poczekać na zmianę zachowania.
Teraz myślę nad tym i to co powiedział wydaje się być troszkę głupie, bo chyba po to się chodzi na treningi żeby zmienić to zachowanie..
No nic, i tak już nic nie zrobię.
Co myślicie o treningach na dzień dzisiejszy?
Z góry dziękuje. :on:

-- 8 lip 2019, o 13:05 --

A może lepiej rzeczywiście jej nie stresować i spróbować zrobić taki trening w ogrodzie?
Za 1800 zł (koszt szkolenia) mogę kupić potrzebne akcesoria..
Casper
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Kasper

Re: Iść na szkolenie?

Nieprzeczytany postprzez Piesialka » 8 lip 2019, o 16:21

Od początku bycia z psem należy go szkolić.. Zachowanie nie polepszy, a przeważnie się pogorszy. Polecałbym na jakieś indywidualne szkolenie z dobrym szkoleniowcem. Zacznij czytać książki Zofii Mrzewińskiej i książki na temat agresji i lęku u psów.
Piesialka
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Janusz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje