Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 02 lis 2012, 18:14

Poczytałam trochę na temat karm z chondroityną na forum Molosów i mam wątpliwości co do mojej poprzedniej wypowiedzi (w sumie wypowiedzi lekarza wet). Wyczytałam, że karmy z chondroityną i/lub glukozaminą zawierają śladowe ilości tych składników i lepiej kupić normalną karmę, a zaopatrzyć się w preparat na stawy.
Sama już nie wiem co mam myśleć, nie chcę psu zrobić krzywdy. W tym miesiącu zamawiam karmę - zamówię "zwykłą", a dodatkowo chondrocan albo arthroflex. Będę spokojniejsza, że stawy są "pod ochroną" ;)
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 28
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 02 lis 2012, 18:30

mój pies napisał(a):Samym mięsem nie karmi się psa, bo mięso w czystej postaci nie zapewni psu wszystkich składników odżywczych.
A co do obecnego karmienia, według tego co wiem o d naszego weta, do 8 miesiąca życia psa, małe jest prawdopodobieństwo przedawkowania wapnia. Potem juz można odstawić, jeżeli wszystkie zęby są już wymienione i pies wolniej rośnie.

Samym mięsem to nie, chodziło mi bardziej o barf :)Nasz wet też nam tak powiedział, ale zapomniałam si\e dopytac o dawkę.
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Wiek: 20
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 lis 2012, 19:46

Kiria napisał(a):Poczytałam trochę na temat karm z chondroityną na forum Molosów i mam wątpliwości co do mojej poprzedniej wypowiedzi (w sumie wypowiedzi lekarza wet). Wyczytałam, że karmy z chondroityną i/lub glukozaminą zawierają śladowe ilości tych składników i lepiej kupić normalną karmę, a zaopatrzyć się w preparat na stawy.
Sama już nie wiem co mam myśleć, nie chcę psu zrobić krzywdy. W tym miesiącu zamawiam karmę - zamówię "zwykłą", a dodatkowo chondrocan albo arthroflex. Będę spokojniejsza, że stawy są "pod ochroną" ;)


Dokładnie tak, karmy zawierają śladowe ilości tych składników, pisałem o tym nie raz.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 03 lis 2012, 12:44

Warto przeczytać, zanim podejmie się decyzję o podawaniu tych preparatów psom, a już szczególnie szczeniętom

http://www.sfd.pl/Glukozamina_blokuje_g ... 96076.html

http://www.biomedical.pl/aktualnosci/gl ... -1333.html
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Joan » 04 lis 2012, 01:49

W 2010 roku napisałam na forum PKPR, w wątku "Dysplazja" taki post:

galaxy napisał/a:
Joan napisał/a:
Jest też wiele wypowiedzi farmaceutów na temat chondroprotetyków i glikozoaminoglikanów, głównie glukozaminy,jako absolutnie nie skutecznej...Niektórzy twierdzą,że to naciąganie na lek ,który lekiem nie jest. ...
no bo to prawda! wiem bo moje 2 koleżanki to farmaceutki i mają to samo zdanie :)

W ostatnim "Focusie" (czerwiec 2010), na stronie 74, jest artykuł pod tytułem: "Odmłodzona na śmierć". Rzecz dotyczy nadużywania suplementów diety. Są też, ujęte w ciekawą formę graficzną, wyniki badań (lub ich brak), gdzie wykazano, brak skuteczności, lub brak badań na tę skuteczność, niektórych preparatów reklamowanych jako panaceum na wiele dolegliwości. Chondroityna i glukozamina znajdują się na wysokości preparatów ocenianych, że: "NIE WIADOMO, CZY DZIAŁAJĄ" i "RACZEJ NIESKUTECZNE" i daleko poza granicą "WARTO BRAĆ".
Skoro jednak ( w dobrej wierze), szpikujemy psy Artrofleksem, Chondrocanem i Canivitonem, nie dziwmy się, że mają nadwyrężone przewody pokarmowe. ( A my "kieszeń", bo preparaty te są, nie dość, że nieskuteczne, to bardzo drogie.)"

Oczywiście wywiązała się dyskusja, bo niektórzy są w stanie przysiąc, że działa...
http://www.biomedical.pl/aktualnosci/gl ... -1333.html

Ja jednak wiem, że w "ludzkiej medycynie" wykonuje się nawet operacje z zamierzonym skutkiem placebo. Dlatego, zamiast szpikować psa śrutą kukurydzianą i wątpliwymi specyfikami, a potem leczyć z leczenia...wolę mu dać to, co jadłby w naturze i na tym poprzestać.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 54
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 04 lis 2012, 10:19

Teraz to już mam "pranie mózgu".
Joan a co z psami, które mają dysplazję (jak np. mój Zulus) i nie przepadają za kurzymi łapkami, o świńskich nie wspomnę ?
Podawać żelatynę rozpuszczoną ?
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 28
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Joan » 04 lis 2012, 15:12

Przeczytaj post o kurzych łapkach i raczej podawaj mu gotowane dwie godziny, ale musisz mieć świadomość, że on z tego przyswoi góra 5-10%. A jeśli nie chce jeść, to w ogóle daruj sobie te łapki, bo zajmują miejsce (w przewodzie pokarmowym) pełnowartościowego białka, w którym znajdują się aminokwasy potrzebne do syntezy kolagenu. Tak samo z żelatyną.
Ja myślę, że gdybym miała psa z dysplazją, zdecydowałabym się na częstsze podawanie kwasu hialuronowego wprost do stawu. Niestety, medycyna nie idzie tak gwałtownie z postępem jak technika i wiele zaleceń działa tak, jak lewatywa w średniowieczu ( jak wierzysz - pomoże).
Ja wiem, że zrobiłabyś wszystko, żeby pomóc swojemu psu, ale "nie daj się zwariować". Czasami organizm sam potrafi "zreperować" uszkodzenia, które potem przypisujemy cudownym specyfikom.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 54
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 05 lis 2012, 10:35

Ok, dzięki.
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 28
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez anita » 09 lis 2012, 12:42

im dalej w las tym wiecej drzew...
owczar to nie jest moj pierwszy pies ( tylko 4), pierwsze 2 jadly wszystko "co popadlo" i nie mialam na to zbyt duzego wplywu bo za mloda bylam, pierwszy pies przezyl z nami 16 lat..
przy labowatej Sabie ( ktora jeszzce zyje owczywiscie :)) zaczelam cudowac bo juz bylam z wlasna kasa itd i zaczelo sie czytanie, wybory karmy, podawanie arthroflexu itd. ale jakos po kilku latach mi przeszlo i postanowilam sobie ze kolejny pies juz bedzie bez spinania sie
i co? :głupol:znowu ..
i powiem wam ze ja juz nie wiem co z tymi witaminami
Igma od kiedy do nas przyszla dostaje karme i galarete z kurzych lapek + caniviton + czasm ser bialy, czasem nawet i zupa sie trafi albo kawalek ziemniaka i mieso z obiadu, jajko ze skorupka..
galarete dostawala codziennie sloik ( 400-600g) ale zafiksowala sie tak na to ze ograniczylam do kilka razy w tygodniu..
teraz od bardzo niedawna zaczelam im troche bardziej mieszac, tzn gotowane mieso z ryzem, marchew surowa czeciej do chrupania, bo widze ze jej to mega smakuje :-)
czy ja mam do tego jeszcze witaminy dodawac?? mam dwoch wetow i kazdy mowi co innego :przerażenie:jeden ze podawac, inny ze nie podawac bo to gorzej ..
kurcze juz sama nie wiem :-(
anita
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Wiek: 33
Lokalizacja: pod lasem
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 lip 2012, 17:48

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 09 lis 2012, 13:01

Hmm ja napiszę jak to było u nas... Gandzik od prawie samego początku był na BARFie i dostawał różne zblendowane warzywa i owoce (bo w ten sposób pies najlepiej przyswaja), sporo nabiału, skorupki jajek i jajko surowe itp.. ale i tak dawałam mu witaminy, ale nie pełna dawkę tylko ok połowy czy 2/3 dawki.. plus coś na stawy.. galaretka z kurzych łapek też często była...w sumie im więcej czytam to okazuje się, że to wsio bez sensu...

Jak tą marchewkę sobie chrupie to pewnie nie przyswaja jej zbyt dobrze, jak takie większe kawałki łyka..


Ciap krótko dostawał witaminy, Sonia też.. jak się łapki wyprostowały ile mogły to przestaliśmy jej podawać..
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post