Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Re: Jak nakłonić psa do łapania frisbee?

Nieprzeczytany postprzez Viva » 30 maja 2014, o 17:16

Nanami napisał(a):Hm ja wiele lat temu kupywałam konkretnie JAWZ Hyperflite i płaciłam 40-50 zł za jeden. Są za ciężkie by startować z nimi w konkursach, ale były całkiem wytrzymałe jak dla mojej suni ze średnim zaciskiem szczęk.

No tak tylko ,że Abia to malutki piesek z małym zaciskiem szczęk więc czy w jej przypadku będzie konieczne to "lepsze" frisbee? :) A mam jeszcze pytanie co zrobić kiedy abia nie bedzie chciala się nim szarpać?
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 30 maja 2014, o 17:27

Ale Jawz dla yorka będzie za duży i za ciężki. Do nauki rzutów radzę Ci kupić fastbacka, o tu: http://dogfrisbee.pl/ (tylko chwilowo mają przerwę) - ponoć jeśli nauczysz się nim rzucać, to poradzisz sobie z każdym innym dyskiem. Ile w tym prawdy, nie wiem, bo my sobie upodobałyśmy fastbacki flex i na nich cały czas ciągniemy. No ale też dopiero raczkujemy we frisbee, a z czasem rozejrzę się za czymś solidniejszym (i tańszym niż jawz - teraz ok. 50 - 60 zł). Dla tak małego psiaka szukałabym w dyskach dla szczeniaków i w ogóle tych o mniejszej średnicy: http://www.whippy.pl/wg-rodzajow-szczen ... _4_10.html, http://toys4dogs.pl/dysk-hero-sonic-xtra-215,id94.html
Nyks
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 30 maja 2014, o 17:45

Aa to ja przepraszam, myślałam że w wątku o owczara chodzi. Ten dysk zdecydowanie będzie za ciężki dla yorkasa ;)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Viva » 30 maja 2014, o 17:48

Nanami napisał(a):Aa to ja przepraszam, myślałam że w wątku o owczara chodzi. Ten dysk zdecydowanie będzie za ciężki dla yorkasa ;)

:-) :-) :-) Dlatego sie zdwiłam;) to mam pytanie co zrobic gdy Abia nie będzie chciałasię nim szarpać ?
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 30 maja 2014, o 17:52

Zacznij się przy niej bawić deklem, biegaj, sprawiaj wrażenie, jakbyś miała z tego ogromną frajdę, a Abię chwilowo olej. I nie przejmuj się, że ludzie na około uznają Cię za wariatkę ;-) Nie dam głowy, że zadziała, ale logicznie rzecz biorąc powinno. Więcej (jakże genialnych...) pomysłów już nie mam, sama niemalże straciłam palce przy naszym pierwszym podejściu do frisbee :lool:
Nyks
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Viva » 30 maja 2014, o 17:56

Nyks napisał(a):Zacznij się przy niej bawić deklem, biegaj, sprawiaj wrażenie, jakbyś miała z tego ogromną frajdę, a Abię chwilowo olej. I nie przejmuj się, że ludzie na około uznają Cię za wariatkę ;-)

hehe :D a niech mnie uznają ważniejszy jest dla mnie pies ;) ok czyli najpierw mam się bawić sama potem jak Abia się zainteresuje to spróbować się znią ty dyskiem szarpać? a i te linki ostatnie dwa w twoje odpowiedzi na dole to są do plastikowych frisbaczy nie ?
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 30 maja 2014, o 18:27

Baw się frisbee w przeciąganie jak każda inna zabawka. Na początku warto też będzie zacząć od rollerów - dysk ma się toczyć po trawie.

A poza tym to będzie ciężki kawałek chleba, bo rzut musisz mieć idealny by małego psa w łeb przypadkiem krążkiem nie walnąć, za daleko też nie mogą fruwać. I koniecznie sprawdzcie czy nie ma problemów z rzepkakmi (niestety częstymi u małych psów) przez myśleniem o wyskokach ;)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 30 maja 2014, o 20:25

Sprawdź najpierw, czy będzie chciała się przeciągać dyskiem, bo jeśli tak, to nie ma co robić cyrku :-P
Nyks
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Viva » 30 maja 2014, o 20:27

Nyks napisał(a):Sprawdź najpierw, czy będzie chciała się przeciągać dyskiem, bo jeśli tak, to nie ma co robić cyrku :-P

sprawdzę ale nie robię sobie nadziei :)
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 30 maja 2014, o 20:52

Eeee tam, głowa do góry! Ja też sobie na początku nie robiłam, jeszcze rok temu Lu nie chciała się niczym szarpać. Byłyśmy na jednych zajęciach z p. Agnieszką Żabińską. Luna wsadziła jej głowę do plecaka i wyciągnęła z niego podkładkę, na co p. Agnieszka stwierdziła, że ona musi mieć niezły aport. A ja w głębi duszy miałam szczerą ochotę popukać się w czoło :-P Okazało się, że wystarczyła odrobina wiary w małą, trochę cierpliwości i w tej chwili szarpiemy się wszystkim, czym się da i wszędzie, gdzie się da. Jak zaczęłyśmy się przeciągać frisbee, to pierwszym, czego musiałam ją nauczyć, było nauczyć było "puść", bo inaczej zostałabym bez palców ;-)
Nyks
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje