Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Jak nawiązać kontakt wzrokowy?

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 19 paź 2012, o 13:03

My kontakt mamy jeśli piłka jest pod pachą, to przez cały czas ćwiczenia. Ale ta czarna framuga dobrze się orientuje, kiedy tej piłki nie ma :diabeł: i z tym kontaktem wówczas jest różnie.
Inaczej się sprawa ma, jak jesteśmy w kuchni i szykujemy jakiekolwiek jedzenie. Wówczas jest wpatrzona we mnie jak w obrazek, bo wie, że może dostanie. Nie patrzy na to co jest tym smakołykiem (po co? przecież doskonale czuje :lool: ) tylko lampi mi się w oczy, że aż prowokuje do patrzenia na nią i nagradzania za tak piękny kontakt :roftl:
Uczenie kontaktu wzrokowego polegało na każdorazowym podawaniu smakoli, gdy samoistnie spojrzała mi w oczy, po jakimś czasie dołożyłam komendę "patrz" i teraz jestem w stanie kontakt osiągnąć dzięki komendzie. Niestety podczas egzaminów nie można nic się do psa odzywać, w związku z czym w dalszym ciągu problem z kontaktem jest. Nie chce się dać oszukać na udawanie wkładania piłki pod pachę :mur:
Jednak nie odpuszczam. Próbuję i próbuję. Może za pare lat :lool:
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez puma » 19 paź 2012, o 18:02

Brawurka napisał(a):Chodziarze (dla mnie chyba najdziwniejsza dyscyplina sportowa :roftl: ) też tylko na zawodach i treningach się tak "dziwnie" zachowują. Na co dzień chodzą normalnie
;-)

Toż to bardzo fajny sport jest ! :-) (tata chodziarz) :-)

Co do kontaktu wzrokowego, jak ktoś ma ochotę może się też w plucie żarciem pobawić.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez m@g » 19 paź 2012, o 20:48

m@g
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: tylko towarzysko
Imię: Małgośka

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 21 paź 2012, o 10:48

gochadrozdek napisał(a):My kontakt mamy jeśli piłka jest pod pachą, to przez cały czas ćwiczenia. Ale ta czarna framuga dobrze się orientuje, kiedy tej piłki nie ma :diabeł: i z tym kontaktem wówczas jest różnie.
Inaczej się sprawa ma, jak jesteśmy w kuchni i szykujemy jakiekolwiek jedzenie. Wówczas jest wpatrzona we mnie jak w obrazek, bo wie, że może dostanie. Nie patrzy na to co jest tym smakołykiem (po co? przecież doskonale czuje :lool: ) tylko lampi mi się w oczy, że aż prowokuje do patrzenia na nią i nagradzania za tak piękny kontakt :roftl:
Uczenie kontaktu wzrokowego polegało na każdorazowym podawaniu smakoli, gdy samoistnie spojrzała mi w oczy, po jakimś czasie dołożyłam komendę "patrz" i teraz jestem w stanie kontakt osiągnąć dzięki komendzie. Niestety podczas egzaminów nie można nic się do psa odzywać, w związku z czym w dalszym ciągu problem z kontaktem jest. Nie chce się dać oszukać na udawanie wkładania piłki pod pachę :mur:
Jednak nie odpuszczam. Próbuję i próbuję. Może za pare lat :lool:

W kuchni to my kontakt wzrokowy mamy nieprzerwany! Mistrz świata by się nie powstydził :) Ostatnio zaczęłam ją uczyć z komendą 'patrz' i na szkoleniu już czasem zerka :yahoo:
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje