Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Jak nawiązać kontakt wzrokowy?

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 17 paź 2012, o 16:36

Zastanawiam sie, jak nauczyć psa kontaktu wzrokowego. Tzn.żeby np. chodząc przy nodze wpatrywał się we właściciela, czy wykonując inne komendy. Mówi się ,że żeby pies wykonywal to ,czego oczekujesz to musisz mieć z nim cały czas kontakt wzrokowy, ale jak to zrobic? :-)
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Re: Jak nawiązać kontakt wzrokowy?

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 17 paź 2012, o 18:16

Proponuję skorzystać z wyszukiwarki ;-).
Na forum już kilkakrotnie, w różnych wątkach był poruszany ten temat. :ok:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 paź 2012, o 18:50

Chodzenie psa z głową zadartą do góry i oczkami wlepionymi w twarz przewodnika (lub w piłeczkę długo noszoną pod pachą czy w czapce) jest obecnie modne i dobrze oceniane na egzaminach. Ale tak naprawdę pies ma inne pole widzenia niż człowiek, i nie musi wpatrywać się nam w twarz, aby reagowal na najmniejszy gest, na najcichsze słowo. A jak chcemy, żeby się wpatrywal, to nagradzajmy, kiedy spojrzy sam z siebie.

Dla mnie takie chodzenie "na kontakcie" zaczyna już wyglądać karykaturalnie - psia budowa nie przewiduje zadzierania głowy w bok i do góry bez przerwy.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 17 paź 2012, o 18:57

Jest wiele metod nauki chodzenia "na kontakcie". Poproś swojego trenera, żeby Ci pomógł dobrać metodę do Twojego psa.
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 17 paź 2012, o 20:25

Nas na szkoleniu uczą: kontakt = nagroda. Dość komicznie to wygląda. Jakoś trudno mi pojąć, jak pies ma obserwować teren przed sobą gapiąc się mi w oczy. Mam tylko nadzieję, że na egzaminie nie jest wymagana zadarta łepetyna psa.
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 17 paź 2012, o 20:33

Szpak napisał(a):Nas na szkoleniu uczą: kontakt = nagroda. Dość komicznie to wygląda. Jakoś trudno mi pojąć, jak pies ma obserwować teren przed sobą gapiąc się mi w oczy. Mam tylko nadzieję, że na egzaminie nie jest wymagana zadarta łepetyna psa.

Jak się nie podoba takie chodzenie to po co uczyć? Zdać egzamin można bez kontaktu ;-) A co do wymagań na egzaminie - to zależy od sędziego ale prawie każdy, z jakim się spotkałam wyżej oceniał psy "na kontakcie".
Pozdrawiamy

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 17 paź 2012, o 20:41

Dlatego nie utrzymuję z psem kontaktu przez cały czas, dla mnie ważne jest aby reagował na to co do niego mówie lub co mu pokazuję. Jak by to wyglądało, gdyby człowiek cały czas chodziła z zadartą głową?
Dla mojego szkoleniowca ważne jest to, co ja chcę osiągnąć, a dla mnie ważne jest, aby pokazał mi jak to osiągnąć.
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 17 paź 2012, o 20:57

Szpak napisał(a): Jak by to wyglądało, gdyby człowiek cały czas chodziła z zadartą głową?

Chodzenie na kontakcie to sport i tylko podczas wykonywania programu (IPO, PT, Obedience) pies chodzi na kontakcie. Na codzień osy sportowe chodzą normalnie - przynajmniej moje.
To tak samo jak biegacze - w życiu codziennym chodzą normalnym krokiem mimo, że na bieżni (na treningach, zawodach) biegną co sił w nogach.
Pozdrawiamy

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 17 paź 2012, o 21:11

Chodziarze (dla mnie chyba najdziwniejsza dyscyplina sportowa :roftl: ) też tylko na zawodach i treningach się tak "dziwnie" zachowują. Na co dzień chodzą normalnie
;-)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 17 paź 2012, o 21:37

Brawurka napisał(a):Chodziarze (dla mnie chyba najdziwniejsza dyscyplina sportowa :roftl: ) też tylko na zawodach i treningach się tak "dziwnie" zachowują. Na co dzień chodzą normalnie
;-)

Jasne, raczej byłoby to dziwne jakby pies wiecznie się na ciebie gapił. Wręcz krępujące ;pp

-- 17 paź 2012, o 22:39 --

Szpak napisał(a):Nas na szkoleniu uczą: kontakt = nagroda. Dość komicznie to wygląda. Jakoś trudno mi pojąć, jak pies ma obserwować teren przed sobą gapiąc się mi w oczy. Mam tylko nadzieję, że na egzaminie nie jest wymagana zadarta łepetyna psa.

Właśnie w internecie są poradniki ,żeby nakierowywać wzrok psa smakołykiem ,ale jak to ćwiczyłam ,to odnosiłam wrażeine ,że Norcia bardziej interesuje się jedzeniem ,niż moim wzrokiem :P

-- 17 paź 2012, o 22:40 --

Zofia napisał(a):Chodzenie psa z głową zadartą do góry i oczkami wlepionymi w twarz przewodnika (lub w piłeczkę długo noszoną pod pachą czy w czapce) jest obecnie modne i dobrze oceniane na egzaminach. Ale tak naprawdę pies ma inne pole widzenia niż człowiek, i nie musi wpatrywać się nam w twarz, aby reagowal na najmniejszy gest, na najcichsze słowo. A jak chcemy, żeby się wpatrywal, to nagradzajmy, kiedy spojrzy sam z siebie.

Dla mnie takie chodzenie "na kontakcie" zaczyna już wyglądać karykaturalnie - psia budowa nie przewiduje zadzierania głowy w bok i do góry bez przerwy.

Zofia Mrzewińska

Z początku też mnie to trochę raziło, ale później byłam ciekawa jak osiągnięto taki efekt :-P
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje