Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Jak oduczyć psa jedzenia własnej kupy??

Nieprzeczytany postprzez kiciaara » 15 cze 2012, 21:09

Witam, sunia 2 miesięczna wcina swoje odchody gdy nie zauważę, że się załatwia, co robić???? Oszaleć można!
kiciaara
Losowy avatar
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Mery
Imię: Julia
Wiek: 30
Lokalizacja: Łódź
Dołączył(a): 09 cze 2012, 18:08

Re: Jak oduczyć psa jedzenia własnej kupy??

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 16 cze 2012, 09:14

Wiem co CZUJESZ :-Pszczeniaki jedzą swoje odchody gdy brakuje im pewnych witamin. W zoologicznym możesz kupić żwacze wołowe, które dostarczają mu ich ale... Strasznie śmierdzą :roftl:więc możesz się również rozejrzeć za tabletkami ze żwaczem (np. Rumen Tabs).
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 27
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Jak oduczyć psa jedzenia własnej kupy??

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 16 cze 2012, 10:36

Nie tylko szczenięta jedzą swoje kupiszony. Jak przygarnęliśmy sukę to też wcinała i faktycznie rumen tabsy pomogły, no i nauka komendy fe.
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 38
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Jak oduczyć psa jedzenia własnej kupy??

Nieprzeczytany postprzez kiciaara » 16 cze 2012, 14:43

O właśnie dostałam od weta rumen tabs :)Mam nadzieję, że pomogą :)
kiciaara
Losowy avatar
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Mery
Imię: Julia
Wiek: 30
Lokalizacja: Łódź
Dołączył(a): 09 cze 2012, 18:08

Re: Jak oduczyć psa jedzenia własnej kupy??

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 30 lip 2012, 15:12

w moim przypadku rumen tabs ani żwacze nie pomogły, wet powiedział mi ze dobrze jest dać kawałek banana albo ananasa, mojej Arii banan nie smakuje a ananasa nie może bo ma bardzo wrażliwy żołądek, wiec jak tylko Aria idzie zrobić co swoje ja zaraz za nią z torebką;] aha i wet powiedziała mi jeszcze ze pies nie może patrzeć jak sprzątasz kupkę bo wydaje mu się wtedy ze to zabawa, kto pierwszy ten zjada;]

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 37
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Jak oduczyć psa jedzenia własnej kupy??

Nieprzeczytany postprzez niya » 30 lip 2012, 21:48

aha i wet powiedziała mi jeszcze ze pies nie może patrzeć jak sprzątasz kupkę bo wydaje mu się wtedy ze to zabawa, kto pierwszy ten zjada;]



:roftl::roftl::roftl::roftl::roftl::roftl::roftl:
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Wiek: 38
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 8
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Re: Jak oduczyć psa jedzenia własnej kupy??

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 30 lip 2012, 21:59

Pies jeśli zjada swoje odchody to może być też niedożywiony.. Sonia jak przyjechała z pseudo to jakiś czas zjadała kupy.. dostawała dużo jedzenia i różne witaminy i oduczyła się sama.... no a teraz to powącha, zmarszczy nos, i omija wielkim łukiem i wysoko podniesionymi łapami, coby w to nie wdepnęła...
Gandi ma fazę na zjadanie kup.. ale dostaje RumenTabs i dodatkowo suszone żwacze i jest lepiej.... na początku to przy każdej plamie na ulicy się zatrzymywał i sprawdzał czy to nie dar z nieba, jakaś kupka.. Teraz to siedzi i wącha, wącha a potem podchodzi i patrzy co tam zwęszył.. czasami na spacerze mnie zaprowadzi, ale zła Pańcia, szybko wybija mu z głowy takie pomysły..
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 30
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Jak oduczyć psa jedzenia własnej kupy??

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 30 lip 2012, 22:26

niya napisał(a):
aha i wet powiedziała mi jeszcze ze pies nie może patrzeć jak sprzątasz kupkę bo wydaje mu się wtedy ze to zabawa, kto pierwszy ten zjada;]



:roftl::roftl::roftl::roftl::roftl::roftl::roftl:




:lool:doslownie tak powiedziała :lool:

-- 31 lip 2012, o 14:46 --

fragment książki Jan Fennell - "Zapomniany język psów"

"...należało popracować nad tym, co działo się w rodzinie, kiedy D'Arcy chciał się załatwić. W takich momentach wszystkim puszczały nerwy, dosłownie każdy wpadał w panikę. Poradziłam im, aby podchodzili do tego bardziej spokojnie. Chodziło bowiem przede wszystkim o od dramatyzowanie całego procesu, uczynienie go mniej stresującym wydarzeniem. Przekonałam ich, że i tak nie zawsze zdążą zauważyć, czy i gdzie załatwił się ich pies. Uważałam, że o wiele lepiej zrobią, jeżeli zaczną zwracać uwagę na zachowanie szczenięcia o określonych porach dnia - przede
wszystkim z rana, po każdym przebudzeniu i wieczorem. Nie muszą więc całymi dniami obsesyjnie biegać za psem po całym domu, zrobią lepiej, kiedy się rozluźnią. Jak we wszystkich przypadkach, bardzo ważne było też to, aby byli konsekwentni w tym, co robili, ponieważ pomoże to szczenięciu szybciej zorientować się, czego od niego się oczekuje.

Najważniejszym zadaniem było powstrzymanie D'Arcy'ego przed zjadaniem własnych odchodów. Poradziłam im, aby zachowywali się w następujący sposób: ilekroć któryś z domowników znajdzie się w pobliżu D'Arcy'ego kiedy ten załatwia się, należy pozwolić mu skończyć to, co zaczął, po czym niezwłocznie przywołać go do siebie i nagrodzić za to, że podszedł do nas. Należało zwracać uwagę również na to, aby szczenię zdało sobie sprawę, że nagradza się jedynie fakt, że podszedł do wołającej go osoby. Kiedy D'Arcy zajęty był pałaszowaniem otrzymanej nagrody można było spokojnie usunąć to, co pozostawił za sobą.
Pragnę zwrócić w tym miejscu uwagę na fakt, że nauka zachowania czystości w domu jest jednym z nielicznych wyjątków, gdzie właściciel psa może podejść do niego z nagrodą. Z własnego doświadczenia wiem, że zachowanie takie nie tylko nie dezorientuje psa, ale przeciwnie wzmacnia sygnał, który wysyłamy do niego podczas nagradzania właściwego zachowania. Sam fakt, że to my podchodzimy do psa z nagrodą czyni ten gest czymś wyjątkowym w oczach psa, a tym samym stara się on powtórzyć zachowanie, które przynosi tak wyjątkową nagrodę. Należy jednak pamiętać, że taki sposób nagradzania psa powinien być stosowany tylko do momentu, kiedy zobaczymy, że pies zorientował się, czego od niego oczekujemy..."

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 37
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Jak oduczyć psa jedzenia własnej kupy??

Nieprzeczytany postprzez basia79 » 23 lut 2013, 10:30

U mnie też nic nie pomagało. Podpytałam hodowce i dowiedziałam się , że psaikowi brakuje czegoś w diecie jeśli tak robi.
Polecił mi warzywka i owoce w diecie( wówczas był na gotowanym żarełku) i BANANY. Na szczęście Graf pokochał banany i zjadanie kup( nie tylko swoich) się zakończyło. Warto spróbować a może pomoże i Wam
basia79
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post