Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: jak podtuczyć psa?

Nieprzeczytany postprzez stiopa » 06 cze 2015, 07:34

Najpiwierw trzeba znalezc przyczyne dlaczego jest taka chuda.U nas przy podobnym problemie okazalo sie ze jest nadczynnosc tarczycy.Gdy pies je duzo wiecej niz zwykle a mimo to chudnie to przewaznie powodem jest problem zdrowotny
stiopa
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: szczepan
Wiek: 34
Lokalizacja: świdnica
Dołączył(a): 05 sty 2015, 16:55

Re: jak podtuczyć psa?

Nieprzeczytany postprzez aschlichter » 07 cze 2015, 23:54

I znów wracam z Elsą do problemu jedzenia.. jutro z samego rana jadę do weta, bo zauważyłam dziś, że tak się gryzie i drapie, że aż popiskuje. Na wszystkich łapach ma w sumie 4 plamy z przerzedzoną sierścią (wygryzioną) a tak jakby "pod pachami" również sierść przerzedzona i widać czerwoną wysypkę.. niestety temat podtuczenia znów odchodzi na dalszy plan... :(trzymajcie kciuki
Obrazek
aschlichter
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Elsa
Imię: Klau
Wiek: 26
Lokalizacja: Krosno
Dołączył(a): 31 mar 2015, 22:18

Re: jak podtuczyć psa?

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 09 cze 2015, 19:36

Jeśli tak szybko urosła, to powinnaś przejść na karmę adult.
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: jak podtuczyć psa?

Nieprzeczytany postprzez aschlichter » 04 lip 2015, 09:51

Okazało się że uczulenia nabawiła się przez makaron dodawany do jedzenia. Sama to chyba zrozumiała bo wypluwała makaron a jadła tylko karmę. Teraz na jedzenie obraziła się całkiem. Nie tknie nic, z łaską zje tylko mięso. Wymiotuje bo najadła się trawy (wet dał zastrzyki i wymioty ustały) ale niczego dalej nie tknie. Myślicie że to może muchy w nosie na karmę (brit premium ) czy przyczyna może byc inna?
Obrazek
aschlichter
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Elsa
Imię: Klau
Wiek: 26
Lokalizacja: Krosno
Dołączył(a): 31 mar 2015, 22:18

Re: jak podtuczyć psa?

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 27 paź 2015, 15:18

Najlepiej zrobić kompleksowe badania (krew, mocz, kał) itd. I może zmienić karmę z Premium na Brit Care - podobno lepsza. Ja do utrzymania / podtuczenia suki daję jej więcej tłustego mięsa i łoju wołowego/baraniego z Primex'u. Może pomóc też zwiększenie porcji karmy.
Jak mój pies się naje trawy to nie biegnę z nim do weta. Pies przez to oczyszcza żołądek bo może mu coś w nim zalegać.
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1
Dołączył(a): 19 paź 2015, 09:34

Re: jak podtuczyć psa?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 paź 2015, 19:27

Nie pamiętam,ale może już pisałam gdzieś, w jakimś wątku...
Falko absolutnie odrzucił suchą karmę, nie ma siły,by zjadł choć trochę...
Po jego ciężkiej chorobie zaczęłam gotować. Tak zostało.
Pies pochłania jedzenie z miski tylko furczy,a przy tym domaga się sam, w swoich porach karmienia.
Pięknie przybrał na wadze, ma cudowne, gęste i błyszczące futro.
Aschlichter, może to jest właśnie rozwiązanie bolączek jedzeniowych Twojego psa.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: jak podtuczyć psa?

Nieprzeczytany postprzez kacperro1 » 16 wrz 2016, 14:57

I Jak tam? Udało się podtuczyć Elsę? :)Bo ja z moim Karlem mam ten sam kłopot, nie tyje w ogóle, mimo, że je dużo więcej niż powinien!
kacperro1
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Karl
Imię: Oliwia
Wiek: 44
Lokalizacja: Szczecin
Dołączył(a): 15 wrz 2016, 11:17

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje