Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Jak przekonać psa do budy

Nieprzeczytany postprzez karesowa » 22 paź 2014, 11:24

Nie wiem gdzie napisać, spróbuje tutaj. Mamy 4-miesięczną sumie, od urodzenia mieszła w kojcu i budzie. U nas psiak nie może mieszkać w domu ze względu na męża alergię. Nie chcemy jednak zamykać młodej bo mamy do dyspozycji duży ogrod i masę przestrzen i szkoda żeby pies z tego nie skorzystał. W ciągu dnia Gapa jeździ ze mną wszędzie, wychodzimy na długie spacery, ma z nami częsty i długi kontakt i masę atrakcji. Problem pojawia się gdy pies zostaje w ogrodzie. Nawet gdy pada, wieje i jest zimno sunia nie wejdzie ani do budy ( ma dużą, ocieploną, budę i częściowo zadaszony kojec) ani do garażu (zostawiamy jej otwarty garaż, ma tam posłanie, zabawki itp) ani do altany ogrodowej ( duża, drewniana, zadaszona, osłonięta od wiatru altana) tylko leży albo na trawie albo na chodniku albo na schodach i moknie. Zamknięta w kojcu robin ogromną awanturę ale gdy się zmęczy i widzi, że nikt nie reaguje to chowa się w budzie i śpi. Chcielibyśmy żeby nie było potrzeby zamykania jej i mała sama schowała się gdzieś gdy pogoda płata figle. Czy jest szansa że tak się stanie czy zawsze podczas deszczu będziemy musieli ją zamykać żeby nie przemokła zupełnie. Jakie są wasze doświadczenia.
karesowa
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Imię: Marta
Wiek: 29
Lokalizacja: slaskie
Dołączył(a): 01 paź 2014, 14:05

Re: Jak przekonać psa do budy

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 paź 2014, 05:43

Takie małe szczenię bardzo potrzebuje wsparcia w opiekunach. Raczej w tej chwili uczyłabym pozostawania w zamkniętym garażu, jeśli tam jest cieplej niż w budzie - maluszka jest za mała, aby własnym ciałkiem ogrzać wnętrze budy, chyba że może zagrzebać się w słomie. W miejscu, gdzie szczeniak ma zostać, powinien dostawać jedzenie, trzeba zamykać także w ciągu dnia na krótko, stopniowo na coraz dlużej. Proponuję zostawić na psim legowisku coś przesyconego własnym zapachem - koc, prześcieradło z własnego łóżka. Nie ma witania się po wypuszczeniu psiaka z garażu - powitanie i nagroda w środku.

Może jednak podzieli się doświadczeniami ktoś, kto ma psa od szczeniaka w ogrodzie? moje psy zawsze były ze mną w domu.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Jak przekonać psa do budy

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 23 paź 2014, 09:29

Nasza suczka była zamykana na noc w kojcu, dla zachęty dostawała miskę jedzonka, najedzona szybko nauczyła się spać, drugie posłanie ma przy wejściu do domu, w ciągu dnia nie zamykam jej, wybiera sobie sama gdzie chce odpocząć, jak jest zimno to idzie do budy - w zimie obowiązkowo musi mieć słomę w budzie. Dobrze by było, żeby młoda była trochę zmęczona zabawą i innymi zajęciami, najedzona i zmęczona szybciej się nauczy, że buda oznacza odpoczynek i jej "osobiste" miejsce
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Re: Jak przekonać psa do budy

Nieprzeczytany postprzez michał » 10 lis 2014, 20:31

Strasznie mi się smutno zrobiło jak to czytałem. 4 miesięczny piesek to jeszcze dziecko, pewnie trudno mu zrozumieć kilka rzeczy. Wiadomo, nie uogólniam, staram się też nie być napastliwy, ale..., różnie to bywa, jedni trzymają psa w domu, inni na dworze. Sam bym co prawda tak chyba nie potrafił, nie wiem w ogóle czy ona nie powinna być starsza żeby ja przyuczać do budy? Nie znam się, to tylko taka wolna myśl... Mój piesek śpi w domu, ma swój koszyk i chyba nawet jakbym miał uczulenie nie dałbym jej na dwór. Może zainwestuj w takie zabawki http://www.morusek.pl/ogloszenia/polska/psy-zabawki/0/ - nie będzie się może czuła taka samotna :-(
michał
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Michał
Wiek: 40
Lokalizacja: Bukowiec
Pochwały: 1
Dołączył(a): 14 lip 2014, 15:24

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Linkdex i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post