Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Jak użytki dogadują się z innymi psami?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 sty 2014, o 14:39

Rodowód Schilki, proszę!!!!!

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 8 sty 2014, o 15:05

Proszę bardzo :-)

Schila z Atarova Dvora
ur. 18.06.2010

Matka: Volka Hartis Bohemia

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=571382-volka-hartis-bohemia

Ojciec: Maik von der Germanenquelle

http://www.working-dog.eu/dogs-details/106716/Maik-von-der-Germanenquelle

Fabiola jest spokrewniona z Schilą, ale chyba nie po tych krewnych, co trzeba :roftl: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 sty 2014, o 16:01

Dziadzio Schilki to Javir vom Talka Marda - bardzo chciałem mieć po nim szczeniaka. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Viva » 8 sty 2014, o 17:24

matinee napisał(a):Użytki są "stworzone" do pracy z człowiekiem, a nie do zabawy z innymi psami, i dlatego często bywa, że pomijając okres szczenięcy nie są specjalnie zainteresowane innymi pobratymcami - ale pod warunkiem, że człowiek tę ich pasję współpracy właściwie zagospodaruje. Tak jest z moimi - dopóki robimy coś razem, inne psy dla nich nie istnieją. Nigdy jednak nie dopuściłabym do niekontrolowanych kontaktów z innymi psami, spacer typu "witamy się z każdym spotkanym piesiem" jest dla mnie niewyobrażalny. Ale to dotyczy chyba wszystkich psów o zdecydowanym charakterze.

Przy wspólnym wychowaniu trzeba bardzo dbać o socjalizację, zarówno tę odbytą jeszcze w hodowli (niezwykle ważna!), jak i potem w domu. A ja zastanawiałabym się nie tylko, jak użytek będzie reagował na yorka, ale i jak york potraktuje użytka. Miałam kilka nieprzyjemnych doświadczeń, w których to yorki traktowały moją sukę skandalicznie, napastując ją i skacząc jej po głowie przy pełnej bezradności właścicieli ("ale ja nie umiem jej złapać!!") i byłam pełna podziwu, że ich nie zeżarła.

Trzeba też pamiętać, że nawet wśród zgodnie żyjących psów zdarzają się konflikty i różne przepychanki, szczególnie przy dwóch sukach. Przy takiej dysproporcji wielkości york nawet przy krótkiej "wymianie poglądów" może poważnie ucierpieć.

Jeśli masz doświadczenie wyłącznie z wychowaniem yorka, zdecydowanie odradzałabym dołączanie do stada użytka, przynajmniej w niedalekiej przyszłości.

Nie, moje doświadczenia nie kończą się na yorku. Mój wujek ma ON z którym w weekendy wchodzę na spacery uczę komend itp. Może to nie jakieś wielkie doświadczenie ale uczę się obcować z takimi psami.
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 8 sty 2014, o 17:25

Ja właśnie za to lubię użytki, że są najróżniejsze i przy odrobinie chęci "jest w czym wybierać" i można znaleźć odpowiedniego dla siebie.
Znam kilka tytanów pracy, znam takie rodzinne, znam też takie, którym zawalono szczenięctwo i ich inteligencja obróciła się przeciwko ludziom i tolerują tylko właściciela, a jeszcze inne pomimo ignoracji przewodnika-właściciela i kompletnego braku podbudowywania psa zmienią się o 180 stopni na możliwość zabawy szmatką czy piłeczką.
Można sobie spokojnie szukać tytana pracy a można poszukać fajnego rodzinnego psa.

Schila ma dla mnie niesamowity socjal, ma też spory potencjał, choć zdecydowanie nie jest z tytanów pracy. Te zdjęcie z Burą zostało wykonane właśnie po treningu, gościnnie u Marzeny w domu - Schilka nigdy tu nie była wcześniej i grzecznie respektowała wszystkie "widzi-misie" Buraski - gospodyni domu.

Dlatego też nie da się powiedzieć jak użytki reagują na inne psy - to zależy od 'przeznaczenia' miotu, bardzo zależy od suki-matki, od odchowu w gnieździe. Ja nie spotkałam się tylko z typową dla eksterierów agresją lękową, polegającą na rzucaniu się z jazgotem na smyczy na każdego innego psa. Jeśli już lęk występował, to raczej unikały kontaktu. Częściej mają one problem w drugą stronę - problemy wynikające z wysokiej pewności siebie, zadziorności, wszędobylskości, frustracji gdy drugi pies pracuje itd.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Viva » 8 sty 2014, o 17:27

Wadera napisał(a):A jaki charakter ma ten York, jaki jest jego stosunek do innych psów, szczególnie szczeniąt?
Wiele małych piesków jest nerwowych i rzuca się na większe, nie toleruje maluchów itd. Owczarki podczas zabawy lubią "boksować" przednimi łapami (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji, może ktoś napisze więcej na ten temat), dlatego mimo iż moja suka uwielbia małe psy nie pozwalam się jej z nimi bawić, bo pacnięty łapą w głowę jamnik miniaturowy raczej szczęśliwy nie będzie ;)

Mój York akceptuje inne psy nie wywołuje bójek aczkolwiek ignoruje je
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 8 sty 2014, o 18:21

MarzenaG napisał(a):Proszę bardzo :-)

Schila z Atarova Dvora
ur. 18.06.2010

Matka: Volka Hartis Bohemia

http://www.pedigreedatabase.com/german_shepherd_dog/dog.html?id=571382-volka-hartis-bohemia

Fabiola jest spokrewniona z Schilą, ale chyba nie po tych krewnych, co trzeba :roftl: .

Aria też jest spokrewniona :lool: Mama Schilli i tatuś Arii to rodzeństwo, ale tatuś nie przekazał Arii takiej spontaniczności w kontaktach z psami :roftl:
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 8 sty 2014, o 18:23

Nadmienię też, że Bura i Schilka to nie są jakieś wielkie psiapsióły - ot, taka luźna, grzeczna znajomość, starszej Pani i Młodej Pannicy ;) I fakt, Schilka nigdy wcześniej u nas nie była. Nie terroryzowały się - Bura tylko nie odstąpiła swojego kocyka :)
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Bobby » 8 sty 2014, o 18:56

Tomek napisał(a):Dziadzio Schilki to Javir vom Talka Marda - bardzo chciałem mieć po nim szczeniaka. :)

A propos tego co napisałeś. Jestem szczęśliwym posiadaczem szczeniaka (ur.29.07.2013r.) którego dziadziem jest właśnie Javir vom Talka Marda :yahoo: :yahoo: :yahoo: Mały nazywa się Jupp Złota Obsesja :lool: Taka ... "petardo - pirania" :lool: :lool: :lool: (kto widział Javira przy pracy, wie o co chodzi :-) )
W temacie wątku jednak ... Jupp jest użytkiem z takiej dość specyficznej hodowli nastawionej wyłącznie na psy służbowe więc charakter ... też jest służbowy :-) Ojcem jest Kern Galan Nalag, matką Christa Equidius - oboje delikatnie mówiąc, mało socjalni :lool: Jakie geny, taki charakter malucha, zatem inne OBCE psy go nie interesują, on ich nie widzi, jest zajęty człowiekiem, o jego uwagę zabiega ALE: w razie "W" (inny OBCY pies - duży, mały, dorosły, młody - w jego kierunku np. zaszczekał) robi się już problem, bo mały nie odpuści. Czegoś takiego jak instynkt samozachowawczy natura mu nie podarowała ...
Mam jeszcze drugiego psa, 3,5 rocznego eksterierowego Axela. Tworzą "stado", problemów między nimi zero, Jupp się od "wujka" wielu rzeczy uczył i uczy. O, na przykład - "wujek" pije deszczówkę z kałuży to on też, wujek sika to on też, itp.itd. :roftl:
Bobby
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 sty 2014, o 20:43

GENETYKA TO POTĘGA.

Po stronie matki, w latach 80.- ubiegłego wieku, Schilka ma tych samych przodków co moja święta Luśka - Luthien z Barytowej Góry, córka Ohlego von Rundeck. Luśka, ze wszystkich ON-ów, jakie znałam - była najbardziej zrównoważoną i pewną w kontaktachz innymi psami suką owczarka niemieckiego. Schilka jest zresztą też eksterierowo podobna do mojej Luśki.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje