Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Jak użytki dogadują się z innymi psami?

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 11 sty 2014, o 19:23

Dopiero teraz trafiłam na ten wątek, Tomek, teraz rozumiem twoje zachwyty nad Schilą :ooops:
Pani Zofio, cieszę się, że docenia Pani moją sunię, nie spodziewałam się, że Schila będzie przykładem użytka, który jest normalnym psem w kontaktach psio-psich i psio-ludzkich. Ale od razu wyjaśnię, że kupując Schilę szukałam owczarka rodzinnego a nie typowo do sportu czy innej pracy, bardziej interesował mnie charakter matki i szczeniaka niż sukcesy w sporcie. A dlatego z linii użytkowej, bo po prostu bardziej podobają mi się owczarki w starym typie urody, z prostymi grzbietami, jakoś budowa typowych exterierów nie bardzo mi się podoba. Poza tym wiedziałam, że hodowcy czescy bardziej zwracają uwagę na cechy charakteru niż na wyniki na wystawach, koleżanka dała mi namiary na hodowlę z Atarova Dvora, akurat Volka po domowemu Wendy była w ciąży (niestety to był ostatni jej zaplanowany miot) i urodziły się szczeniaki. Od początku mówiłam hodowczyni, że chcę suczkę rodzinną, spokojną, no i mam Schilkę. W hodowli małe owczarki miały kontakt z małymi beaglami, po przyjeździe do domu starałam się, żeby suczka socjalizowała się z innymi psami i ludźmi no i udało się wychować ją na normalną, spokojną suczkę. No i najważniejsze, suczka nie choruje, stawy łokciowe i biodrowe prześwietlone i są ok, ED 0, HD A :-)
Ostatnio edytowano 12 sty 2014, o 11:18 przez Basia W, łącznie edytowano 1 raz
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Viva » 11 sty 2014, o 19:47

Basia W napisał(a):Dopiero teraz trafiłam na ten wątek, Tomek, teraz rozumiem twoje zachwyty nad Schilą :ooops:
Pani Zofio, cieszę się, że docenia Pani moją sunię, nie spodziewałam się, że Schila będzie przykładem użytka, który jest normalnym psem w kontaktach psio-psich i psio-ludzkich. Ale od razu wyjaśnię, że kupując Schilę szukałam owczarka rodzinnego a nie typowo do sportu czy innej pracy, bardziej interesował mnie charakter matki i szczeniaka niż sukcesy w sporcie. A dlatego z linii użytkowej, bo po prostu bardziej podobają mi się owczarki w starym typie urody, z prostymi grzbietami, jakoś budowa typowych exterierów nie bardzo mi się podoba. Poza tym wiedziałam, że hodowcy czescy bardziej zwracają uwagę na cechy charakteru niż na wyniki na wystawach, koleżanka dała mi namiary na hodowlę z Atarova Dvora, akurat Volka po domowemu Wendy była w ciąży (niestety to był ostatni jej zaplanowany miot) i urodziły się szczeniaki. Od początku mówiłam hodowczyni, że chcę suczkę rodzinną, spokojną, no i mam Schilkę. W hodowli małe owczarki miały kontakt z małymi beaglami, po przyjeździe do domu starałam się, żeby suczka socjalizowała się z innymi psami i ludźmi no i udało się wychować ją na normalną, spokojną suczkę.

ja też będę chciała spokojną , zrównoważoną rodzinną suczkę.
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 13 sty 2014, o 19:15

Santa na przykład nie wyraża żadnych czułości wobec mojego jamnika, aczkolwiek on się nieco obawia, bo jak była mała i nie kontrolowała swoich emocji skakała na niego, nie zdając sobie sprawy, ze on "też czuje"...
W czasie szczenięcym Santę zaatakowało sporo psów rasy border collie. Miała to być zwykła socjalizacja, z normalnymi psami pracującymi, które okazało się.. nie potrafią obcować z innymi psami :mur:
Pomimo późniejszego okresu, gdy Santa nienawidziła psów wszelkiego wzrostu i rasy, była tylko jedna starsza suka, która pomogła wyprowadzić Santę z nienawiści do psów.
Do tej pory nie "trawi" borderów, nie bardzo umie bawić się z psami ( bo zabawy kończyły się atakiem sfrustrowanego bordera ), dlatego unikamy takich kontaktów i jedynie ograniczamy się do spacerów psami zrównoważonymi i spokojnymi, by nie prowokowały zabawy ani nie odpowiadały na zaczepki. Po rozmowie z hodowcą ( pamiętaj by brać szczeniaka od hodowcy, który zawsze pomoże i nie zostawi Cię samej z kłopotem ! ) Santa miała zakaz dochodzenia do psów, zabawy z nimi, jedynie z tą zrównoważoną labradorką. Od tamtej pory nie zwraca uwagi na psy, a w kontaktach do niech nie okazuje agresji.
Choć bardzo bym chciała Santa nie nadaje się na psie spacerki, gdzie trudno zapanować nad emocjami psów i bardzo łatwo o konflikt. Owczarki bawią się.. dziwnie, na ostro - słabe psychicznie psy tego nie wytrzymują.. Piszę Ci to, bo jesteś młoda i takie spotkania są bardzo kuszące, a niestety nieraz trzeba zrezygnować i nie brnąć dalej, bo niszczysz sobie psa jeszcze bardziej.
Maansa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Viva » 13 sty 2014, o 19:51

Maansa napisał(a):Santa na przykład nie wyraża żadnych czułości wobec mojego jamnika, aczkolwiek on się nieco obawia, bo jak była mała i nie kontrolowała swoich emocji skakała na niego, nie zdając sobie sprawy, ze on "też czuje"...
W czasie szczenięcym Santę zaatakowało sporo psów rasy border collie. Miała to być zwykła socjalizacja, z normalnymi psami pracującymi, które okazało się.. nie potrafią obcować z innymi psami :mur:
Pomimo późniejszego okresu, gdy Santa nienawidziła psów wszelkiego wzrostu i rasy, była tylko jedna starsza suka, która pomogła wyprowadzić Santę z nienawiści do psów.
Do tej pory nie "trawi" borderów, nie bardzo umie bawić się z psami ( bo zabawy kończyły się atakiem sfrustrowanego bordera ), dlatego unikamy takich kontaktów i jedynie ograniczamy się do spacerów psami zrównoważonymi i spokojnymi, by nie prowokowały zabawy ani nie odpowiadały na zaczepki. Po rozmowie z hodowcą ( pamiętaj by brać szczeniaka od hodowcy, który zawsze pomoże i nie zostawi Cię samej z kłopotem ! ) Santa miała zakaz dochodzenia do psów, zabawy z nimi, jedynie z tą zrównoważoną labradorką. Od tamtej pory nie zwraca uwagi na psy, a w kontaktach do niech nie okazuje agresji.
Choć bardzo bym chciała Santa nie nadaje się na psie spacerki, gdzie trudno zapanować nad emocjami psów i bardzo łatwo o konflikt. Owczarki bawią się.. dziwnie, na ostro - słabe psychicznie psy tego nie wytrzymują.. Piszę Ci to, bo jesteś młoda i takie spotkania są bardzo kuszące, a niestety nieraz trzeba zrezygnować i nie brnąć dalej, bo niszczysz sobie psa jeszcze bardziej.
Dziękuję, Musiałaś jakoś socjalizować Sante z rafikiem? Również jestem w sytuacji z małym psem który jest dość słaby psychicznie. Jak tak piszesz to raczej nie będę dopuszczała ONka do innych psów (no oczywiscie poza jednym mieszkającym u mnie w domu) .
Viva
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 13 sty 2014, o 19:58

Musiałam sama wprowadzić zasady dotyczące obcowania psów, bo jak jedno coś "ustaliło" to drugie się buntowało i walki trawy wieczność - obydwa psy dominujące. Jamnik jako "król" i pępek świata nie chciał ustąpić, a Santa jako dominująca suka chciała sobie ustawić starszego kolegę. Musisz dawać korekty psom jeśli jakieś zachowanie Ci się nie podoba. Wspólne spacery wzmacniają więź. Nie koniecznie wspólne zabawy..
Socjalizacja z innymi psami jest ważna. Natomiast szukaj psów spokojnych i zrównoważonych.
Maansa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Viva » 13 sty 2014, o 20:46

Dzięki jeszcze raz ;-) Oczywiście moim priorytetem będzie szukać szczeniaka uległego a dopiero na drugim planie jakie ma popędy itp. Sorki że tak pytam ale mam jeszcze pytanko. Ile czasu trwał "okres buntu" u Santy? I jakie problemy sprawiała Santa w "tym" okresie?
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 13 sty 2014, o 20:59

Nie pamiętam w sumie, trwało to długo. Przy szkoleniu nic się nie zmieniło, jedynie tylko może trochę testowała moją cierpliwość przy przywołaniu.
Maansa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Viva » 13 sty 2014, o 21:05

Dzięki za pomoc. :-)

-- 14 sty 2014, o 20:12 --

Sory mam jeszcze jedno pytanie... Stosujesz na Sancie jakieś kolczatki, obroże zaciskowe/ pół zaciskowe itp? Z tego co czytałam zdania są podzielone czy powinno się używać kolczatki niektórzy kategorycznie nie a nie którzy piszą że ok.
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Piksel » 11 lut 2014, o 17:37

Wadera napisał(a):A jaki charakter ma ten York, jaki jest jego stosunek do innych psów, szczególnie szczeniąt?
Wiele małych piesków jest nerwowych i rzuca się na większe, nie toleruje maluchów itd. Owczarki podczas zabawy lubią "boksować" przednimi łapami (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji, może ktoś napisze więcej na ten temat), dlatego mimo iż moja suka uwielbia małe psy nie pozwalam się jej z nimi bawić, bo pacnięty łapą w głowę jamnik miniaturowy raczej szczęśliwy nie będzie ;)

Mój mały kocha bawić się ze starszym od siebie o rok shih tzu i myślę że zostaną przyjaciółmi. Tak zwany psi język zawsze potrafią się porozumieć. :-)
Piksel
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Patrycja

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje