Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Jak zwrócić na siebie uwagę psa?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 mar 2011, o 10:03

pies to nie zabawka która po nakręceniu sprężynki chodzi jak zaprogramowana. To istnienie które ma swój charakter tak jak i my wszyscy. Na uwagę psa trzeba sobie zasłużyć pracą z nim, szczególnie takiego który już się skapnął że ludzie nie dają mu tego czego potrzebuje ta rasa. Wyciągnął wnioski że nikt się nim nie zajmuje to sam musi się sobą zająć.
Ja też jak spuszczę Nazgula samopas u siebie i coś robię, to albo zaczyna mi znosić to co znajdzie, albo w gorszym wypadku sam zacznie się tym zajmować... np. przerzucaniem łapami kamienia (a w Twoim wypadku jest to dziamganie na psa zza ogrodzenia). Nikt mu nie mówi co ma robić, dodatkowo nikt się nim nie zajmuje to musi jakoś spożytkować energię i radość życia. To jest zachowanie samonagradzalne i bardzo ekscytujące psa i trzeba trochę z psem popracować aby być ważniejszym od wszystkiego. Psy są z natury towarzyskie, tylko trzeba w nich to pielęgnować od małego aby pies był "idealny". To tak z własnego doświadczenia. :lool:
Po za tym podpisuję się czterema łapami i czterema kończynami pod tym co napisał Janek. :ok
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Re: Zabawy z psem.

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 14 mar 2011, o 11:06

Adela555 napisał(a):Mam... Książkę "Ja albo mój pies" Victorii Stilwell, Zaklinacza psów, i mini poradnik z gazety "mój pies". Nic w nich nie znalazłam. W książce zaklinacza psów jest mnóstwo opisanych przykładów i strasznie dużo o psiej psychice, jednak nie ma żadnych wskazówek jak co robić. W poradniku z mojego psa odsyłają do szkoleniowców, a w książce victorii... Jest wszystko, oprócz tego tematu.

Victorię wyrzuć, Zaklinacz psów raczej do psich problemów, poradnika nie znam, ale jak to poradnik. Pewnie wszystko i nic.

Kup sobie książkę Zofii Mrzewińskiej "Jak rozmawiać z psem". Cienka i nie droga, dostępna w internecie, np. tu:
http://merlin.pl/Jak-rozmawiac-z-psem-T ... 15503.html
Tam się dowiesz jak psa skupiać na sobie i wogóle, jak w tutule ( he,he, ale mi się zrymowało :lol: :lol: ) jak rozmawiać z psem, czyli jak do niego mówić żeby rozumiał. I nie trzeba wielu słów komend. Wystarczy 20!!!!!

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 14 mar 2011, o 11:18

:shock:
Naprawdę szok bo nie wiem za co pochwała
to norma
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 mar 2011, o 11:50

Jangcy napisał(a)::shock:
to norma

jakiej wypowiedzi to się tyczy? :scratch :)

Publikacje książkowe Pani Zofii są bezcenne... o czym świadczy zawsze ogromna cena na prywatnych aukcjach unikatowych już egzemplarzy "z kluczem do psa" :) Myślę, że gdyby wycofali "Jak rozmawiać z psem" działoby się to samo ;) Jak dla mnie jest to zawsze aktualna lektura, niczym psia biblia, w każdym wieku psa zawsze znajdzie się coś co jest jeszcze do zrobienia :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Majkowa » 14 mar 2011, o 18:41

A ja tam wolę elektroniczną wersję jeśli Adela nie chcesz wydawać kasy wejdź sobie na chomikuj.pl i tam poszukaj :-)
Majkowa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 15 mar 2011, o 05:49

Zanim się weźmie psa do domu powinno się przeczytać:
Hołd Psu

"NAJLEPSZY przyjaciel, jakiego człowiek ma na świecie, może zwrócić się przeciwko niemu i stać się jego wrogiem. Syn czy córka, rodzone dziecko chowane z miłością i pieczołowitością, może okazać się niewdzięczne. Ci, co są dla nas najbliżsi i najdrożsi, ci, w których z ufnością lokujemy nasze szczęście i dobre imię, mogą zawieść naszą wiarę, Majątek jaki człowiek posiada może zniknąć; pieniądz zwykle ucieka wówczas, gdy się go najbardziej potrzebuje. Dobre imię można stracić w jednej chwili źle przemyślanego czynu. Ludzie, którzy są gotowi płaszczyć się to hołdzie przed nami, gdy powodzenie nam sprzyja, ci sami ludzie mogą być pierwszymi, którzy cisną w nas kamieniem złości, gdy chmury niepowodzenia skłębią się nad naszymi głowami.

Jedynym, całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, jakiego człowiek może mieć w tym egoistycznym świecie, jedynym, który go nigdy nie opuści, jedynym, który nigdy nie odpłaci niewdzięcznością i zdradą, jest jego pies. Pies człowieka pozostaje przy nim w do­brobycie i w nędzy, w zdrowiu i w chorobie. Będzie on spał na zimnej ziemi, gdzie lodowa­te wiatry wieją, a śnieg zacina okrutnie, aby tylko pozostać w pobliżu swego pana. Będzie on całował rękę, która nie ma dla niego pożywienia; będzie lizał rany i blizny, jakie nabywa się w zmaganiach z przeciwnościami tego świa­ta. Strzeże on snu swego pana-nędzarza, jak gdyby był on księciem. Gdy wszyscy inni przy­jaciele opuszczą, on zostanie. Gdy skarby ulecą, a sława legnie, on pozostanie tak stały w swej miłości, jak słońce w swej podróży po niebiosach.

Jeśli los uczyni pana wyrzutkiem świata, bez przyjaciół i bez domu, wierny pies nie poprosi o większą łaskę, jak o prawo towarzyszenia mu w niedoli, by strzec go przed niebezpie­czeństwem, by walczyć z jego nieprzyjaciółmi. A gdy przyjdzie chwila ostatniego aktu i śmierć weźmie pana w swoje objęcia, a jego ciało legnie w zimnej ziemi, nie jest ważne, że wszyscy inni przyjaciele pójdą swoimi drogami; tam, u grobu, pozostanie szlachetny pies, z głową wtuloną między łapy, o oczach smutnych, lecz otwartych w bacznej czujności, wierny i szczery nawet w śmierci."

i słowa niekwestionowanego autorytetu w psim świecie
....
A przecież cała sztuka szkolenia psa polega na zbudowaniu więzi ze zwierzęciem. Nawiązaniu bliskości, kontaktu i komunikacji. Podstawą każdego szkolenia jest zasygnalizowanie psu, że praca z przewodnikiem może być dla niego przyjemnością. Psy, które naprawdę są związane ze swoim panem, wykonują każde ćwiczenie z radością, uśmiechem na mordzie i merdając ogonem.
Pies od wieków towarzyszył człowiekowi, potrafi być jego doskonałym partnerem, jednak by osiągnąć porozumienie z nim, my musimy nauczyć się go rozumieć, odczytywać jego mowę ciała, dowiedzieć się, co sprawia mu radość, co jest dla niego najlepszą nagrodą, przewidywać jego reakcje w różnych sytuacjach. Trzeba się również starać być stabilnym przewodnikiem, dającym jasne i zrozumiałe sygnały, w którym pies znajdzie oparcie, ale jednocześnie wymagającym przestrzegania ustalonych reguł
.
....
całość wypowiedzi:
http://samoyed.iq24.pl/default.asp?grup ... emat=98747
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 mar 2011, o 10:29

Bardzo dobry tekst, zawsze razem do końca naszych dni, w pogodzie i niepogodzie życia.
Nie na darmo utarło się powiedzenie: "im więcej przebywam z ludźmi tym bardziej kocham zwierzęta".

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 15 mar 2011, o 12:19

Aga i N napisał(a):
Jangcy napisał(a)::shock:
to norma

jakiej wypowiedzi to się tyczy? :scratch :)

Tej:
Jangcy napisał(a):Charakter "psa rzeźbi" nikt inny tylko jego własciciel i to pierwszego dnia.
Jak miałem 14 lat to odszedł od nas Doks najwspanialszy pies-bokser i od kolejnego psa chciałem by był taki jak on i niestety nowy pies nie dorastał do niego... i byłem na niego zły.....
ale miałem też dziadka psiarza który klarował mi dość długo że każdy pies jest inny i jak Doksa nauczyłem czegoś w jeden sposób to innego psa bedę musiał nauczyć inaczej ale aby to zrobić muszę go poznać. A że jestem człowiekiem na wyższym szczeblu rozwoju to ja muszę się nauczyć psa i przewidywać psa (czytać go) bo pies niestety nie ma takiej możliwości by myśleć jak człowiek.

Dla większości z Nas nie ma w niej niczego odkrywczego, ale dwa zdania warte są uwagi, szczególnie dla osób zagubionych, nie potrafiących znaleźć wspólny język z psem. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 15 mar 2011, o 13:16

Odkąd mam psa, a jest to dopiero (lub aż) 6 miesięcy nie ma dnia żebym nie myślała jak budować z nim więź, stać się dla niego atrakcyjną.Wiele cennych wypowiedzi zostało napisanych już na ten temat, dlatego nie będę się powtarzać. Osobiście do mnie trafiają praktyczne i proste przykłady.
To co bym od siebie poradziła Adeli555: wszystko co robisz ze swoim psem rób tak jakby to było dla niego nadzwyczajne wydarzenie, np. jak dajesz mu kostkę albo gryzaczka to nie od razu "wkładaj mu do pyska" tylko trochę pobaw się z nim tym, daj tylko powąchać, sama powąchaj, pozachwycaj się jaka pyszna kosteczka, w tym momencie mój Rio już poza mną i kosteczką nie widzi świata, niech trochę pochodzi za Tobą, chwal go że jest super pies i dlatego w nagrodę dostanie kosteczkę. Niech to będzie w atmosferze zabawy, i zobaczysz że Twój pies będzie czekał na te chwile, a i Ty będziesz miała z tego frajde. :yahoo Życzę powodzenia!
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 15 mar 2011, o 15:04

Cóż mogę napisać, chyba wszystko już zostało powiedziane; poznaj swojego psa, poznaj co sprawia mu radość i niech ta radość płynie z Twoich rąk ;) Niech zrozumie, że tylko z Tobą może cudnie spędzać czas, zacznie rodzić się między wami wieźć, ale tylko wtedy, jeśli będzie Cię szczerze cieszyć praca z psem. U nas piłka w mojej kieszeni i poza mną cały świat dla V. nie istnieje :ok
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje