Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Jak zwrócić na siebie uwagę psa?

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 15 mar 2011, o 20:20

KasiaMagdalena napisał(a):Odkąd mam psa, a jest to dopiero (lub aż) 6 miesięcy nie ma dnia żebym nie myślała jak budować z nim więź, stać się dla niego atrakcyjną.Wiele cennych wypowiedzi zostało napisanych już na ten temat, dlatego nie będę się powtarzać. Osobiście do mnie trafiają praktyczne i proste przykłady.
To co bym od siebie poradziła Adeli555: wszystko co robisz ze swoim psem rób tak jakby to było dla niego nadzwyczajne wydarzenie, np. jak dajesz mu kostkę albo gryzaczka to nie od razu "wkładaj mu do pyska" tylko trochę pobaw się z nim tym, daj tylko powąchać, sama powąchaj, pozachwycaj się jaka pyszna kosteczka, w tym momencie mój Rio już poza mną i kosteczką nie widzi świata, niech trochę pochodzi za Tobą, chwal go że jest super pies i dlatego w nagrodę dostanie kosteczkę. Niech to będzie w atmosferze zabawy, i zobaczysz że Twój pies będzie czekał na te chwile, a i Ty będziesz miała z tego frajde. :yahoo Życzę powodzenia!

coś takiego na Nexa nie działa. Jak mu za długo nie daje nagrody to se po prostu odchodzi.
Adela555
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 15 mar 2011, o 21:35

nie działa bo jest najedzony, jakbyś na głodnego pomyrdała mu dłużej kosteczką, to w końcu by zadziałało. :yahoo
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 15 mar 2011, o 21:42

Spróbuje....
Adela555
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Majkowa » 15 mar 2011, o 21:44

Tak jest! Ja moje chłopaczki karmię zaraz po szkoleniu ;) nigdy przed bo wtedy nie obchodzi ich nagroda i komendy ale fakt obchodzę ich ja wydająca dziwne odgłosy i takie tam inne.
Majkowa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 16 mar 2011, o 12:59

Ok wiem co lubi mój pies.
Lubi gonić i być gonionym. Problem w tym, że jak mnie goni, to nie po to by dogonić, tylko po to by złapać i co za tym idzie pogryźć. Najczęściej chwyta za buty, nogawki spodni, albo doskakuje do rękawów kurtki. Jak mnie już złapie - odchodzi.

Nadal nie wiem co mogłabym jeszcze zrobić. Czuje, że gdyby sąsiedzi nie mieli psa, byłoby łatwiej.
Nagrałam jak się gonią przy ogrodzeniu.
Adela555
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 16 mar 2011, o 14:45

Jak mu za długo nie daje nagrody to se po prostu odchodzi.

Mnie to wcale nie dziwi, po prostu nie wie czego od niego oczekujesz. Wymagania trzeba stopniować ;)
I bardzo fajna rada, jak pies nie ma pełnego brzucha zawsze chętniej pracuje.
Kilche
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Majkowa » 17 mar 2011, o 16:38

Bo taki boczuś to sobie smakuje :-P
<Guciowi to by nawet wystarczyły tabletki witamin bo za nimi szaleje>

Z podgryzaniem nóg w okolicach pięt pamiętam miałam problem z Majką ale wyrosła szybko z takich żartów a też po paru słowach nie wolno przestała.
Nie było to podczas bawienia się w berka bo ją złapać to niemożliwe dopóki sama nie przyjdzie :-)
A chłopaków moje pięty czy nogi nigdy nie interesowały.

Popieram powyższą wypowiedź:
twój pies po prostu nie wie co ma robić trzeba go tego nauczyć pokazać co od niego chcesz
Majkowa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 17 mar 2011, o 21:14

Jezeli moge dwa grosze dorzucic to po pierwsze:cierpliwosc cierpliwosc,opanowanie,zacheta to chyba te cechy powoduja ze efekty w ulozeniu psa sa widoczne :D tak jak powyzej napisano pies ma widziec w nas przywodce w zabawie, posluszenstwie i mizianiu tez :lol: sam wiem ile cierpliwosci nauczyl mnie moj gamon , w nawet wydawalo by sie w prostych poleceniach a czasem bywalo tak :zrobie nie zrobie to co pancio mowi i kaze a moze nie trzeba a moze za chwile,pies jest na swoj sposob inteligentny i w mig wylapuje nasze zachwiania ,rozterki lub brak zdecydowania, :ooops: ale to my musimy nad nim panowac i tak kierowac nauka i zabawa zeby byla dla futrzaka zrozumiala-no wlasnie teraz jak pisze to moj gamon stoi kolo mnie i nosem traca :lool: baw sie Pancio a nie pisz na kompie tylko ze ja sie pobawie z nim wtedy kiedy ja bede mial ochote a nie pies :D konczac jednym z argumentow pomocnych w szkoleniu mojego psa jest milosc do zielonych pileczek :lool: za mozliwosc zabawy nimi robi wwzystko to co wczesniej sie nauczyl.
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 18 mar 2011, o 22:51

Ok, byłam ostatnio z psem na spacerze i gdy byłam z nim na ścieżce spacerowej w bezpiecznym miejscu z dala od ulicy puściłam smycz.
Jestem szczerze zaskoczona zachowaniem swojego psa.
Przychodził na każde zawołanie, czekał na mnie gdy szłam wolniej i wracał bez zawołania gdy się zatrzymywałam.
Co prawda nie wiem jak by się zachował jak by w pobliżu przechodził jakiś pies... ale wiem jak się zachowuje gdy przebiega dziecko... instynkt bierze górę, a dziecko oczywiście nienauczone jak się trzeba zachować gdy podbiega do niego obcy pies. Nex nie jest groźny ale weź to ludziom wytłumacz.
Adela555
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 mar 2011, o 07:54

Fajnie że zawiązuję się między Wami nić współpracy :) ale taka mała uwaga: nie puszczaj psa luzem w miejscu gdzie mogą znienacka pojawić się inne psy lub dzieci jeśli nie masz na 100% wyćwiczonego odwołania. Nawet jeśli Twój pies jest łagodny jak baranek użyj 10m linki lub flexi aby móc w każdej chwili zapanować nad psem.

Nic nie wkurza mnie tak jak błąkające się luzem psy i podbiegające do V. Ostatnio jakiś mieszaniec TTB z gończym :shock: podleciał, a właścicieli nie było w zasięgu wzroku. Gdyby był agresywny, źle by się to skończyło.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje