Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Zabawy z psem.

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 13 mar 2011, o 14:06

Jeśli czegoś nie wiem to jako dobrzy forumowicze powinniście mi wytłumaczyć i doradzić...
Adela555
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 13 mar 2011, o 14:52

Pytaj więc Adela555. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Jak zwrócić na siebie uwagę psa?

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 13 mar 2011, o 15:39

Już nic... Nigdy nie nauczę swojego psa tylu komend. nie umiem tego zrobić :cry:

Przeniesione z wątku "zabawy z psem".
mod. Brawurka
Adela555
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 13 mar 2011, o 15:58

Przecież o nic nie pytasz kwitujesz wszystko że: nie nauczysz; jak masz takie podejście to napewno nie nauczysz. Tylko czemu winny jest pies? że TY NIE UMIESZ?
Najpierw naucz się cierpliwości i poznaj swojego psa
a pomysły rodzą się same
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 13 mar 2011, o 16:41

Nigdy nie nauczę swojego psa tylu komend. nie umiem tego zrobić

Cierpliwość to klucz do sukcesu! :)

Jasne, że można mieć doła skoro czyta się o takich wielce wyuczonych i wyszkolonych psach, ale przecież one same nie urodziły się mądre. Ludzie do perfekcji dochodzą latami, najpierw szkolą siebie a potem przenoszą to na relacje z psem.
Jak masz z czymś jakiś problem to napisz tutaj, nikt Cię nie zje tylko pomoże. Nagraj filmik, na pewno ktoś napisze co robisz źle :)
Kilche
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 13 mar 2011, o 16:49

Już pisałam, że mój pies nie umie się na mnie skupić. Ja jestem cierpliwa.
Najbardziej przeszkadzają nam sąsiedzi i ich pies. Nex i Bandi są o siebie zazdrośni, nie wiem dlaczego. Ciągle biegają wokół ogrodzenia, szczekają na siebie i gryzą się. Nex nie zwraca na mnie uwagi gdy on stoi przy ogrodzeniu, lub gdy córka sąsiadów jeździ na hulajnodze.
Ćwiczyłam z nim dzisiaj w kojcu, bo tylko tak zauważył moje istnienie, a i tak przez pierwsze 30 minut siedział przy drzwiach i gapił się na psa sąsiadów.
Adela555
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 13 mar 2011, o 16:59

a i tak przez pierwsze 30 minut siedział przy drzwiach i gapił się na psa sąsiadów
A co Ty robiłaś w tym czasie? 30 minut to bardzo dużo, ile było tych 30 minut??? :o

masz jakąś literaturę o psiej tematyce?
To nie pies na się na Tobie skupić!!!
to TY!!
masz zwrócić jego uwagę na siebie.

... pożycz hulajnogę od sasiadki i zobaczymy: czy interesuje go hulajnoga, czy sasiadka, czy osoba na hulajnodze...
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 13 mar 2011, o 17:23

Stałam przy nim i powtarzałam "Nex" "siad" "spójrz na mnie" robiłam wszystko by zwrócił na mnie uwagę.

Mam... Książkę "Ja albo mój pies" Victorii Stilwell, Zaklinacza psów, i mini poradnik z gazety "mój pies". Nic w nich nie znalazłam. W książce zaklinacza psów jest mnóstwo opisanych przykładów i strasznie dużo o psiej psychice, jednak nie ma żadnych wskazówek jak co robić. W poradniku z mojego psa odsyłają do szkoleniowców, a w książce victorii... Jest wszystko, oprócz tego tematu.

Widzę co go interesuje, interesuje go to, że coś jedzie, porusza się, wydaje dźwięk. Dlatego też gania czasem samochody czy ptaki.
Adela555
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 13 mar 2011, o 17:53

Dziewczyno, to zacznij biegać po podwórku i gdakać, piać, jodłować, cokolwiek, a jak tylko pies na Ciebie choć spojrzy - pochwała i nagroda, jeżeli podbiegnie sprawdzić co się dzieje - nagroda i/lub szybka, krótka intensywna zabawa z psem. I znów i znów ... Imię psa i piejesz, skaczesz, turlasz się, cokolwiek, co go Tobą zainteresuje.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 13 mar 2011, o 18:05

Dokładnie tak jak mówi Brawurka, robienie z siebie wiariata to najlepszy sposób na zainteresowanie psa własną osobą!
Mówieniem, jak już zauważyłaś, nic w tym wypadku nie zdziałasz. Musisz pokazać psu, że zabawa i praca z Tobą jest lepsze od jakiegoś tam gonienia samochodów, najpierw zaczynaj w krótkich sesjach, żeby pies się Tobą nie znudził. Smaczki, zabawki w łapę i do dzieła. Dobry w tym przypadku będzie kliker, żeby zaznaczać chociaż krótkie spojrzenia i zainteresowanie, ale skoro dopiero zaczynacie coś poważniejszego to na to przyjdzie jeszcze czas :)
Kilche
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje