Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez aga kraków » 12 lut 2016, 10:39

Paulina - hodowcy jest przykro... ale genetyka to genetyka, podobno z innymi psami z miotu nie ma takich problemów (nikt mu nie zgłaszał), ja myślę, ze dużo ludzi po prostu nie wie, że ma "dysplastycznego" owczarka, przecież "one tak mają i tak wyglądają/chodzą". Jak spotykam innych psiarzy to są zachwyceni "wystawową postawią" Arona (nawet Ci, którzy mają owczarki), a on czasami ledwie chodzi...

Z tego samego skojarzenia rodziców (z wcześniejszego miotu) jakaś suczka odnosi ponoć nawet sukcesy na wystawach - miałam pecha i tyle.

W umowie mam zapis, że odbieram zdrowego psa i tu żartobliwie "reklamacji nie uwzględnia się". W sumie nawet nie mam żalu, nikt mnie do niczego nie zmuszał, sama wybrałam hodowlę i psa.
aga kraków
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Aron Pajęcze Sieci
Imię: Agnieszka
Wiek: 40
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 12 cze 2015, 13:22

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 12 lut 2016, 11:39

Pies ma Aron rodowodowo? Bo znam Arona Pajęcze Sieci, no ale teraz to jest już pies prawie 6-letni.....
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 48
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez aga kraków » 12 lut 2016, 11:59

Tak to ta sama hodowla, tylko kolejne pokolenie (po DUX Pajęcze Sieci), tamten Aron się udał, a mój nie... jak pisałam pech.

PS. Pani Grażyno, rozmawiałyśmy kilka tygodni temu telefonicznie o Pani hotelu dla psów, mówiłam, że mam psa z problemami... i mam się odezwać w maju/czerwcu ;-)

-- 12 lut 2016, o 12:00 --

aga kraków napisał(a):Tak to ta sama hodowla, tylko kolejne pokolenie (po DUX Pajęcze Sieci), tamten Aron się udał, a mój nie... jak pisałam pech.

PS. Pani Grażyno, rozmawiałyśmy kilka tygodni temu telefonicznie o Pani hotelu dla psów, mówiłam, że mam psa z problemami... i mam się odezwać w maju/czerwcu ;-)



Przepraszam, miało być: Pani Marzeno - oczywiście
aga kraków
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Aron Pajęcze Sieci
Imię: Agnieszka
Wiek: 40
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 12 cze 2015, 13:22

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 12 lut 2016, 12:10

aga kraków napisał(a):Tak to ta sama hodowla, tylko kolejne pokolenie (po DUX Pajęcze Sieci), tamten Aron się udał, a mój nie... jak pisałam pech.

PS. Pani Grażyno, rozmawiałyśmy kilka tygodni temu telefonicznie o Pani hotelu dla psów, mówiłam, że mam psa z problemami... i mam się odezwać w maju/czerwcu ;-)

-- 12 lut 2016, o 12:00 --

aga kraków napisał(a):Tak to ta sama hodowla, tylko kolejne pokolenie (po DUX Pajęcze Sieci), tamten Aron się udał, a mój nie... jak pisałam pech.

PS. Pani Grażyno, rozmawiałyśmy kilka tygodni temu telefonicznie o Pani hotelu dla psów, mówiłam, że mam psa z problemami... i mam się odezwać w maju/czerwcu ;-)





Przepraszam, miało być: Pani Marzeno - oczywiście


:-)
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 48
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 12 lut 2016, 12:51

rozumiem że jest mu przykro ale mógłby jakoś wspomóc czy coś.każdy człowiek jest inny i to zależy od niego czy pomoże czy nie.ja też mam taki zapis w umowię przy jednym psie i drugim chyba większość hodowców jak daje umowy to podobne albo takie same.trzymajcie się tam i zdrowia dla psa
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 27
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 1
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez aga kraków » 12 lut 2016, 13:21

Dzięki!
aga kraków
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Aron Pajęcze Sieci
Imię: Agnieszka
Wiek: 40
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 12 cze 2015, 13:22

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 12 lut 2016, 14:35

Z tego co ja słyszałam o tej hodowli, to nie jest to odosobniony przypadek.
Zresztą - przelecieli cały alfabet w 5 lat, jak widać.
I jak łatwo policzyć 32 literki dzielone na 12 miesiecy razy 5 lat to praktycznie 2 nowe mioty co miesiąc. I to wtedy jakby były rozłożone regularnie...
Anka & Kaza
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Maciek_nS » 13 lut 2016, 12:19

ok,zgadzam się że na Słowacje mam w sumie blisko ,ale jak ja znajdę hodowlę ,skąd będe wiedział że to dobry hodowca? są jakieś strony gdzie hodowcy się ogłaszają?po słowacku się jako tako dogadam jak każdy ale jeżeli chodzi o jakieś szczegółowe wyszukiwania to nie wiem od czego zacząć , u nas jest olx ,allegro,a na Słowacji to nie chwyciło bo tam na takich portalach raczej nic nie ma .
Maciek_nS
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Maciej
Wiek: 29
Lokalizacja: Polska
Dołączył(a): 14 sty 2016, 17:39

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez aga kraków » 17 lut 2016, 13:36

Na stronach ZKwP (przynajmniej tak jest w krakowskim oddziale) są listy reproduktorów, możesz spróbować szukać hodowli po przydomkach psów - przynajmniej ja bym tak zrobiła.
aga kraków
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Aron Pajęcze Sieci
Imię: Agnieszka
Wiek: 40
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 12 cze 2015, 13:22

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 17 lut 2016, 21:03

Mogę się zapytać hodowczyni od której mam Schilę, czy poleci jakąś hodowlę (czeską) , gdzie są psy z fajnymi charakterami, tylko czy pojedziesz do Czech? Ewentualnie, jakie masz oczekiwania? Zawsze możesz spisać w google : německý ovčák vlkošedý s PP (czyli owczarek Niemiecki wilczasty z papierami) i szukać, przykładowa strona z ogłoszeniami, tylko zawęziłam i dałam cenę od 8000,żeby z rodowodem były
http://zvirata.bazos.cz/?hledat=Nemecky ... t&kitx=ano
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post