Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Maciek_nS » 14 sty 2016, o 17:42

Witam,jestem zainteresowany zakup owczarka niemieckiego , ale pogubiłem się całkowicie jeżeli chodzi o ilość oferowanych szczeniąt na internecie , nie wiem jaką hodowle wybrać tak abym po prostu nie przepłacił lub co gorsza nie kupił chorego owczarka , jestem z Nowego Sącza , macie jakieś potwierdzone godne polecenia hodowle w tym rejonie ?

Pozdrawiam
Maciej
Maciek_nS
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Maciej
Wiek: 29
Lokalizacja: Polska
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 17:39

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 sty 2016, o 19:15

Owczarek owczarkowi nierówny, dlatego zanim się zdecydujesz musisz określić o jakiego psa Ci chodzi, rozejrzeć się za odpowiednią suczką i poznać ją osobiście (hodowcy upiększają i idealizują).
Jeśli chodzi o zdrowie wybrałabym psa z prostym grzbietem, a nie modnym opadającym - więc z linii użytkowych, staroniemieckich, lub jeśli już eksterierowe to normalnie zbudowane. Owczarek jest psem współpracującym z człowiekiem, pozbawiony zajęcia w najlepszym razie przekopie Ci ogródek, zdemoluje dom w gorszym będzie uciekał, dusił kury u sąsiadów lub nabawi się nerwicy od biegania w kółko. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy masz czas i chęci na szkolenie i spacery. Dobry hodowca wybierze psa dla Ciebie, tylko musisz wiedzieć czego oczekujesz i do czego on Cie potrzebny poza towarzystwem :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 40
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 12:49

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Maciek_nS » 14 sty 2016, o 19:58

Dzieki za odp :)szukam właśnie z linii użytkowej , taki wilczasty ale bardzo mało jest takich hodowli zwłaszcza w moim regionie ( chyba że się myle),staroniemieckie są nie na mój budżet :/ 3500 zł za pieska staroniemieckiego to spory wydatek .
Maciek_nS
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Maciej
Wiek: 29
Lokalizacja: Polska
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 17:39

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 sty 2016, o 20:27

Ja bym nie ograniczała się tylko do Małopolski i nie ma co się spieszyć. Pośpiech w tym wypadku to zły doradca :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 40
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 12:49

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 14 sty 2016, o 20:52

Maciek_nS napisał(a):Dzieki za odp :)szukam właśnie z linii użytkowej , taki wilczasty ale bardzo mało jest takich hodowli zwłaszcza w moim regionie



Akurat w Krakowie są 4 hodowle użytków :-)
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 48
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2012, o 13:01

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 15 sty 2016, o 12:20

Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że jeśli naprawdę zależy Ci na fajnym psiaku, to warto po niego pojechać dalej. Ja jechałam ponad 300km najpierw żeby zobaczyć rodziców i małe szczyle, a po 3 tygodniach już odebrać mojego szczeniaka. Wiem, że to dużo, że daleko, ale przynajmniej wiesz co i jak. Dobry hodowca będzie miał czas, żebyś poznał rodziców a przynajmniej matkę miotu, który wybrałeś, odpowie cierpliwie na wszystkie pytania, opowie o psach, o ich szkoleniu, charakterze, problemach jakie miał. Tak, o problemach, bo hodowle bez problemów nie istnieją ;)
Sanszajn
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Wiek: 33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 6
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 07:37

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Maciek_nS » 10 lut 2016, o 19:58

co myślicie o hodowli "Psiarada" , https://www.facebook.com/Psiarada-Mirel ... 400081651/ ,?? i o ostatnim skojarzeniu?
Maciek_nS
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Maciej
Wiek: 29
Lokalizacja: Polska
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 17:39

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 11 lut 2016, o 18:56

Z NS masz tak jakby trochę "rzut beretem" na Słowację :)I wcale nie kupisz drożej, nawet wliczając w to dojazd :P
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 33
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 07:33

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez aga kraków » 12 lut 2016, o 09:12

Nie jestem doświadczonym posiadaczem owczarka, ale od zawsze (dosłownie od zawsze) marzyłam o jednym: o owczarku niemieckim, żadna inna rasa nie wchodziła w grę.
W ubiegłym roku wreszcie udało się spełnić to marzenie, byłam przygotowana na posiadanie psa (trzeba mieć czas, samozaparcie i kasę). Świadomie wybrałam "eksteriera" (nie ze względu na wygląd lecz na usposobienie - czytałam, przygotowywałam się i wyszło, że będzie łatwiej niedoświadczonej osobie z takim psem).
Teraz mam ukochanego psa z hodowli FCI i ... i pies ma dysplazję D/E z tyłu i 3-ci stopień z przodu, uczulenie na białko kurze, wołowinę i cielęcinę...
Wydatki na weterynarza/leczenie/diagnozy/rehabilitację (2x w tygodniu bieżnia wodna) przekroczyły już kilka tysięcy złotych, a przed Aronem jeszcze min. 4 operacje na 4 łapy (w Czechach sugerują nawet implant prawego biodra - ca 5tys. PLN, w Polsce tego się nie robi).
A odpowiadając na pytanie - ja osobiście nie polecam kupowania psa w Polsce, następny mój pies będzie z linii użytkowej z Czech albo Niemiec.
Kupując psa nawet z hodowli FCI nie masz gwarancji, że nie dopadnie Cię taki pech jak mnie i Arona...
Ja byłam przygotowana na wydatki i wiedziałam, że z mogą wystąpić problemy zdrowotne ale tego co nas spotkało nie spodziewałam się w najgorszym śnie...

W zagranicznych hodowlach pewnie też jest różnie ale prawdopodobieństwo takiego pecha wydaje się być mniejsze...


Aga
aga kraków
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Aron Pajęcze Sieci
Imię: Agnieszka
Wiek: 40
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 12 cze 2015, o 13:22

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 12 lut 2016, o 10:01

Aga a że tak się zapytam co na to hodowca ? każdy reaguje inaczej jedni dają szczeniaka inni zwracają połowę kwoty która zapłaciłaś za psa...moja koleżanka robiła w niemczech implant Dejzi koszt 6000 złotych a czeka ją jeszcze druga łapa z tyłu :(ona zorganizowała zbiórkę przez SIEPOMAGA może ty też zrób tylko że ona robiła to z jakąś fundację.zgadzam się z tobą że żadna hodowla czy to FCI czy klub nie da nikomu gwarancji zdrowia psa...życzę aby ARON wrócił do zdrowia szybko.
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 27
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 1
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 18:15

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post