Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

jaka inna rasa pasuje do owczarka i się z nią dogada

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 24 sty 2019, o 15:29

Witam paluje kupić 2 pieska do rodziny.Mamy 1,5 roczna suke(sonie).jest ona spokojna i ułożona już, żależy nam na psie o wielkości owczarka niemieckiego,bo sonia z takimi pieskami najlepiej się dogaduje i ogl.
spodobał mi się owczarek stroniemiecki ale nie chce brać zbytnio 2 owczarków wole jaką inna rasę.chciaż mocno się zastanawiam nad tą rasa czytałem i tylko podobno wielkością się rożni od owczarka niemieckiego.
bierzemy tylko pod uwagę pieska.Mamy duży ogród w którym psy mogą się wybiegać,psy będą trzymane tylko w domu i wylegiwać się ze mną w łóżku hehe.nie mamy małych dziecki ani kotów w domu i też nie na dworzu. Poprzedzam pytanie poczytam o rasie o ich zachowaniu,zdrowiu,czego potrzebują.
jestem osoba dość aktywna co 2 dzień robię że sonia 10 km marszu i co tydzień 5 km biegu.pracuje od 7 do 14. w domu jestem zawsze 14;15-20 marszem. godzina dla mnie i na 4 km spacer codzienie.To pies ze mną nie będzie się nudził.
pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :)
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Gracjan

Re: jaka inna rasa pasuje do owczarka i się z nią dogada

Nieprzeczytany postprzez Turul » 12 mar 2019, o 12:06

Według mnie kontakty ,,międzypsie" nie zależą od rasy lecz od konkretnych cech osobniczych. Jeżeli twój pies dobrze dogaduje się z obcymi psami to raczej nie wybiera znajomych na podstawie rasy. W twoim przypadku ( planujesz szczeniaka przeciwnej płci) moim zdaniem nie powinno być problemów jeżeli do tej pory z innymi psami takowych nie miała gorzej mogłoby być gdybyś planował drugą sukę w podobnychm wieku. Jednak podczas wyboru rasy raczej nie wybierałbym ras mocno dominujących miewających problemy z innymi psami. Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem.
Kuba
Turul
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Jakub
Pochwały: 2

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje