Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Jaka najlepsza karma?

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 14 sty 2015, o 20:23

U nas totw rybny też skrapiam wodą ale wcina że hej.Futro ładne kopy małe jest ok teraz je 4 worek
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez zawijan » 14 sty 2015, o 20:51

WarOfWorlds napisał(a):Pewnie dlatego... Trzeba się zdecydować, tym bardziej, że wtedy tak naprawdę nie da się doliczyć ile energetycznie pies dostaje, bo może za dużo.

Tą energetycznością to bym się za bardzo nie przejmował,bardziej obserwował psa jak wygląda,mój dostaje ok pół kg suchej i do tego w ciągu dnia jakieś przekąski i wcale nie wygląda żeby dostawał za dużo.Robi trzy kupy dziennie nieraz dwie stolec sztywny,żebra można policzyć więc chyba ok.dwa miesiące temu ważył 35 kg teraz nie wiem ale chyba za wiele się nie zmieniło :cool:
ObrazekObrazek
zawijan
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hektor
Imię: Robert

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 14 sty 2015, o 21:18

Takie wiek, mój też wcina pół kilo dziennie :lool:
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 15 sty 2015, o 04:12

Czym starszy tym mniej mój też dostaje pół kilo suchej ale to też zależy od karmy.na razie dostaje royal canin German junior
Paulina K.
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 15 sty 2015, o 10:26

Odnośnie karm ( suchych i barf) - w sumie wiele przerobiłam na starszej suni ( szukanie przyczyn alergii) ale już mniej więcej wiemy i już mamy przetestowane odpowiednie ( TOTW lub Wolfsblut).
Młodsza jak odebrałam z hodowli była na RC i wiadomo- drastycznych zmian nie wprowadzałam..aby nie przedobrzyć. Natomiast przeraził mnie jednak fakt, iż w wieku ok 6, 7 m-cy wg tabelki powinnam jej dawać tej karmy ok 600 do 700 g. To mnie zdecydowanie zniechęciło w sensie objętościowym. Rozumiem, że pies rosnący ma spore zapotrzebowanie , z uwagi na szybki wzrost, ale może niekoniecznie ilościowo- a jakościowo. Stąd zastanawiając się nad zmianą- akurat Wolsblut wprowadził też linię dla szczeniąt.I na tej karmie jestem praktycznie do tej pory ( 11 mcy) - raz wprowadziłam worek TOTW - ryba. Obydwie karmy są dobrze przyswajane ( nie ma 15 qup o sporej objętości), nie rozpychają nadmiernie żołądka. Sprawdzam skład karm, staram się aby były jednobiałowe, bezzbożowe. Czyli bardziej w kierunku : proste i czytelna zawartość. I tak obydwie dostają suplementy na stawy ( starsza non sto- ma dyspalazję) ale też olej z łososia czy lniany i np. algi. Na zmianę.
Yustyna
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez stiopa » 15 sty 2015, o 15:21

Czy 2,5 mies szczeniak moze być tylko na suchej?W hodowli powiedziano mi ze lepsze jest gotowane i nie dali zadnych przeciwskazań zeby karmić na zmiane sucha-gotowane.Kupilismy BRIT PREMIUM JUNIOR L i zastanawiam sie czy nie przejsc tylko na suchą?
stiopa
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: szczepan

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 15 sty 2015, o 17:01

ja od hodowcy dostałam wytyczne że albo to albo to i jeśli zdecyduję się na suchę to gotowane może dostawać od czasu do czasu do tego jakieś warzywa owoce i twarożki,jogurt naturalny itp...ja swojemu zmieniłam karmę na acana puppy large bred.na razie jeszcze mu nie mieszałam ale dostał kilka krokietów to zajadał się nią.
Paulina K.
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 16 sty 2015, o 19:11

Może. Mój, że tak powiem od urodzenia jest na suchej , bo jeszcze w hodowli też:lool: ale można w tym wieku jeszcze myślę namaczać karmę, jest łatwiejsza do strawienia :-) Dolewasz trochę wody i czekasz aż spęcznieje. Trochę moczyliśmy, a potem dostawał suche, ale nie pamiętam już od kiedy.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 17 sty 2015, o 21:23

Moja Zula do teraz je moczone a ma 4 lata zaraz ale tylko wodą i nie dosmaczam niczm . Suchego nie chce
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez nesca » 20 sty 2015, o 08:07

Moja 4,5msc sunia od tygodnia na Acanie, moim zdaniem najlepszy skład. Wcześniej podawałam Nature's ale dostała uczulenia całe szczęście bo skład nieciekawy. Pod koniec dawałam gotowane + suche ale chyba zaczęłam za dobrze odżywiać i znów reakcja alergiczna. Teraz Acane średnio chce jeść, próbowałam zabierać miche po 15 ale i tak średnio jadła wiec zaczęłam zalewać i bez problemu wcina wszystko. Na razie ma być na suchej aż całkiem krostki znikną, później pewnie znowu zacznę gotować bo super się chowa na gotowanym, bez porównania :)
nesca
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Klaudia

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje