Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Jaka powinna być dzienna dawka dla szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez magda0507 » 28 lis 2015, o 14:43

Witam.

Od tygodnia jestem właścicielką Owczarka Niemieckiego, suka skończy 5 miesięcy dokładnie 7 grudnia.
Żywiona jest na karmie Brit Premium Junior Large, według tabeli podanej na opakowaniu dostaje 263 g na dobę, czy to nie jest mało.
Pies jest na dworze, ma umiarkowaną aktywność, spędza trochę czasu w kojcu.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w wyliczeniu jej dziennego zapotrzebowania. Trochę się tym interesowałam i wyliczając z trzech różnych źródeł za każdym razem wychodziło mi co innego.
Tutaj podaję dane odnośnie składników pokarmowych z opakowania:

SKŁAD; kurczak (42 %), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), chlorowodorek glukozaminy (260 mg/kg), siarczan chondroityny (160 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z juki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.

SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko 27 %, tłuszcz 16 %, wilgotność 10 %, popiół surowy 6,4 %, błonnik 2,3 %, wapń 1,6 %, fosfor 1,1 %, energii metabolicznej 4 218 kcal,

SKŁADNIKI ODŻYWCZE: witamina A 20 000 j.m., witamina D3 1 900 j.m., witamina E 600 mg, E6 cynk (w tym organicznych) 100 mg, E1 żelazo 90 mg, E5 mangan 45 mg, E2 jod 1 mg, E4 miedź 20 mg, E8 selen (w tym organicznych) 0,2 mg,

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, wasze doświadczenia :)
Pozdrawiam :)

-- 28 lis 2015, o 16:56 --

Zapomniałam dodać, suczka w tej chwili waży 12 kg.
magda0507
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Magdalena

Re: Jaka powinna być dzienna dawka dla szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 28 lis 2015, o 18:15

Najlepiej obserwować i ważyć psa. Jeśli chudnie to zwiększyć dawkę karmy, jeśli jest za gruby zmniejszyć. Szczeniaki zwykle powinny być szczupłe ze względu na stawy. Na zimę lepiej troszkę zwiększyć by pies miał z czego budować tkankę tłuszczową przez co tak nie marznie. Dobrze byłoby też postawić ocieplaną, wyściełaną słomą budę a na noc zabrać do domu lub do cieplejszego pomieszczenia :)
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Pochwały: 1

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje