Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez Maciek_nS » 14 sty 2016, o 17:47

Witam,jestem w trakcie przeglądania ofert i poszukiwania owczarka dla mojej rodziny , mam pytanie jakiego wybrać ? pełno jest ofert z długim włosem a mało z krótkim , owczarek będzie mieszkał w sumie z nami w domu z dziećmi , czy lepszy długi czy krótki włos? chodzi mi o sprzątanie włosów , jak często się leni? bo niektóre rasy psów cały rok tak słyszałem ,czy jest to dobry pies dla rodziny z dziećmi?

ps.szukam takiego koloru jak ten drugi w górnym banerze forum ( wilczasty)

Pozdrawiam
Maciej
Maciek_nS
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Imię: Maciej
Wiek: 30
Lokalizacja: Polska
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 17:39

Re: Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 sty 2016, o 21:07

Owczarek linieje dwa razy do roku - pd stycznia do czerwca i od lipca do grudnia :-PSierść będzie wszędzie, niezależnie czy będzie to długo czy krótkowłosy pies, bo jest to rasa, która ma ogromne ilości podszerstka (dzięki temu pogoda im niestraszna). Przy kłaku jest jej może nie tyle więcej co jest dłuższa, więc "objętościowo" może sprawiać takie wrażenie.Dywanów lepiej zawczasu się pozbyć ;)

Najgorzej jest na wiosnę i gdy robi się chłodno (jesień, początek zimy):
Obrazek

ONek może jak najbardziej mieszkać z rodziną, o ile zapewni mu się jakieś zajęcie (szkolenie) i dobierze odpowiedniego psa. Dlatego najlepiej poznać suczkę, pojechać do hodowcy z dzieckiem. Psy sportowe niekoniecznie sprawdzają się jako rodzinne, dlatego celowałabym w hodowlę taką gdzie psy są w domu i mają kontakt z dzieciakami.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 12:49

Re: Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 14 sty 2016, o 22:35

my mamy dwa owczarki niemieckie długowłose nie ma zbyt wielu kłaków w mieszkaniu.czeszę je regularnie 2* w tygodniu :)a odkurzamy raz na tydzień i jest ok :)nie mamy dywanów tylko panele :)
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 28
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 18:15

Re: Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 15 sty 2016, o 12:13

U nas też nie na problemów z dużą ilością kłaków, a mamy długowłosego psiaka :-)regularne czesanie i dobre żywienie i sierść ale trzyma psa. Wiadomo, że więcej wiosną się sypie. Wystarczy co kilka dni odkurzyć. Ale widzę, ze dużo łatwiej sprzątać długie kłaki niż króciutkie, które się sypią i wbijaja wszędzie :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, o 20:34

Re: Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 15 sty 2016, o 12:28

Aga dokładnie tak, przy Neri (ON) musiałam sprzątać 2-3 razy dziennie, przy Dharmie (DON) póki co raz na kilka dni. Regularne czesanie 1-2 w tygodniu na razie wystarcza. Zobaczymy co będzie na wiosnę ;)
Sanszajn
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 6
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 07:37

Re: Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 15 sty 2016, o 12:40

Dziewczyny, bo jeszcze chłopak uwierzy i potem będzie miał żal ;)A skąd na grupach i nawet tu na forum narzekanie na wszechobecną sierść? By daleko nie szukać:
http://forum.owczarkopedia.pl/porzadek-w-mieszkaniu-i-pies-czy-to-mozliwe-t4332.html
Wprawiony psiarz inaczej postrzega pojęcie czystego domu iż bezpsie rodziny :lool:
Mój pies jest bardzo dobrze żywiony (BARF), ale gdyby nie gubił to latem by się zagotował ;)
Dla porównania Kafka w wersji wiosennej:
Obrazek

I jesianią:
Obrazek
Obrazek

Gdzie ona to zgubiła? Niestety nie na spacerach :lool:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 12:49

Re: Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 15 sty 2016, o 14:05

Mimo wszystko uważam, że krótkowłosy mniej kłaczy. Miałam kiedyś krótko, teraz długowłosego i widzę olbrzymia różnicę.
Sierść mam wszędzie prawie cały rok, więc myślę, że ci co mają psy po prostu się z tym oswoili i tak tego nie widzą jak ci co psa w domu nie mają :lool:
Co do dywanów, osobiście nie jestem za gołymi panelami (prawdziwy drewniany parkiet owszem), bo pies się bardzo na nich ślizga, a to nie sprzyja psim stawom.
Mam dywany sizalowe. Sprzątają się super łatwo.
Co do wybory psa powiem jedno, szukaj długo i wnikliwie, by nie kupić psa, z którym potem nie dacie sobie rady.
Tak jak pisano wyżej, to powinien być piesek z rodzinnej małej hodowli, gdzie matka i młode są oswojona z dziećmi,. Matka wiele wzorców zachowań przekaże swojemu potomstwu, więc warto ją zobaczyć na własne oczy (np. szczekliwość, nerwowość, brak opanowania).
Zrób rachunek sumienia, ile czasu będziesz mógł poświęcić psu w pierwszych dwóch latach życia no i później.
Owczarek musi mieć długie spacery, nie mylić z "mamy ogród to dość się wybiega", musi mieć pracę do wykonania.
Jeśli nie zapewnisz mu tego to co potrzebuje, możesz mieć duże problemy z psem.
Ostatnio edytowano 15 sty 2016, o 15:11 przez mój pies, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 20:51

Re: Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 15 sty 2016, o 14:23

Tutaj nieco przybliżone czego się spodziewać po owczarku ;)

http://chcemiecpsa.bloog.pl/id,342483201,title,Szarik-Owczarek-niemiecki,index.html?smoybbtticaid=6164df

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 12:49

Re: Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 15 sty 2016, o 16:58

Sanszajn napisał(a):Aga dokładnie tak, przy Neri (ON) musiałam sprzątać 2-3 razy dziennie, przy Dharmie (DON) póki co raz na kilka dni. Regularne czesanie 1-2 w tygodniu na razie wystarcza. Zobaczymy co będzie na wiosnę ;)


Dharma jeszcze młodziutka jest, to też inaczej :-)jeszcze nie ma pełnej szaty jak dorosły pies.

Mi się też wydaje, że to zależy od płci, bo suczki przez cieczkę gubią bardzo dużo sierści. No i też to chyba cecha trochę osobnicza :-)
A co do zapachu, to mojego psa tylko czuć po deszczu ;-)nie wierzę w to, że psa należy kąpać tylko raz w roku albo w ogóle, zaczynam czuć zapach i nalot na sierści przy głaskaniu i pies do wanny :D
Moim zdaniem po owczarku bardziej piachu się można spodziewać w domu, a raczej piaskownicy :roftl:
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, o 20:34

Re: Jakiego owczarka wybrać

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 15 sty 2016, o 17:59

Przyznam szczerze,że Falko w newralgicznym okresie gubi sporo sierści,ale nie jakoś strasznie dużo, mogę sobie pozwolić na odkurzanie co dwa, trzy dni.
Przy psie z krótką sierścią jest problem tego rodzaju,że wbija się ona w obicia, dywany, ubrania i dość trudno ją sprzątnąć-mówię o doświadczeniach z bokserką.
Jeżeli chodzi o kąpiel,to Rude było ostatni raz szorowane trzy lata temu :DNie liczę kąpieli w morzu,czy innych zbiornikach wodnych,a mimo to nie śmierdzi, mówiąc brzydko, jak zaczyna lekko zalatywać,to bardzo długo i dokładnie go szczotkuję, zazwyczaj to wystarczy, ewentualnie przesypuję czystym talkiem, zostawiam na kilka minut i szczotkuję,to rozwiązuje całkowicie problem brudnego i zalatującego psa.
I Aga ma rację: długowłoch przynosi w futrze naprawdę sporo piachu :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 21
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 09:06

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Do jakiego wieku namaczaliście karmę dla swoich szczeniaków?
    1, 2przez Andzik » 9 kwi 2013, o 11:45
    16 Odpowiedzi
    661 Wyświetlone
    Ostatni post przez Andzik Zobacz najnowszy post
    11 kwi 2013, o 20:52
    Żywienie
  • Którą karmę wybrać?
    przez mlodaoi » 27 mar 2012, o 12:07
    4 Odpowiedzi
    601 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tomek Zobacz najnowszy post
    6 cze 2012, o 08:24
    Żywienie
  • Szelki - które wybrać?
    1, 2, 3przez saacrum » 15 kwi 2012, o 16:45
    22 Odpowiedzi
    1181 Wyświetlone
    Ostatni post przez Raspberrydream Zobacz najnowszy post
    7 maja 2012, o 15:05
    Akcesoria
  • Którego psiaka wybrać?
    1, 2przez Aldona. » 27 wrz 2012, o 19:17
    13 Odpowiedzi
    529 Wyświetlone
    Ostatni post przez tatanka Zobacz najnowszy post
    29 wrz 2012, o 20:42
    Ogólne rozmowy
  • Którą karmę wybrać
    przez pawel2502 » 18 sie 2014, o 14:45
    6 Odpowiedzi
    467 Wyświetlone
    Ostatni post przez pawel2502 Zobacz najnowszy post
    21 sie 2014, o 12:00
    Żywienie