Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez Gruby dzik » 17 gru 2011, 09:53

Witam, nie wiem jeszcze za bardzo czym, jak często i jak dużo karmić moją ONKę, ma 8 tygodni, wczoraj nic nie jadła, bo poprzedni właściciel bał się "Żeby nie było awarii w samochodzie"... Wieczorem zjadła dwie saszetki dla kota (obie po 100g), jedna z kurczakiem, druga z wołowiną, wypiła trochę mleka i wody. Dzisiaj kupiłem dużą puszkę karmy, ale niestety w lewiatanie nie było nic dla szczeniaków, więc muszę rozdrabniać psu kawałki łyżką w misce, tak dla swojego spokoju i bezpieczeństwa psa. Ta karma się w ogóle nadaje dla tak małej suczki? Do tego kupiłem worek suchej karmy "Chappi z miękkimi mięsnymi kawałkami i warzywami" Na nagradzanie psa za sikanie da dworze i za wypełnianie komend, których powoli ją uczę.

Więc tak:

- Czy muszę kupować specjalną karmę, dla szczeniaków?
- Czy ta sucha karma nadaje się na nagrody dla takiego małego psa?
- Jak porcjować? (Ile łyżek stołowych dla 8 tygodniowej ONKi?)

W sumie wszystko je tak, jakby miesiąc nie jadła, ale jednak wolę się upewnić.
Gruby dzik
Losowy avatar

Re: Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 17 gru 2011, 11:47

Tak, jedzenie dla szczeniaka musi byc przeznaczone wlasnie dla szczeniaka. Podajac karme kocia i inne puszkowe swinstwa fundujesz sobie sprzatanie sraczki, ktora niestety suczka bedzie miala.
Kup w sklepie sucha karme dla szczeniat ras duzych lub zacznij jej gotowac ryz z piersia kurczaka i starta marchewka (wszystko gotowane bez soli i przypraw) z dodatka srodka tyu Cani Vit. Twoj wybor, jaki sposob z podanych wyzej wybierzesz.
Co do dawkowania suchej karmy, to zawsze na opakowaniu producent podaje zalecana dawke dzienna (zwykle ok.0,5kg na dzien). Dzielisz te dawke na 5 porcji i NAMACZASZ w wodzie. Podajesz psu, jak karma zwiekszy soja objetosc i bedzie miekka.
Jesli chodzi o ryz z kurczakiem to szczerze mowiac nie wiem, pomimo tego, ze dopiero skonczylam tym karmic swoja szczeniorke. Karmilam 'na oko', ale juz mialam kilka szczeniakow w swoim zyciu, wiec i 'oko' bardziej doswiadczone ;)

Sucha karma nadaje sie na nagrody szczegolnie dla lasucha, jesli pies lasuchem nie jest to takie nagrodki bedzie mial 'gdzies'. Wtedy w zoologicznym mozesz kupic nagrodki dla szczeniakow.
nebrot
Losowy avatar

Re: Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez kazan » 17 gru 2011, 12:17

Witaj gruby dzik. Jedno mogę ci powiedzieć na pewno nie kupuj tych wynalazków z marketów ani tym podobnych sklepów. Ja próbowałem podawać te świństwo swojemu Kazanowi zafundowałem mu chorobę jelit i serię zastrzyków. Poczytaj na forum tu dużo się dowiesz. Powodzenia.
kazan
Losowy avatar

Re: Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 gru 2011, 19:58

Nie dawaj szczeniaczkowi jedzenia dla kotów, na dłuższą metę może być dla niego szkodliwe. Podawanie mleka to też zły pomysł, nawet koty nie powinny go pić (jest da nich specjalne mleczko). Karmy z marketu są kiepskiej jakości, mają bardzo niską zawartość mięsa w składzie, a zastosowane wypełniacze też pozostawiają wiele do życzenia. Są karmy przeznaczone dla szczeniaczków jak i takie dla psów w każdym wieku, od malucha do seniora - zdecyduj sam jaką będziesz podawać. Poczytaj forum, na pewno znajdziesz jakąś podpowiedź co do wyboru karmy. Sucha karma, jak najbardziej nadaje się na smaczki, pod warunkiem że pies jest łasuchem.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 18 gru 2011, 12:41

Hmm... Tomek z tym mleczkiem to może być problem bo moje szczeniaki w tym wieku to go nie chciały nawet tknąć.
Ale karmę Gruby Dzik to zmień natychmiast (zobacz jaki skład jest w Chappi: same konserwanty, zero witamin i składników mineralnych nie wspominając o kwasach Omega)
Ja bym polecała Joserę Family, którą później zamienisz na Joserę Kids.
Zuza
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: szczęśliwa trójka
Imię: Zuza
Wiek: 23
Pochwały: 1
Dołączył(a): 02 sie 2011, 23:45

Re: Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 19 gru 2011, 11:51

nie wspominając już o mięsie...

kup jej karmę dla szczeniąt ras dużych (koniecznie) z zawartością glukozaminy i chondroityny an stawy. nie dawaj jej żadnych puszek ze sklepu typu lewiatan, ani kociej karmy. tu nie chodzi o wielkość granulek czy kawałków tylko o skład: inny jest dla dorosłego psa, inny dla szczeniaka. żeby młoda się dobrze rozwijała i zdrowo rosła musi mieć karmę dla swoich potrzeb
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 7
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 19 gru 2011, 12:42

beatrx napisał(a):nie wspominając już o mięsie...


to też :lool:

a najlepiej oprócz karmy dawaj preparat wzmacniający rozwój chrząstki (np. Cani Agil, Arthrofos, Can Vit)
Zuza
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: szczęśliwa trójka
Imię: Zuza
Wiek: 23
Pochwały: 1
Dołączył(a): 02 sie 2011, 23:45

Re: Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 20 gru 2011, 10:42

Masz 16lat posiadasz pieska 8tyg. i chciałbyś żeby twoja sunia dobrze się rozwijała każdy z nas dobrze ci radzi żeby nie kupować tych karm market owych zależy jaką gotówką dysponujesz pierwszego pieska miałem 15lat karmiłem go wołowiną kupując w rzeźni jest bardzo tania -obrzyny do tego warzywa ,makaron z ryżem ,kasze gryczaną ,otręby do witamin podaje już kilkanaście lat PYŁEK KWIATOWY jest super :ok, a z glukozaminy i chondroityny an stawy to podaje wywar z kurzych łapek :okdo karm to polecił bym ci karmy hodowlane gdzie można kupić necie :dzieki
tatanka
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SAXO
Dołączył(a): 25 kwi 2011, 12:28

Re: Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 20 gru 2011, 12:05

tatanka napisał(a):Masz 16lat posiadasz pieska 8tyg. i chciałbyś żeby twoja sunia dobrze się rozwijała każdy z nas dobrze ci radzi żeby nie kupować tych karm market owych zależy jaką gotówką dysponujesz pierwszego pieska miałem 15lat karmiłem go wołowiną kupując w rzeźni jest bardzo tania -obrzyny do tego warzywa ,makaron z ryżem ,kasze gryczaną ,otręby do witamin podaje już kilkanaście lat PYŁEK KWIATOWY jest super :ok, a z glukozaminy i chondroityny an stawy to podaje wywar z kurzych łapek :okdo karm to polecił bym ci karmy hodowlane gdzie można kupić necie :dzieki


Myślę, że problemem dla większości właścicieli karmiących naturalnie jest brak dostępu do rzeźni - też bym chciała miec dostęp do takiego źródła mięcha, obniżyło by to koszty karmienia, a poza tym w normalnych mięsnych nie sprzedają takich wołowych rarytasów. Aktualnie koleżanka mi załatwia takie mięcho mielone od swojego hodowcy, super jest ale średnio raz na miesiąc możliwość zakupu - hodowca mieszka daleko od Krakowa i detalicznie nie wozi, musi być naprawdę wielkie zamówienie
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Re: Jedzenie - porcjowanie i rodzaj.

Nieprzeczytany postprzez niya » 20 gru 2011, 12:35

Myślę, że powinieneś powoli zacząć myśleć w jaki sposób Twój pies będzie karmiony. Poczytaj na forum o formach karmienia psów.
Moja psina od początku była na gotowanym jedzeniu i nie musiałam zamartwiać się o to czy dostaje pełnowartościowe jedzenie bo sama wiem co dostawała :). Kiedy była szczeniaczkiem to podawałam dodatkowo witaminy, więcej mięsa, a teraz je różnie, czasami wsunie całą michę kaszy z warzywami i skubnie mięsa, a czasami samo mięcho z ryżem.

Syfu typu Chappi i Pedegree nie kupuj, obie karmy zawierają mnóstwo cukrów i nie wnoszą nic wartosciowego w menu psa.
Przejdź się do sklepu zoologicznego, tam, pokażą ci rózne rodzaje karm suchych i jak będzie ktoś dobrze rozeznany to naprowadzi cię na ta właściwą i uczuli na co zwracać uwagę a czego unikać
Poczytaj dokładnie dział żywienia psów, szczeniaków, zobaczysz jak wiele rozjaśni Ci w głowie :)

Aha i nie kupuj puszkowego jedzenia w dużej ilości, może to i wygodne ale w skali miesiąca zrujnuje Cię finansowo. Jak już wyżej napisano poszukaj rzeźni, tam dostaniesz nie tylko to co potrzebujesz ale często i dorzucą fajne resztki. Gotując dla psa w domu wychodzi Cię dużo taniej niż kupując gotowe jedzenie w puszkach ( też cholera wie co tam ładują). Psy nauczone domowego jedzenia, chętnie zjadają resztki z obiadu więc jak zostanie coś w garnkach i na talerzach wystarczy dogotować kaszy lub makaronu ( są dla psów w większych sklepach takie brązowe), wkroić trochę mięsa, może kilka ugotowanych jarzyn i piesek ma porządną treściwa kolację. Moja np. teraz wsunęła michę zupy pomidorowej z ryżem, do tego dostała 3 rodzaje ugotowanego mięsa ( obrzynki z rzeźni) z makaronem i popchnęła to 3 ugotowanymi marchewkami :). Teraz leży i udaje że nie żyje aby przypadkiem jej na spacer nie wziąć :D
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 34
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 7
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post