Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Kafka rasy BMO - nowe wyzwania :)

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 10 lip 2017, 15:07

O ja mega :D Kafka do tańca i różańca :D
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 26
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 10
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Kafka rasy BMO - nowe wyzwania :)

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 10 lip 2017, 15:51

Hmmm Pańcia wrzuciła Kafcika na baaardzo głęboką wodę ;) ...dosłownie.
A tak poważnie,to nie dawała bym jej aż tyle rzeczy do ogarnięcia, zważywszy na jej nieco wycofany charakter ;)
I tak sobie dziołcha poradziła,pomyślała i znalazła rozwiązanie,to znakomicie. Brawa!
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Kafka rasy BMO - nowe wyzwania :)

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 10 lip 2017, 16:16

Reagowaliśmy na nastroje panienki, robiliśmy dzień przerwy po którym dostała skrzydeł. Jak w każdej pracy trzeba swojego psa znać i umieć czytać i wiedzieć co można zrobić by go nakręcić. Dumna jestem bardzio z tego co się udało zrobić, bez spiny, bez ambicji i nacisku :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Kafka rasy BMO - nowe wyzwania :)

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 11 lip 2017, 08:15

Grażynka, bardzo dobrze powiedziane: bez spiny, nacisku,ambicji i wymuszania.
To podstawa :)
Super sprawa, bardzo przydała się Wam obu :)
Przyznam szczerze,że czasem coś wymuszam na Rudzielcu,ale delikatnie i z wyczuciem. Wiem,że ufa mi bezgranicznie i skoro pańcia powiedziała,że da radę coś zrobić,to znaczy,że tak jest. Falko jest ambitny,a ja uparta-duecik nie do pobicia ;) Dzięki takiemu lekkiemu przymusowi ogarnęliśmy wiele rzeczy,ale Rudzielec,to zupełnie inna historia, niż Kafka ;) Czasem muszę lekko coś wymusić,bo chłopak kombinuje, jak koń pod górę. Często wybucham przy tym śmiechem i paradoksalnie dodaje mu to skrzydeł,bo wie,że i tak zrobię po mojemu,a on będzie się musiał dostosować,ale moja i jego radość jest bezcenna :) Dziwny to pies,bo jak zaczynam się śmiać,to jemu bardzo się udziela i też się cieszy, pląsa, poszczekuje,a na hasło "skup się" z rozanieloną mordą bierze się do roboty.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Kafka rasy BMO - nowe wyzwania :)

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 13 lip 2017, 13:27

Przymus czasem jest konieczny, ale - jak pisałam - znajomość swojego psa to podstawa. Trzeba wiedzieć kiedy można, a kiedy należy odpuścić. Obserwować go - kiedy się wycofuje coraz bardziej naciskiem nic nie wskóram. A na śmiech chyba każdy pies reaguje głupawką :lool:
Dla nas obu to była solidna lekcja, która już procentuje. Czasem dobrze spróbować czegoś nowego by poznać możliwości własnego psa - nawet jeśli nie zrobimy z niego ratownika warto :) Ja pewnych rzeczy już nie proponowałam Kafce, bo skoro sto razy była na nie, to po co? Zabawki ma swoje ulubione, z wody gryzak z linki wyjmowała, ale zaraz wypluwała jakby z obrzydzeniem. A tu przeciągała się z obcym człowiekiem, aportowała wszystko i ciągnęła ponton na sznurku! Ja uwierzyć nie mogłam, że to się dzieje naprawdę :lool:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Kafka rasy BMO - nowe wyzwania :)

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 14 lip 2017, 09:08

Super! Czasem zmiana środowiska i "olej to" właściciela właśnie tak działają.
Moja bestyjka lepiej pracuje w nowym środowisku, o dziwo! Może dlatego,że jest ciekaw,co będzie dalej.
Z racji jego zdrowia szukamy innej aktywności, niż dotychczasowa. Zastanawiam się nad dosework. Przeryłam poradniki i jak zacząć i chyba spróbujemy. Rudy uwielbia pracować nosem, więc to może być dla niego super,a przy okazji odpępni się troszkę ode mnie ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Kafka rasy BMO - nowe wyzwania :)

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 lip 2017, 13:47

Nosework jest super! Polecamy!
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Kafka rasy BMO - nowe wyzwania :)

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 mar 2018, 01:10

Dawno nas tu nie było, więc odświeżamy temat. W piątek zawitało do nas przypadkiem takie oto owczarkowe dziecię. Zostałam w sumie postawiona pod ścianą więc psica wylądowała u mnie, a właściwie u nas. Co na to Kafka? Jędza z niej straszna. Pilnuje, śledzi, zabiera zabawki, znosi na kupkę i łypie na młode. Młode nie ma śmiałości przekroczyć progu pokoju, za to do łazienki się ryje, bo wie że czarne tam nie włazi ;) KAfka nie musi warczeć, nie musi szczerzyć zębów - wystarczy spojrzenie i młoda nawet nie zerknie na zabawkę czy miskę. Próbowała nawet przejąć klatkę, którą naprędce pożyczyłam, ale wybiłam jej to z głowy i teraz jest to azyl Ateny, bo tak ma na imię nasz gość. W poniedziałek byliśmy z wizytą u znajomego owczarka na ogródku i tu Kafka zaskoczyła mnie jak nigdy. Gospodarz czyli Miś to psiak bardzo socjalny, ale nieco nieokrzesany. Chciał się bawić z Ateną, ale biedaczka po chwili obwąchiwania wpadła w panikę i zwiewała z piskiem. Gdy Kafka ruszyła do akcji zrobiło mi się gorąco, bo była pewna, że chce się przyłączyć do pościgu, ale nie doceniłam jej, ona wystartowała do Miśka! Miśkowi w to graj, bo gonitwy go kręcą. Kafka kontrolowała młode psy cała wizytę i dbała o komfort Ateny - kto by pomyślał! Za to Atena odwdzięczył się i wypuściła KAfkę z pokoju, bo wychodząc do pracy chłop zamknął je osobno, ale nie wyjął zewnętrznej klamki :) I tak to psice uzupełniają się. Atena będzie do adopcji, pierwsze domki chętne się zgłaszają, a jeszcze jej nawet nie ogłaszałam. CZeka nas niełatwe zadanie - wyboru tego idealnego domku - czy damy radę? Mam nadzieję...
A oto Atena:

Tuż po przywiezieniu do nas
Obrazek

I pierwszy spacer
Obrazek

I razem
Obrazek
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Kafka rasy BMO meldowana na stałe, Atena na pobyt czasow

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 22 mar 2018, 11:33

:ok: :ok: :ok:
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 31
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 13
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Kafka rasy BMO meldowana na stałe, Atena na pobyt czasow

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 13 kwi 2018, 11:02

Aneta już dwa tygodnie w nowym domu :yahoo: , a ja sobie powspominam :)

Nieznane oblicze Kafki - takie rzeczy z INTRUZEM?



Kafkę znajomość z Ate przeniosła w czasy wczesnej młodości ;)



Linki, dla tych, którym się nie wyświetlają filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=bPRdFVz6uLY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=HM7akQWl_o8&feature=youtu.be
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post