Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Kaganiec

Nieprzeczytany postprzez adriQ19 » 15 gru 2015, o 16:06

Witam,mógłby ktoś zdradzić ,,tajemnicę" nauki prawidłowego zakładania i oswajania psa z kagańcem ? Za wskazówki będę bardzo wdzięczny :-)
adriQ19
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kama
Imię: Adrian

Re: Kaganiec

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 15 gru 2015, o 16:52

Bardzo ogólnie rzecz biorąc tak jak tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=tgvsPlw9VmA

Z tym że jednak polecam kaganiec fizjologiczny, od razu. Plastikowe są zwykle jednak za małe, pies nie może otworzyć swobodnie pyska. Do tego nie jest też potrzebny kliker, ale jeśli pies zna kliker, to może to być pomocne. Równie dobrze mozna psa skłonić do samemu włożenia pyska, pokazujac smakołyk na koncu kagańca i jak tylko włoży pysk, pochwalić i wydać smakołyk. Potem stopniowo wymaga się od psa więcej - aż wyczeka chwilę, aż da sobie zapiąć pasek, aż ostatecznie ma kaganiec na pysku i podaje mu sie smaczki przez kratki. Pomocne jest dołożenie do tego komendy.

Różne psy różnie reagują na kaganiec. Niektóre psy uciekają na sam widok kagańca - u nich startuje się z zupełnie innego poziomu, by sama obecność kagańca była neutralna (no i zmiana kagańca). Inne bardzo szybko łapią w lot i nie przeszkadza im w ogóle to coś - można szybko przeskakiwać etapy kolejne. Przyhamowuje się, gdy pies wykazuje niepokój na którymś etapie - np. odsuwa głowę, denerwuje się zapięciem itd.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez adriQ19 » 15 gru 2015, o 17:20

Dziękuje za odpowiedź.Myślałem o CHOPo,będzie ok na pierwszy kaganiec ?Jutro mierzymy mordkę i zamawiamy. :-)
adriQ19
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kama
Imię: Adrian

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 15 gru 2015, o 17:40

I Chopo i Maszer ma fizjologiczne kagańce, te z dużą puchą - są to jedne z najlepszych. Nasz kupowałyśmy około 2005 roku i do tej pory dzielnie służy, choć pasek, ten który leży na kości nosowej, wytarł się i popękał trochę (mamy wersję z wąskim paskiem na nos, z miękkiego materiału gąbko-podobnego).
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 15 gru 2015, o 20:06

Po pomiarach zamawialiśmy kaganiec z ipo sklepu i pasuje idealnie :-) ON średni. Piesio najpierw się trochę zdziwił, ale niemal od razu nie reagował na to, że ma coś na nosie :-) żadnego obijania się o nogi i prób zdjęcia, te kagańce na prawdę są genialne. Trochę go zachęcałam smakolami, żeby sam wsadzał do niego głowę, ale to tyle.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 17 gru 2015, o 15:47

U nas za to jest zwykły metalowo-skórzany kaganiec. Suczi umie w niej otworzyć japę i spokojnie ziajać.
Czy ktoś już posiadał kaganiec plastikowy? Chciałabym ten metalowy wymienić, ale się obawiam czy ten plastik wytrzyma przy uderzeniu czy blokadzie pyska psa przy ataku etc.
I taka ciekawostka - Psiak uwielbiający kaganiec
https://www.youtube.com/watch?v=fjPfghWqJVE
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 17 gru 2015, o 17:54

Ja miałam kiedyś plastik dla Kali, osobiście nie polecam szybko nam popękał :( Za to chopo polecam jak najbardziej u nas nie do zdarcia :)
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 17 gru 2015, o 21:37

Ja też mam ze sklepu IPO, poza tym że farba się zdziera, bo wzięłam czarny, to jest super, taki leciutki i pies swobodnie dyszy:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 gru 2015, o 08:35

My też mamy z IPO sklep dla owczarka niemieckiego samca. Jak kupowałam był sporo za duży, teraz jest w sam raz.
Mimo,że mamy go 3 lata wygląda jak nowy.
Odkąd przemieszczam się własnym autem-zakładany sporadycznie.
Jako,że pies mi ufa bezgranicznie,to od razu pozwolił sobie na mordkę założyć, był lekko zdziwiony,ale perspektywa nagrody z mojej ręki była nad kaganiec.
Najpierw pozwoliłam powąchać i to nagrodziłam, potem jak sam troszkę wsunął mordkę,to nagroda, następnie założenie bez zapinania i nagroda, założenie na chwilkę z zapięciem seria nagród. I to cała nauka zakładania kagańca.
Potem założyłam i wyszliśmy na dwór z hasłem "pobawimy się", była dzika zabawa, zdjęcie kagańca i dalej zabawa. Zaakceptował w 5 minut. Grunt to zbudować dobre skojarzenie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 18 gru 2015, o 10:33

Ja psiakowi zakładam w środkach transportu publicznego, nie uwielbia, ale nie protestuje choć po wyjściu od razu domaga się zdjęcia, psiak raczej długo akceptuje nowości, ale jeśli są koniecznością to akceptuje:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Anna

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje