Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Kamizelka chłodząca

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 27 lip 2014, o 23:17

Czy ktoś miał do czynienia z takim sprzętem? Chciałabym ulżyć mojemu czarnuchowi w upale. Najbardzis przemawia do mnie krótka kamizelka Hurtta, o taka:

www.pelna-miska.pl/mobile/pl/p/Hurtta-M ... 982cm/6524

Mój dylemat dotyczy głównie doboru rozmiaru. Z tabelki wychodzi mi L natomiast czytałam na forum australijczyków, że ludzie L-ki dla aussików zamawiają.

Czy może ktoś miał do czynienia i może polecić rozmiar dla sporego ON-ka?
Wymiar karku 48cm w klacie 79cm oba dość ciasno zmierzone.

Z góry dziękuję
lalesia
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Ewa
Pochwały: 1

Re: Kamizelka chłodząca

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 27 lip 2014, o 23:55

Ładna ta kamizelka. Moja suńka poczas upałów nosi przerobiony dla niej i zmoczony jasny podkoszulek z grubej, mięsistej bawełny, który zakrywa cały tułów. Efekt chłodzący jest widoczny i wyczuwalny.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 28 lip 2014, o 05:56

O niee kamizelka chodzącą na która poluje jest za 170:( kurcze muszę zmierzyć psa, bo najwieksza to 70cm od szyji do ogona.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 28 lip 2014, o 08:11

No właśnie, 70cm to nie na owczara (mój ma 75cm)

Swoją drogą ta krótsza wydaje mi się być wygodniejsza, szczególnie do treningu. Jakoś nie wyobrażam sobie psa aportującego w derce jak dla konia :roftl:
lalesia
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 28 lip 2014, o 09:34

Ja mam dla swojego maliniaka taki model: http://www.pelna-miska.pl/userdata/gfx/ ... 5d937d.jpg
Pies jest bardzo zadowolony i wyraźnie pod kamizelka ciałko chłodne.
Rozmiar na mojego belga (jest nieduży jak na samca, ma 60cm w kłębie) to 65cm (spisane z kamizelki)
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 28 lip 2014, o 10:22

Co ciekawe, wymiary podane przez producenta na oficjalnej stronie Hurtta znacznie różnią się od tych na stronie Prodog...

http://www.hurtta.com/EN/SizeTracker/Cooling%20vest

jakoś bardziej ufam oryginałowi, według którego dla ONka pasuje XL
lalesia
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 28 lip 2014, o 14:02

Jak ja próbowałam przymierzyć Zorionowi kamizelkę 'L' to za żadne skarby nie dało się jej dopiąć. Pasuje na sunię owczarka belgijskiego.
My też będziemy taką kupować, ale zdecydowanie większy rozmiar. Z mojego wywiadu te krótkie są świetne do aktywności a długie raczej do odpoczynku pomiędzy. Najlepiej chyba było by mieć dwie, ale my na początek kupimy tylko krótką.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 28 lip 2014, o 15:48

Thrima napisał(a):Jak ja próbowałam przymierzyć Zorionowi kamizelkę 'L' to za żadne skarby nie dało się jej dopiąć. Pasuje na sunię owczarka belgijskiego.
My też będziemy taką kupować, ale zdecydowanie większy rozmiar. Z mojego wywiadu te krótkie są świetne do aktywności a długie raczej do odpoczynku pomiędzy. Najlepiej chyba było by mieć dwie, ale my na początek kupimy tylko krótką.

No to mnie teraz zmartwiłaś :( mysłałam, że XL będzie już na bank dobra, bo wymiary XXL są znacznie za duże
lalesia
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 28 lip 2014, o 17:19

Za mną ostatnio chodzi takowa kamizelka póki co nimam szans na kupno :( Narazie robie tak jak AnnaJagna :)
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 31 lip 2014, o 14:01

Chyba się skusze na kamizelkę na cały grzbiet z czeskiej strony, gdzie kosztuje 150zl :D
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje