Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Majki » 18 gru 2011, 14:38

Mam pytanie odnośnie kąpieli szczeniaka. Portos ur. się 5.10.2011 ma za sobą 3 odrobaczenia i dwie dawki szczepionki. dzisiaj na spacerze wytarzał się w błocie. Czy mogę go wykąpać? jeśli tak to czy samą wodą czy mogę szamponem?
Majki
Losowy avatar

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 18 gru 2011, 14:45

Podobno szczeniaka nie można kąpać do 6 miesięcy ale tak tylko słyszałam.

Choć do czego się muszę przyznać Maję musiałam wykąpać zaraz po przybyciu do domu (miała 7 tygodni)
( a że nie byliśmy przygotowani wykąpaliśmy ją w szamponie Palmolive - dostała łupieżu)
Później nam wet i sprzedawca w zoologicznym powiedział że nie wolno. Aczkolwiek Majce nic nie było :ooops::ooops:
Jakbym już miała kąpać (co robię mniej więcej 3 razy w roku) to tylko w szamponie w cieplutkiej wodzie.
Tylko szampon musi być dla psów bo po zwykłym dla ludzi szczeniaczek dostanie łupieżu
Zuza
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: szczęśliwa trójka
Imię: Zuza
Wiek: 24
Pochwały: 1
Dołączył(a): 02 sie 2011, 23:45

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 18 gru 2011, 16:21

Lulu urodzila sie 02.10, a od tgo czasu kapalam ja 3 razy i wiele razy przecieralam na mokro. Bardzo dobrze sprawdza sie mydlo szare 'bialy jelen' albo szampon dla niemowlat lub szampon neutralny dla psow. Nigdy zaden z moich pso po nich nie mial lupiezu.
Trzeba pamietac, aby po kapieli dobrze wytrzec malucha i najlepiej przez jakis czas trzymac albo owinietego w recznik (nie ten mokry od wycierania, tylko inny suchy) lub pledem i potem pozwolic wyschnac futerku w cieple. Najwygodniej uprac psa na noc, bo siersc szczeniak dosc dlugo schnie, jako ze szczeniecy puch przyswaja duza ilosc wody.
Rzeczywiscie nie powinno sie naduzywac kapania, ale przy szczeniaku, ktory np. zasnal we wlasnych siuskach nie ma wyboru :mrgreen:
nebrot
Losowy avatar

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 19 gru 2011, 08:43

Piesek w taka pogodę ciagle będzie ubłocony, to nie jest powód by go kąpać za kazdym razem. Wystarczy wytrzeć i jak wyschnie potem porządnie wyszczotkować.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 gru 2011, 10:42

my kąpiemy psa jak już tak śmierdzi,że wytrzymać nie idzie, albo jest tak brudny, że po dotknięciu całą ręka brudna. Sonia jest kąpana 1-2 razy do roku i to jak jest ciepło na dworze, z Cip 3-4 razy w roku. Choć nie raz przyszedł ubłocony to w miskę z letnią wodę wkładałam go i tylko łapki przemywałam. można mokrym ręcznikiem psa przetrzeć, albo czekać aż wyschnie :)
I ja zawsze psy kąpię w szamponie "z laboratorium Dr. Siedla" i (odpukać) żadnych problemów ;)

ostatnio Ciap tak się drapał to kupiłam u weta jakiś szampon i dostał biedak łupieżu, ale po jakimś czasie sam z siebie znikł.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 19 gru 2011, 11:22

Wskazane jest też szare mydło, kultowy polski Biały Jeleń, a na samym końcu spłukać sierść wodą z odrobiną octu.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 19 gru 2011, 11:46

jak bardzo jest ubłocony to możesz go spłukać wodą, nic mu nie będzie tylko pilnuj, żeby nie wyszedł na dwór mokry. myślę, że nie ma sensu go myć szamponem jak to tylko trochę błotka;)
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 19 gru 2011, 12:46

kalyna napisał(a):I ja zawsze psy kąpię w szamponie "z laboratorium Dr. Siedla" i (odpukać) żadnych problemów ;)



Ja też tym szamponem :ok

a ostatnio jakimś szamponem z jodyną kąpałam

jak jest lato i ciepła jesień to łapy Majce (pozostałą dwójka śpi na polu) płuczę wężem ogrodowym -szybko, łatwo i wygodnie
:-P
Zuza
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: szczęśliwa trójka
Imię: Zuza
Wiek: 24
Pochwały: 1
Dołączył(a): 02 sie 2011, 23:45

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 19 gru 2011, 13:45

No cóż, w bloku nie ma takich atrakcji :-(
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 20 gru 2011, 21:44

Przypomnialam sobie, ze gdyby Wasze psy wytarzaly sie w czyms paskudnym (kupa, padlina albo zdechla zepsuta ryba - przerobilam wszystkie) to doskonale sluzy szampon z biosiarka i dziegciem (chyba dr. Seidla)- sam smierdzi, ale potem jak wietrzeje to paskudne zapachy tez znikaja. A sam szampon jest bardzo ciemny.
nebrot
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Dot i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post