Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez poldek » 04 kwi 2012, 08:11

witam.

mój dwu i pół miesięczny owczarek niemiecki wczoraj zaczął sie drapać i gryźć w okolicach ogona i zadu. był odrobaczany jakies 10 dni temu i tu rodzi sie pytanie : malucha moge wykąpać? dowiedziałem sie ze mlodego nie kąpać dopoki mu nie zejdzie pierwsze futerko. nie drapie sie cały czas tylko co jakies 2 h , ale widze ze go to drażni. mamusi sie jeszcze nie podoba że " ciągle śmierdzi" , " smród niedowytrzymania :diabeł:" ^^.

co wy na to ? kąpać ?
poldek
Losowy avatar

Re: kąpanie szceniaka >?

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 04 kwi 2012, 08:56

Ja nie jestem za kąpaniem szczeniaków, chyba, że jest taka konieczność, np. bardzo jest brudny. To, że się drapie i gryzie może mieć jakieś konkretne podłoże (np. zdrowotne) a kąpiel może tylko pogorszyć sprawę. Lepiej skontaktować się z wetem. Ja raz kapałam szczeniaczka, ale byłam pewna, że ma zdrową skórę. Szczeniak był zdrowy, ale bardzo brudny. Użyłam delikatnego szamponu dla szczeniąt.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 39
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 kwi 2012, 07:11

Mój pies w lutym skończył trzy lata a był w przeciągu tego czasu tylko trzy razy kąpany - jego sierść pachnie przyjemnie, także nie jestem zwolennikiem częstego mycia psa. Wiadomo łapki trzeba umyć po każdym spacerze gdy na zewnątrz króluje błoto, gdy wytarza się w kupie można go wsadzić pod prysznic i przepłukać ale nic poza tym.

Powodem drapania może być uczulenie na jakiś składnik podawanego pokarmu lub pchły.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 05 kwi 2012, 10:49

Jaki jest powód,że pies smierdzi? Jeżeli mogą to być przyczyny zdrowotne to koniecznie musi pieska zobaczyć weterynarz.
Natomiast jeśli jest to tylko pozostałość jakiś nieczystości itp. to można wykąpać pieska (wyjątkowo) w szarym mydle, zwykłym Białym Jeleniu.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 05 kwi 2012, 11:56

A ja moją wykąpałam jakieś 2 godziny temu. Również drapała się od jakiegoś czasu. Ale w sumie to zmusił mnie wczorajszy spacer gdyz była cala mokra w piachu ;p
blaaa
Losowy avatar

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez poldek » 05 kwi 2012, 13:42

on ma pełno piasku w sierści ( jak idziemy i troche zwolnie to sie kladzie na ziemi i czeka aż jgo zawołam . brzydko pachnie bo sie w siuśki położył .... chce go tylko opłukać pod prysznicem żeby miał czyste futerko. jest to owczarek długowłosy wiec myśle że niemoże mieć syfu w futrze.
poldek
Losowy avatar

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 05 kwi 2012, 13:44

blaaa napisał(a):A ja moją wykąpałam jakieś 2 godziny temu. Również drapała się od jakiegoś czasu. Ale w sumie to zmusił mnie wczorajszy spacer gdyz była cala mokra w piachu ;p



Przyzwyczajaj się do tego.... :lool:
Ja musiałabym kapać Lenę po każdym spacerze przy gorszej pogodzie...jak wyschnie to sie wykruszy... :roftl:
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 42
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 05 kwi 2012, 19:20

ewachw napisał(a):Ja musiałabym kapać Lenę po każdym spacerze przy gorszej pogodzie...jak wyschnie to sie wykruszy... :roftl:


mam to samo podejście! :lool:potem tylko przejade odkurzaczem, wytre podłoge i gitara gra :roftl:
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 05 kwi 2012, 21:54

poldek napisał(a):on ma pełno piasku w sierści ( jak idziemy i troche zwolnie to sie kladzie na ziemi i czeka aż jgo zawołam . brzydko pachnie bo sie w siuśki położył .... chce go tylko opłukać pod prysznicem żeby miał czyste futerko. jest to owczarek długowłosy wiec myśle że niemoże mieć syfu w futrze.

To normalne u szczeniaka, że się kładzie lub siada co kawałek. Bardzo dużo ma bodźców na spacerze, a to męczy. Daj mu odpoczywać, z czasem będzie to robił rzadziej, a potem to juz nic go nie zmęczy podczas spaceru.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Kąpanie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 06 kwi 2012, 13:51

Wiem własnie po tym spacerze, bardzo ładnie wracała ;)Ogólnie staram się z nią bez smyczy chodzić, i byłam tego dnia bardzo zadowolona. Niestety Psica po spacerze miała kleszcza, na szczęście nie udało mu się wczepić.
blaaa
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post