Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez Piksel » 16 mar 2014, 16:05

Witam mój owczarek ma ponad 3 miesiące jeszcze go nie kąpałam. Chciałabym go wykąpać tylko szukam jakiś podpowiedzi na temat środków do kąpieli szczeniąt, najlepsze najbardziej skuteczne po których piesek będzie miał zdrową sierść. Nie musi być to wszystko antyalergiczne bo piesek nie ma takiej przypadłości jak dotąd. Jeszcze proszę aby ludzie z forum wypowiedzieli się kiedy po raz pierwszy kąpali swoje psy.
Piksel
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Patrycja
Wiek: 29
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 06 lut 2014, 12:16

Re: Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 16 mar 2014, 16:34

Ja kąpałam Kale tego samego dnia co ją przyniosłam, była brudna, nieładnie pachniała i miała pełno pcheł :nea:Miała w tedy dokładnie 3 miesiące :Pdo mycia szampon dla szczeniąt :)my używaliśmy antyalergicznego bo sunia się strasznie drapała po zwykłych szczenięcych ;-)Teraz też używamy antyalergicznego a dodatkowo odżywki :-)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez Piksel » 16 mar 2014, 20:46

A znów nam hodowca, przekazując te najważniejsze info zlecił raczej nie kąpać ile się da, twierdzi że mamy pikselka nie kąpał. Ja rozumiem jak trzyma się psa na podwórku. Znów twierdzi że, kąpiąc psa zmywamy jego dobre bakterie ze skóry. Bakterie mogą być różne najcześciej u szczeniaka ochronne.
Ja chętnie bym go wykąpała ewentualnie w jakimś dobrym preparacie co mu nie zaszkodzi. MOŻE JAKIEŚ NAZWY SZAMPONÓW DLA SZCZENIAKÓW.
Piksel
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Patrycja
Wiek: 29
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 06 lut 2014, 12:16

Re: Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 16 mar 2014, 21:07

Ja też ograniczam kąpiele do minimum, ale jeśli już jest potrzeba, używam tego szamponu :)


Obrazek
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)


Obrazek
Janneke
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Wiek: 49
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 16 paź 2013, 15:47

Re: Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez Piksel » 17 mar 2014, 09:19

Dziękuję pięknie!
Piksel
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Patrycja
Wiek: 29
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 06 lut 2014, 12:16

Re: Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 20 mar 2014, 19:46

My wykąpaliśmy naszego malca ze 3-4 dni po przywiezieniu do domu. Miał wtedy niecałe 4 miesiące. Użyliśmy szamponu dr Seidel takiego jak na zdjęciu wyżej. Nic psiakowi się nie stało, a przestał tak nieciekawie pachnieć ;)Następna kąpiel (nie licząc tych w rzece) nastąpiła kiedy miał niecałe 20 miesięcy.
ObrazekObrazek
Kalten
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert
Wiek: 37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Dołączył(a): 25 cze 2012, 08:37

Re: Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 25 mar 2015, 11:21

Bez przesady, jak trzeba, to trzeba, tym częściej jeśli pies jest w mieszkaniu. No chyba, ze komuś to nie przeszkadza. Jak czuję, że piesek mi buzi rękę przy głaskaniu i gorzej pachnie to kąpię. Też tym szamponem co wyżej, zero zapachu i pies nie idzie się wytarzać od razu żeby się go pozbyć :lool:
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 25 mar 2015, 18:36

u nas wyszło że Dantego kąpiemy co trzy miesiące :)jak śmierdzi to muszę go wykąpać
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 25 mar 2015, 18:55

Tia jasne, już widzę takiego nie często kąpanego grzywacza Obrazekczy innego długowłosego psa :Ddo tego jasnego! :roftl:

Ostatnio w trolli obrodziło, niemal jak jesienią w grzyby po deszczu :roftl:
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Kąpiel owczarka długowłosego

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 26 mar 2015, 07:44

Hmmm, jak Rude było małe,to kąpaliśmy często,bo mieliśmy problem z pchłami-lazły do niego jak muchy do miodku.
Minęło jakieś dwa i pół roku odkąd nie był kąpany-pomijam rzeczki, jeziora itp zbiorniki wodne.
Nie śmierdzi wcale,a jak zaczyna lekko zalatywać,to porządne czesanko, czasem przesypanie futra talkiem i wyszczotkowanie- bród i zapach znika.
Nie jestem zwolennikiem częstego kąpania,ale czasem trzeba.
Dodam,że pies mieszka w mieszkaniu,ale bardzo dużo czasu spędza na dworze.
Generalnie błotko obsycha na futrze i odpada.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post