Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 25 paź 2013, 20:48

co rozumiesz poprzez "nie chce się wykąpać"?
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 02 lis 2014, 16:22

To my wyjdziemy na maniaków kąpielowych :yahoo:Alfa ma prawie 4 miesiące u nas 3 tygodnie kąpana już 2 razy - bez problemu siedzi w wannie i czeka aż skończę potem wskakuje w ręcznik i czesanko :ok:
- mamy też yorka który jest kąpany w każdą sobotę :lool:
Alfa :)

Obrazek
Alfa 2014
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ALFA
Imię: Katarzyna
Wiek: 33
Lokalizacja: Opolskie
Dołączył(a): 13 paź 2014, 20:34

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 03 lis 2014, 17:04

To nie jest dobry pomysł żeby tak często kąpać psa (mówię o owczarku). No chyba, że była jakaś przygoda i psina się w czymś mocno ubrudziła.
ObrazekObrazek
Kalten
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert
Wiek: 37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Dołączył(a): 25 cze 2012, 08:37

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 03 lis 2014, 17:10

Jak się kąpie w ciepłej wodzie, bez szamponów, to czemu nie ;)Jedyne zagrożenie to niedosuszenie i przeziębienia.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez aport » 11 lis 2014, 18:39

Ja też kąpie często, z tym, że moja psinka nie przepada za tym. W ogóle tematy wodne są jej zupełnie "obce". Nie wiem czy dobrze postepuje, ale zawsze zapodaje jej ludzki szampon, zwykle taki najzwyklejszy http://www.superkoszyk.pl/kosmetyki/pie ... ianek.html Na początku, jak była malusia kąpaliśmy ją w psim szamponie ale miała po nim straszny 'łupież" i drapała się jakby miała pchły, normalnie masakra. Przetestowaliśmy jeszcze kilka psich i tak doszliśmy do rumianku. Lekarz przepisał jakieś krople i od tego czasu jest spokój.
aport
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Buba
Imię: Angelika
Wiek: 42
Lokalizacja: Gidle
Dołączył(a): 22 paź 2013, 08:24

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 13 lis 2014, 10:06

Dante był kąpany trzy razy ostatni raz na początku września.
Pierwszy raz był w domu to była masakra,drugi raz na myjni psiej to było jeszcze gorzej :(ale za trzecim razem kąpaliśmy go u teściów w wannie to nie chciał wejść klocek mały i musiałam go z mężem do niej wsadzić,przez chwilę marudził ale się uspokoił :)więc myślę że teraz już będzie ok z kąpielami :)
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 15 lis 2014, 17:37

aport napisał(a):Ja też kąpie często, z tym, że moja psinka nie przepada za tym. W ogóle tematy wodne są jej zupełnie "obce". Nie wiem czy dobrze postepuje, ale zawsze zapodaje jej ludzki szampon, zwykle taki najzwyklejszy http://www.superkoszyk.pl/kosmetyki/pie ... ianek.html Na początku, jak była malusia kąpaliśmy ją w psim szamponie ale miała po nim straszny 'łupież" i drapała się jakby miała pchły, normalnie masakra. Przetestowaliśmy jeszcze kilka psich i tak doszliśmy do rumianku. Lekarz przepisał jakieś krople i od tego czasu jest spokój.


Psa powinno sie kapać w szamponach jak najrzadziej i tylko w szamponie przeznaczonym dla psów, z uwagi na odmienny skład szamponu i PH skóry.
Częstych kapieli z użyciem szamponów nikt nie poleca, z uwagi na to, że wplywają negatywnie na skórę i okrywę włosową, tzn. skóra traci naturalną barierę ochronną przez czynnikami zewnętrznymi, w tym alergenami, a okrywa włosowa naturalne natłuszczenie, które chroni przez przemoknięciem (deszcz, śnieg).
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 15 lis 2014, 21:24

Ja jak narazie używam tylko psiego szamponu.Dante ani nie ma łupieżu ani się nie drapie

-- 15 lis 2014, o 21:24 --

Ja jak narazie używam tylko psiego szamponu.Dante ani nie ma łupieżu ani się nie drapie
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 19 lis 2014, 12:14

Szarik był kąpany ze dwa razy z użyciem szamponu a mam go prawie od 3 lat w mieszkaniu.
Jeżeli ma bardzo ubrudzony brzuch i łapy to tylko prysznic tych miejsc.W lato czasem sam wskoczy sobie do wody dla ochłody.Szczotkuję go codziennie i wg mnie to wystarczy.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Kąpiel pieska

Nieprzeczytany postprzez dumnapani » 15 lip 2015, 10:05

1-2 do roku, częściej nawet jakbyśmy chcieli to byłoby niesamowicie ciężko bo strasznie to znosi nasza suczka..
dumnapani
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Dorota
Wiek: 29
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 09 lip 2015, 13:23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post