Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Kapok asekuracyjny

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 10 sie 2014, o 16:11

Torinka dostała kapok, do bezpiecznego pływania w dalszych odległościach od brzegu i na planowany splyw kajakowy.
Pierwsze chwile w kapoczku :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Re: kapok asekuracyjny

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 10 sie 2014, o 20:32

Opisz koniecznie wrażenia z użytkowania.
Zastanawiam się czy taki kapok nie "rozleniwia" psa? Dziś nad jeziorem kilka razy przytrzymałam Kafkę za szelki by lżej jej się płynęło i widziałam, że jak tylko jestem blisko już patrzy na mnie wymownie :roftl:
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla psów pracujących w wodzie to konieczność, by mogły pływać dłużej.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Re: kapok asekuracyjny

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 11 sie 2014, o 05:23

Narazie pływala w kapoczku w jednym dniu, bo to nowy nabytek. Na początku, po ubraniu kapoczka nie bardzo wiedziała, po co to jej założono i czy wolno pływać, ale po mojej zachęcie od razu wypłynęła. Co zaobserwowałam?
Pływa się psu lżej, mniejsze jest ryzyko zachłyśnięcia, bo ma wyżej brodę. Tak jak do tej pory Tora uwielbiała plywać, to jednak sama wyznaczała sobie granicę odległości od brzegu i zawracała, w kapoku wypuszczała się dalej, oczywiście cały czas pozostawała pod kontrolą i na moją prośbę, by płynęła z powrotem, zaraz zawracała.
Kapok ubierałam, gdy chciałyśmy wypływać dalej, natomisat tam, gdzie ja miałam grunt Tora plywała bez kapoka.
Ze spływu zdam relację póżniej, bo jeszcze nie byłyśmy.

A tu zdjęcie Bariego w kapoku.

Obrazek
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Re: Kapok asekuracyjny

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 13 sie 2014, o 06:50

Gdzie taki kapok można zakupić i jaki rozmiar nosi Bari? Pytam bo sam nie umiem pływać :ooops: a Viggo kocha wodę i mocno go ograniczam. Po pewnym incydencie (złe oszacowanie siły prądów rzeki) nie wpuszczam go nawet do stojącej wody jak nie ma z nami osoby potrafiącej pływać. :roftl:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 13 sie 2014, o 14:01

Hahaha no ja też kiepsko pływam (nie zapuszczam się za grunt), ale pies i tak musi być na lince, więc jakoś to niespecjalnie przeszkadza :roftl:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 1 gru 2014, o 08:19

Tomek napisał(a):Gdzie taki kapok można zakupić i jaki rozmiar nosi Bari? Pytam bo sam nie umiem pływać :ooops: a Viggo kocha wodę i mocno go ograniczam. Po pewnym incydencie (złe oszacowanie siły prądów rzeki) nie wpuszczam go nawet do stojącej wody jak nie ma z nami osoby potrafiącej pływać. :roftl:

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, po prostu przeoczyłam zapytanie :głupol:
Kapok można kupić tutaj
http://system-k.pl/product-pol-441-Kamizelka-dla-srednich-psow-PUPIL.html
Rozmiar XL, idealnie pasuje na Bariego, dla Tory powinnam była kupić XXL, bo waży ponad 40 kg.
Z perspektywy czasu mogę napisać, że kapok jest rewelacyjny. Mnie daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Pływam wystarczająco dobrze, ale nie mam pojęcia czy dałabym radę ratować psa tam gdzie nie miałabym gruntu pod nogami. Tora szybko przywykła do kamizelki i w niczym jej nie przeszkadza. Osobiście polecam kamizelkę każdemu, kto pozwala psu wypływać na głebokie wody daleko od brzegu.
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje