Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Karma Bosch Organic Puppy czy Acana Puppy Large Breed?

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 11 lut 2012, o 22:24

Jak w temacie. Która karma będzie bardziej odpowiednia dla szczeniaka ? a może jakaś zupełnie inna? Zaznaczę tylko, ze w miejscu w którym mieszkam nie mam zbyt dużego wyboru. Karmy które mogę kupić "od ręki" w moim miasteczku to Royal Canin, Hill's, Purina Beta no i oczywiście wszelkiego rodzaju Pedigree, Chappi, Bakers itp. natomiast przy zamówieniach online mam troszkę większy wybór bo dochodzi Orijen, Eukanuba, Bosch i Acana właśnie. Jeśli chodzi o cenę, wydaje mi się ze acana eukanuba i orijen są w podobnej, jedynie bosch jest tańszy o jakieś €20. Nie powiem tez że cena nie gra dla mnie roli ale nie jest czynnikiem wpływającym na wybór karmy. Pomożecie mi z wyborem odpowiedniej karmy?
Z góry dzięki.
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Re: Karma Bosch Organic Puppy czy Acana Puppy Large Breed?

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 11 lut 2012, o 22:34

ja mojego szczeniorka karmię Acana Puppy&Junior :) za 18kg jest 201zł, ale z tego co widziałam ostatnio podrożała :(
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 11 lut 2012, o 22:36

Ja do znudzenia ;) polecam Joserę Kids oraz Pro Nature Large Breed. Obie przetestowane i rewelacyjnie przysfajane przez psa. Boscha i Acany nigdy nie miałam, także chwilowo nie pomogę.
Ostatnio edytowano 11 lut 2012, o 22:37 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 11 lut 2012, o 22:37

W jakim wieku jest szczeniak? Najlepszą firmą z wymienionych jest bez wątpienia Orijen, ale ona nie nadaje się dla szczeniaka (ma za dużo białka).
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 11 lut 2012, o 23:38

Ja po przeczytaniu tej rozprawki dokonałam wyboru. :-)
http://www.zpastorowejsfory.pl.tl/Kr%F3 ... armach.htm
beata1965
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Boni
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 12 lut 2012, o 07:48

Mam wrażenie że ten tekst jest troszkę już nieaktualny.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 12 lut 2012, o 07:56

Tez kiedys go czytałam i uważam podobnie jak Tomek.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 12 lut 2012, o 10:59

Dzięki za zainteresowanie tematem. Mój szczeniak ma nieco ponad 2 miesiące . Temat rozprawki przeczytałam i w sumie wybór padł na Acana, tylko teraz nie wiem czy puppy large breed czy puppy and junior.
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 12 lut 2012, o 11:20

warto by skonsultowac z wetem, ale ja uważam, że dla owczarka to large, tamte są uniwersalne. jeszcze jedna rada, nie kupuj od razu wora 14 kg, bo nie wiadomo, czy skład będzie służyć psu. Moja Tora jest na karmie z jagnięciną, bo od kurczaka się drapie.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez beata1965 » 12 lut 2012, o 18:11

Tomek napisał(a):Mam wrażenie że ten tekst jest troszkę już nieaktualny.

Myślę, że skład karm za wiele się nie zmienił, doskonale wiem, że artykuł nie jest z wczoraj :-) Każdy pies jest inny i to co dobre jest dla mojego nie zawsze będzie dobre dla innego psa. Mój będzie miał uczulenie na jagnięcinę, a sąsiada pies na kurczaka...No niestety nie ma jeszcze takich urządzeń, które mogłyby zbadać co dla naszych piesków jest najlepsze. Pozdrawiam :)
beata1965
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Boni
Pochwały: 3

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje