Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 28 sty 2013, o 19:56

wiesz właśnie się nad tym samym zastanawiam ... teraz co prawda Bono drapie się dużo mniej ale cały czas, odrazu przeglądam mu skórę w miejscu gdzie się drapał ale nie jest nawet zaczerwienione nic ... poza tym ma dziwne "pory" drapania ... np. jak wstanie rano, po wejściu do domu z balkonu bądź ze spaceru ... wcześniej drapał się cały czas, w nocy i wogóle a teraz tylko w tych przypadkach a po wyciśnięciu gruczołów nie drapał się wogóle przez dwa dni
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kratos » 1 sie 2013, o 00:48

Witam i ja :)
Nasz Kratos niestety też ma alergię pokarmową (wyszły mu ze 2 miesiące temu krostki w pachwinie i lekarka sprawdzała gruczoły odbytowe), więc kazała podawać hipoalergiczną karmę. Wcześniej dostawałam purinę pro plan dla ras atletycznych i też gotowałam mu (wyspowiadałam się lekarce ze wszystkiego i żadnych grzechów nie popełniłam :) ). Niemniej teraz dostaje Trovet z królika. Niestety karma dość droga i pytałam już parę razy czy możemy mu zacząć już coś wprowadzać żeby zobaczyć na co jest uczulony...cały czas odmowa, ale ja mam dość i od wczoraj próbujemy. Mimo że mocno uczulający to zaczęliśmy od kurczaka, bo to właściwie dostawał od początku najwięcej a uczulenie pojawiło się po 2 miesiącach gdzieś dopiero..
Kratos
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Rucia1 » 3 sie 2013, o 07:03

Mój Bruno też dostawał Trovet RRD przez kilka miesięcy. Po ustąpieniu drapania przeszłam na Bento Kronen Lamb & rice tańszy od trovetu i też go dobrze tolerował, teraz jest na Mera Dog z indykiem, dodatkowo dostaje olej z łososia ( kwasy omega zalecane przy problemach skórnych). Póki co z alergią mamy spokój :)
Rucia1
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Gosia

Nieprzeczytany postprzez Kratos » 3 sie 2013, o 22:17

Narazie żadne paskudztwo nie wyszło...poproszę jeszcze znajomą weterynarz żeby mu sprawdziła gruczoły okołoodbytowe i zaczniemy wprowadzać marchewkę ;)
Kratos
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 4 sie 2013, o 00:48

My musiałyśmy niestety na jakiś cas zrezygnować z BAFRu i szukamy jakiejś karmy. Teraz był TOTW rybkowy, ale Nora już kręci na niego nosem i chciałabym zmienić na co innego.

Znalazłam coś takeigo:

http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=2795
http://www.krakvet.pl/purina-plan-adult ... 14251.html
http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=2178 , http://www.krakvet.pl/brit-care-adult-l ... 11185.html Lub inne Brity Care

Którą z tych polecacie?
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 4 sie 2013, o 07:48

BRIT Care Junior Large Breed Lamb & Rice - Hasz, odkąd odkryliśmy alergie na kurczaka, jest na tej karmie. Je ją chętnie, ma tylko po niej czasami duże qpy. Ale polecam, bo mój alergik przestał się drapać :-)
Obrazek
haszysz
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 7 sie 2013, o 10:27

Ja właśnie miałam proponować Happy Dog, obecnie mam dla Arii HD Afryka, ze strusiem i ziemniakami, dla psów alergików i z nietolerancją pokarmową... Tylko cena w PL spora, zdziwiło mnie, że HD w Polsce jest droższy od TOTW :przerażenie: W Irlandii HD supreme kosztuje w granicach 50 euro, a TOTW €65 !
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 7 sie 2013, o 10:29

No cena spora. Kiedyś miałąm z tej firmy witaminy, jakieś w granulacie. Kupiłam je na wystawie i bardzo sobie chwaliłam. Ale i tak dzisiaj ma przyjść Brit Care Venison z Dziczyzną i zmieniakami.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 7 sie 2013, o 10:30

Witaminy HD? Myślałam o nich ostatnio, ale cena mnie troszkę sprowadziła na ziemię ;)
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 7 sie 2013, o 11:56

http://animalia.pl/produkt,16191,59,hap ... w-1kg.html Ja miałam coś takiego, tylko troszkę drozej zapłaciłąm :D Nie wiem, ile u Was kosztują, ale za kilogram 55zł to jeszcze nie jest tragedia. Chyba ,że mówimy o innych witaminkach :P
Wtedy, z tego co pamiętam Nora nie jadła karmy, tylko surowe mięso +wypełniacze i warzywa.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje