Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 07 sie 2013, 15:14

Rozmawiałam dzisiaj z doradcą żywieniowym Happy Doga i powiedział, żebym raczej nie podawała młodemu żadnych suplementów bo karma którą dostaje jest doskonale zbilansowana. Więc mój problem mam z głowy ;)

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 35
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez Raf » 11 wrz 2013, 20:43

-- 11 wrz 2013, o 21:48 --

Dagi napisał(a):
trussardi napisał(a):hmmm o uczuleniu na gluten nie pomyślałam ;/ zobaczymy czy po tym worku który właśnie kupiłam Bono przestanie się drapać, na razie minął drugi dzień i efektów jako takich nie widać ... jeśli po pro planie mu nie przyjdzie znaczy że to gluten ;/ Dagi możesz polecić dobrą karmę bezglutenową?


Pierwszą bezglutenowa jaką jadłyśmy była Husse Valp Maxi ( kurczak) - nie sprawdziła się. Aria miała biegunki, matową sierść i bardzo się drapała.

Musiała być chwilę na weterynaryjnej RC Hypoallergenic, żeby się zregenerować ( decyzja Weta). Nie jestem zwolennikiem RC, ale akurat ta karma ma hydrolizowane białka roślinne, które są ubogie w potencjalne alergeny. Faktycznie, mała odżyła w ciągu tygodnia. Także jakbym miała alergika, zastanowiłabym się nad tą karmą, bo pies przyswajał ją rewelacyjnie!

W tym czasie szukałam jakiejś holistycznej, bezglutenowej karmy i dodatkowo bez kurczaka.

Naszą uwagę przykuło Taste of The Wild. Od ponad pól roku nasze suczki są na jagnięcinie. Zajadają karmę ze smakiem. Aria się już nie drapie, sierść ma gęstą i lśniącą. Poza tym TOTW ma ( w porównaniu i innymi karmami tego typu) w miarę niską zawartość tłuszczu i białka, co przy nietolerancjach pokarmowych, też jej ważne.

Świetną karmą jest też : ZiwiPeak - ma coraz więcej zwolenników, ale.......................... 5kg kosztuje 330 zł, więc jedynie właściciele chichuachua nie pójdą z torbami :P

To co będzie super dla jednego psa, u innego może się nie sprawdzić. Należy więc spróbować na mniejszym worku. Powoli mieszać nową karmę ze starą. Po ok. 2 tyg. stosowania już tylko nowej można powiedzieć, czy karma psu pasuje, czy nie...Także trzeba uzbroić się w cierpliwość ;)


Sporo po czasie wtrącę tu swoje 3 grosze jeśli można. Husse Valp Maxi nie jest karmą bezglutenową, Husse Valp Lamm & Ris jest bezglutenowa. Właśnie przechodzimy z tej pierwszej na drugą i skończyły się wreszcie koszmarne bąki. Młody tak zanieczyszczał powietrze, że istniała obawa przed ukaraniem przez GREENPEACE za zanieczyszczanie środowiska :lool:
Pozdr.
Raf
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post