Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 02 sty 2013, 22:10

Nora uczuliła się na kurczaka, co wyeliminowało wszystkie dotychczasowe suche karmy. Póki co gotuję jej głównie indyka i wołowinę, a wet polecił krowie ozory ze względu na niższą cenę, a takie same wartości. Jednak chciałabym przejść na suchą , bo nie zawsze w sklepach jest odpowiednie mięsko, a i często wypełnialam jej "kulę smakulę" suchą.
Dzisiaj w zoologu kupiłam jej Pro nature z jagnięciną, ale dla psów dorosłych,a ona ma 8 miesięcy. Wcześniej pani chciała mi wcisnąć wołowe pedigree, ale się wybroniłam :-P
Znacie może jakieś karmy dla szczeniaków bez kurczaka, czy może podawać jej już dla dorosłych?
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Wiek: 20
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 02 sty 2013, 22:45

Mam ten sam problem z Haszem, bo okazało się dziś u weta, że musi mieć uczulenie na drób, dlatego wciąż się drapie i ma rozwolnienia :-(
Dawałam Haszowi Brit z jagnięciną dla dorosłych, nie chciał tego jeść.
Obrazek
haszysz
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Wiek: 25
Lokalizacja: Oława
Pochwały: 3
Dołączył(a): 04 gru 2012, 16:02

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 02 sty 2013, 23:00

hmm widzę kolejny ON z uczuleniem na kurę ... mam ten sam problem, niestety znaleźć karmę bez drobiu graniczy z cudem, mój Bono zaczynał od Boscha lamb&rice co było klapą bo głównie jest tam mięso kurczaka sproszkowane ale byłam za mało doświadczona jeszcze wtedy żeby pomyśleć o przeczytaniu składu (tylko 4% jagnięciny) .... przeszliśmy na brit premium z jagnięciną i ryżem ( mięsa więcej z jagnia ale kury dalej za dużo i dalej się drapał) i wtedy po godzinach spędzonych na necie i maglowaniu składu wszystkich karm odnalazłam Pro Plane z łososiem i ryżem - 20% łososia i 14% ryżu !!!to naprawdę dobry skład jak na karme nie tak bardzo drogą a w składzie dopiero na 6 miejscu jest niewielka ilość tł. drobiowego ..... POLECAM

-- 2 sty 2013, o 23:03 --

polecam stronę http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=366 ... dużo przydatnych info, od tego zaczynałam poszukiwania, jednak zanim kupię karmę zawsze czytam skład to podstawa
trussardi
Losowy avatar

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 02 sty 2013, 23:19

Polecam Taste of the wild z jagnięciną lub z rybkami. Jest to karma bezglutenowa. Aria też kuraka nie przyswaja zbyt dobrze i TOTW się sprawdziło :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 39
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 02 sty 2013, 23:33

http://forum.owczarkopedia.pl/jakie-karmy-dla-psow-alergikow-t2675.html

U mnie na razie w miarę sprawdza się bosch dla szczeniąt lamb& rice , a do ok.8 mies.życia pro plan athletic z jagnięciną.
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Wiek: 26
Lokalizacja: prawie rzeszów
Pochwały: 3
Dołączył(a): 09 lip 2012, 13:06

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 02 sty 2013, 23:41

a co myślicie o tej karmie ? nadawałaby się ?
http://www.telekarma.pl/p2349/brit.care ... .12.kg.htm
Obrazek
haszysz
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Wiek: 25
Lokalizacja: Oława
Pochwały: 3
Dołączył(a): 04 gru 2012, 16:02

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 02 sty 2013, 23:48

Z tego ,co czytałam to w składzie kurczaka nie widzę. Tylko mam pewne wątpliwości. Otóż na pierwszym miejsu jest mączka z jagnięciny a nie samo mięso. cenowo podobna do TO TW. a skład ma gorszy , więc chyba zmienię.
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Wiek: 20
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 03 sty 2013, 00:06

Właśnie czytałam o TOTW i chyba spróbuję ją, w zooplus jest chyba najtańsza. Tylko boję się, że młody nie będzie chciał jej jeść :-(
Obrazek
haszysz
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Wiek: 25
Lokalizacja: Oława
Pochwały: 3
Dołączył(a): 04 gru 2012, 16:02

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 03 sty 2013, 07:00

radzę kupić 3kg na próbę ... ja tak zawsze robię zanim zmienię karmę ... w zooplus może i najtaniej ale czas oczekiwania masakra prawie tydzień, polecam telekarma.pl błyskawiczna wysyłka
trussardi
Losowy avatar

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 03 sty 2013, 07:25

Co do wysyłki. wielu mnie najgorszy jest krakvet. kiedyś 3 tygodnie czekałam. Moja królewna nie zje suchej dopóki nie jest przegłodzona ale słyszałam że TOTW jest smaczna. chociaż wszystkie inne przerabiane karmy też miały być smaczne.
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Wiek: 20
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post