Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Karma Fitmin

Nieprzeczytany postprzez Shine07 » 2 gru 2017, o 12:01

Witam wszystkich, chciałem zasięgnąć opini co sądzicie na temat karmy fitmin medium puppy? Co myślicie o jej składzie i ewentualnie o dodatkowej suplementacji witaminami czy jest konieczna.
Shine07
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Zari
Imię: Sebastian

Re: Karma Fitmin

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 2 gru 2017, o 15:24

Osobiście uważam, że są lepsze karmy w troszkę wyższej cenie niż Fitmin, zależy jakim budżetem dysponujesz i ile chcesz wydać na karmę dla psa ... głównym składnikiem karmy jest kurczak, do którego ja osobiście zaufania nie mam. Jeśli chodzi o dodatkową suplementację, w przypadku gdy karmisz psa suchym nie potrzebne są dodatkowe suple bo wszystkie witaminy i minerały masz już w karmie, w przypadku Fitminu widzę tylko że brak jest glukozaminy i chondroityny odpowiedzialnej za ochronę stawów, w szczególności potrzebną właśnie ON'kom które mają skłonności do dysplazji
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Shine07 » 2 gru 2017, o 16:17

A jaka karmę mógł byś polecić? I stosować dla psów średnich czy dużych? Na przykładzie fitmin karma medium jest do wagi 35 kg a np. Maxi powyżej 35kg. A waga dorosłego owczarka oscyluje w granicach 35kg, mylę się?
Shine07
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 2 gru 2017, o 17:14

Shine07 napisał(a):A jaka karmę mógł byś polecić? I stosować dla psów średnich czy dużych? Na przykładzie fitmin karma medium jest do wagi 35 kg a np. Maxi powyżej 35kg. A waga dorosłego owczarka oscyluje w granicach 35kg, mylę się?

mylisz się bo według wzorca rasy pies może ważyć do 40 kg ale zdarzają się dużo większe psy :) po małych i wzorcowych rodzicach czasami masz psa przerośniętego i z wyższą wagą jak mówi wzorzec rasy. 35 kg tyle waży ale moja suka :) jeżeli chodzi o karmę fitmin to ja karmię fitminem swoje szczeniaki i suczkę w ciąży ale jestem na fitmin maxi puppy. moje dorosłe psy na codzień jedzą karmę wolf of wilderness. jest taka strona karmopedia tam sobie sprawdź recenzję. np. fitmin ma ocenę 4/5 a ten słabszy fitmin for life 3/5
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Shine07 » 2 gru 2017, o 19:16

Oczywiscie pisałem o wadze samiczki owczarka długowłosego.
Ta tańsza wogole nie wchodzi w grę. Według tej strony, to ten fitmin wydaje się całkiem spoko. Porównując ja niby z lepszymi karmami takimi jak Hills czy royalcanin wydaje się dużo lepsza
Shine07
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 2 gru 2017, o 19:41

Shine07 napisał(a):Oczywiscie pisałem o wadze samiczki owczarka długowłosego.
Ta tańsza wogole nie wchodzi w grę. Według tej strony, to ten fitmin wydaje się całkiem spoko. Porównując ja niby z lepszymi karmami takimi jak Hills czy royalcanin wydaje się dużo lepsza

a no to jak sunia to jak będzie kawał baby to może ważyć 35 kg :) moje akurat dorosłe są na wolf of wilderness ale też jadły fitmin maxi maintenance dla dorosłych i wszystko było oki. kupy i sierść oki :) royala sobie daruj bo to słaba karma a cena wysoka już bym wolała brit care o hillsie się nie wypowiem bo nigdy nie kupowałam dla psiaków.
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 2 gru 2017, o 19:42

Ja stosowałam Simpsons Premium dla szczeniaków i dorosłych też... albo ort Care ... Tak jak pisała Paulina, moja suka mimo że rodzice dorodni nie byli, już teraz waży 34kg a ma 15 miesięcy

-- 2 gru 2017, o 20:42 --

Brit Care ... miało być;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 2 gru 2017, o 19:45

Ja miałam fitmina dla Kali tyle że maintenance i light , wsio było w porządku więc pare worków zjadła :) Pandzie nie kupowałam bo bardzo szybko wyszła nam alergia na kurczaka plus źle reaguje na typowe karmy zbożowe więc od szczeniaka jest na Brit Care :) Ma fajny stosunek jakości do ceny :)
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 2 gru 2017, o 20:03

Przetestowałam różne rodzaje fitmina(znaczy Falko :D) i za tę cenę jest przyzwoita, pod warunkiem,że podajesz psu jeszcze coś np. jaja, inny nabiał.
Faktycznie przydała by się glukozamina i inne dodatki,ale generalnie, jak nie masz u psa problemów z alergią, to jest ok.
Karma smakowicie pachnie i psy ją lubią.
Futro po niej jest ładne, nie ma brzydkiego zapachu z mordki.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Shine07 » 3 gru 2017, o 14:27

A jaka suplementacja polecacie przy tej karmie?
Shine07
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje