Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Karma na przyrost masy

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 19 sie 2012, o 10:12

Witam

Szukam usilnie karmy na przyrost masy. W necie jest tego trochę, komentarzy również, ale wiadomo że może się za tym kryć marketing. Czy ktoś z Was stosuje, lub stosowal taką karmę, lub może coś polecić ? Znalazlem karmę Eminent puppy, ktoś ją próbowal ? Za wszelkie info będę dzwięczny :-)
Zbychu
Losowy avatar

Re: Karma na przyrost masy

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 19 sie 2012, o 12:41

Niestety nie znam firmy Eminent Puppy. Może Acana, jest to dobrej jakości karma (ma bardzo dobre opinie + 3 weterynarzy mi ją poleciło). Jeszcze jej nie stosowałam ale już kupiłam (na allegro) i jutro powinna przyjść. A kupiłam ją również, by Polo przytył i lepiej mu się składniki wchłaniały, bo ma chorą trzustkę i jest trochę wychudzony.
Obrazek
Aniutekbonita
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Polo
Imię: Ania

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 19 sie 2012, o 13:01

Acana jest bardzo dobrą karmą. Polecam :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez puma » 19 sie 2012, o 13:06

Na masę będzie dobra każda karma, która ma dużo białka w stosunku do węglowodanów czyli chociażby słynny Orijen. Ze swojego doświadczenia jednak wiem (mam sukę przez którą suche karmy 'przelatują'), że składniki odżywcze z surowizny są przyswajane o niebo lepiej niż te z suchych karm. Może spróbuj karmić barfem albo naturalnie, z odrobiną wypełniacza, wtedy nie jesteś zależny od rozpiski z analizą na worku suchego, sam możesz dopasować ile w danym okresie rozwoju psu dawać poszczególnych składników. Roboty może odrobinę więcej niż przy wsypywaniu chrupek do miski ale naprawdę warto.

Karma wspomniana przez Ciebie skład wydaje się mieć całkiem przyzwoity ale osobiście nie wyobrażam sobie, żeby w jednej racji żywnościowej mojej suki mięso stanowiło raptem niecałe 30%.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 19 sie 2012, o 14:41

Przyznam, że ta Acana zbiera faktycznie dobre recenzje, znalazlem nawet dobrego importera na IRL. Co do barfu to powiem, że również biorę pod uwagę, ale chce ten tradycyjny sposób jedzenia pozostawić w zapasie.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 sie 2012, o 18:25

Każda wysokoenergetyczna dla psów aktywnych się nada. Również karma weterynaryjna dedykowana dla psów po operacjach, ciężkich, wyniszczających chorobach - są takie karmy. Dajesz 150% zalecanego dawkowania rozkładając na możliwie jak największą ilość posiłków i patrzysz jak tyje. :) Wcześniej musisz jeszcze upewnić się, że nie ma robaków.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje