Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Karma sucha dla kiciaka - można moczyć?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 wrz 2013, o 11:40

Pytanko mam, bo google niezbyt mi wypluło wyniki.
Mam dla kitketa kupionę Joserę Minette. Tylko kiciak jest tak mały że widać, że jeszcze sprawia mu trudność gryzienie takiej karmy.
Czy można mu ją rozmaczać, tak jak psu?
Zamówiłam mu dodatkowo puszki animondy, wczoraj wieczorem prawie całą zjadł i widzę że smakują, nie będę go na razie katować suchym :).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Re: Karma sucha dla kiciaka - można moczyć?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 wrz 2013, o 11:46

Moja od maleńkości jadła suchą karmę - bez namaczania, początkowo dla małych kociaków. Mokrą też dostaje. Którą linię Animondy kupiłaś? Są trzy. Jedna beznadziejna, druga dobra (Carny - tą kupujemy) i trzecia luksusowa.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 wrz 2013, o 12:42

Hmmm taką w małych 100 gram kwadratowych pojemniczkach... Niecałe 3zł szt...
Później napisze Ci jaka to linia ;).

On jest taaaki maluni... I tak widziałam że ciężko mu gryźć... :) suche nie zając, nie ucieknie :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 29 wrz 2013, o 14:54

Moje koty nigdy nie miały problemu z jedzeniem suchej, ale nie za bardzo ją lubią. Kilka razy miałam młode kotki (adoptowane ciężarne i jedna wpadka) i one jak tylko ząbki wyrosły , wyjadały suchą starszym kotom. Moczonej nie chciały tknąć.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 wrz 2013, o 17:53

W 100g pojemniczkach to chyba ta najlepsza wersja.

Muszę coś sprostować, przypomniałem sobie że ze względu na zatrucie pokarmowe koteczka jadła przez pierwsze dwa tygodnie kaszkę kukurydzianą z gotowaną piersią kurczaka i marchewką. Z tym, że ona wtedy była dużo mniejsza od Nypla. W jego wieku jadła suchą i dla urozmaicenia mokrą.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 wrz 2013, o 19:28

Nypel za to nie ma ochoty jeść suchej karmy. Miauczy o mokrą, już nas sobie podporządkował - zamiauczy i dostaje :przerażenie: :roftl:

Ta mu bardzo smakowała, więc zamówiłam razem z TOTWem dla Nazgula
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_vom_feinsten/baby_pate/173722
i tą:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_vom_feinsten/kitten/31343

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 14 lis 2013, o 00:41

A mój kociak, słuchajcie, je wszystko. Jak go przyniosłam bidnego wygłodzonego, to za każdym razem dostawał coś innego. Myślałam wtedy, że nie zostanie ze mną i chciałam go nauczyć jeść wszystko, czyli suche, mokre, surowe i gotowane. Jak już wprowadził się na dobre, podałam mu pewnego dnia rzecz nową, żołądek wołowy. Taki kupuję tutaj w kawałeczkach. Oj nie spodobało mu się to . Odszedł od miski krzyknął miałknął, że nie będzie jadł i koniec. W tej samej chwili zawołałam suńkę i pozwoliłam się uraczyć z kociej miski. Minka kocurkowi zrzedła i następnego dnia rano ani mu przez myśl nie przeszło marudzić. Koty są bardzo stanowcze i konsekwentne, baaardzo.
Obecnie, jak zabraknie mięska, to podaję suchą karmę dobrej, ale nie najwyższej jakości NAMOCZONĄ, bo jednak mnie te badania o zmienionych tkankach przekonały. Kocurek uradowany i wcina szybciutko, bo suńka tylko czeka żeby odszedł od miski :lool: .
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 15 lis 2013, o 14:12

Aga i N napisał(a):Nypel za to nie ma ochoty jeść suchej karmy. Miauczy o mokrą, już nas sobie podporządkował - zamiauczy i dostaje :przerażenie: :roftl:

Ta mu bardzo smakowała, więc zamówiłam razem z TOTWem dla Nazgula
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_vom_feinsten/baby_pate/173722
i tą:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_vom_feinsten/kitten/31343

Taniej Cię wyniesie wołowina mielona w Kauflandzie albo Lidlu. Ok. 7zł za paczkę 500g. Kupowałam taką szczylusiom. Jak już został jeden to porcjowałam po 100 g i zamrażałam. Używałam jej do szkolenia malucha. Wyniki rewelacyjne, o czym z pewnością mogłaby poświadczyć nowa przewodniczka Afrusia. :lool:
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2013, o 14:32

Tu masz rację, ale czy będzie to zbilansowany posiłek dla kociaka?

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 16 lis 2013, o 11:04

Jak zje troszkę wołowinki, następnego dnia rybkę, a później kurczaczka, to będzie zbilansowany :-) . Ja dorzucam od czasu do czasu kawałek jajka ugotowanego, serek biały, resztkę mleka, jogurt i kocurek mi bardzo ładnie wyrósł. Raz na czas kocurek je mielone z odrobiną warzywek.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje