Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Karma sucha, wysokokaloryczna.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 lis 2011, o 10:38

Szukam wysokokalorycznej (min. 4500kcal/1kg), najlepiej holistycznej karmy. Bezbożowej, nie zawierającej kurczaka ani innego ptactwa pod żadną postacią (suszone mięso, hydrolizowane, mączka, tłuszcz). Procentowa zawartość błonnika (włókien) poniżej 4%, tłuszcz max 16%.

Macie jakieś rekomendacje?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Re: Karma sucha, wysokokaloryczna.

Nieprzeczytany postprzez shida » 17 lis 2011, o 13:56

Tomek napisał(a):Szukam wysokokalorycznej (min. 4500kcal/1kg), najlepiej holistycznej karmy. Bezbożowej, nie zawierającej kurczaka ani innego ptactwa pod żadną postacią (suszone mięso, hydrolizowane, mączka, tłuszcz). Procentowa zawartość błonnika (włókien) poniżej 4%, tłuszcz max 16%.

Macie jakieś rekomendacje?

obawiam sie ze jesli ma to byc karma bezzbozowa i niski tluszcz to nie ma szans - tego typu karmy sa do 4000 kcal... najsilniejszy orijen ryba albo red... przy czym red niby nizesj opisany a u psow potrafi dawac wiecej energji niz rybny...

po prostu nie ma szans uzyskac wysokiej energetycznosci przy niskim tluszczu...a juz brak zboz jest baardzo trudny do osiagniecia... juz pomijajac ze nawet karmy dla psow pracujacych 30/20 maja czasami mniej kalorji... no i tak energetyczne karmy to jednak kurczak ;) nawet jesli bez zborz... co tez zadkosc...

mozesz szukac w karmach szczeniecych ale tam bedzie przy wyzszej kalorycznosci i wyzszy tluszcz... no nie poradzisz... skads ta energia musi isc a bialka nie sa idealne do tego...

chyba ze wolisz eksperymentowac to masz jeszcze kociego orijena rybnego... tam masz kalorycznosc...ale i tluszcz i bialko...ale ja bym nie probowala takich eksperymentow... bo wiadomo ze karma kocia szkodzi na dluzsza mete...
shida
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 lis 2011, o 14:19

No właśnie, nic nie spełnia założeń. Najbardziej wpadła mi w oko Acana Grasslands http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... 56&cat=all 4200kcal/1kg, 17-18% tłuszczy (w zależności do źródła), 3,5% włókien, zawiera niestety tłuszcz z kurczaka i mięso kaczki.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 17 lis 2011, o 15:06

Napisz dokładniej jaka ma być karma (zawartość) w sobotę będę gadał z "Fabciem" on kiedyś mówił że ma producenta który zrobi wg zamówienia pod potrzeby ale prawdopodobnie trzeba wziąść jakąś ilość. Nie przywiązywałem wagi do tego tematu bo mnie nie interesował, byłem tylko przy rozmowie mogło chodzić o Royala lub Acanę ale paznokcia nie dam se obciąć :D
Moja karma (Belcando) odpada 14,5% fett, Protein 25% oraz drób
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 lis 2011, o 15:22

Tomek napisał(a):No właśnie, nic nie spełnia założeń. Najbardziej wpadła mi w oko Acana Grasslands http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... 56&cat=all 4200kcal/1kg, 17-18% tłuszczy (w zależności do źródła), 3,5% włókien, zawiera niestety tłuszcz z kurczaka i mięso kaczki.

Na stronie producenta podają 3750kcal :evil: , czyli gra nie warta świeczki.

Jangcy, nie zawracaj sobie tym głowy, hurtowe ilości są poza naszym zasięgiem.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez shida » 17 lis 2011, o 17:40

Tomek napisał(a):
Tomek napisał(a):No właśnie, nic nie spełnia założeń. Najbardziej wpadła mi w oko Acana Grasslands http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... 56&cat=all 4200kcal/1kg, 17-18% tłuszczy (w zależności do źródła), 3,5% włókien, zawiera niestety tłuszcz z kurczaka i mięso kaczki.

Na stronie producenta podają 3750kcal :evil: , czyli gra nie warta świeczki.

Jangcy, nie zawracaj sobie tym głowy, hurtowe ilości są poza naszym zasięgiem.

nie zdazylam ale wlasnie chcialam ci napisac ze acany smakowe maja ponizej 4000 ;) tyle co totw.... najwiecej z bezbozowych ma orijen...

jesli faktycznie chcesz tak kombinowac to moze jednak domowe lub barf? tylko nie mam pojecia jak ustalic dokladna kalorycznosc i zawartosc posilku... no i jak z przyswajaniem tego u psa z klopotami w trawieniu :( szczegolnie ze wlasnie odapa najwygodniej dostepne zrodlo bialka...i zborza... i tluszcz...

denerwujace jest tez ze karmy nie zawierajace tych skaldnikow czyli typowe dla alergikow sa niskoenergetyczne...
shida
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 lis 2011, o 18:56

BARF odpada, bo tego nie strawi. A na gotowane nie ma niestety czasu.

Może wypróbuję TOTW z bizonem? http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... 1285&cat=8
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 17 lis 2011, o 19:30

gochadrozdek
Hodowca
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 lis 2011, o 19:54

To jest niewątpliwie ciekawa propozycja Gosiu, bo nie zawiera kurczaka i ma ciut więcej kalorii. Nigdy nie miałem z Acaną do czynienia, a po TOTW wiem czego mogę się spodziewać i to jest chyba jedyna jego przewaga.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez shida » 17 lis 2011, o 20:11

jeszcze wiecej masz w orijenie...ale ciut wyzszy tluszcz... tzn taki sam jak w totw bo 18%... w acanie jest w teorji 17%...czyli zerowa roznica....a orijena red masz prawie 4000 kcal... rybny ma nawet ciut powyzej tej wartosci...

o innych acanach "smakowych" moge powiedziec ze porownywalne z totw - w kazdym razie moje suki reagowaly podobnie :)
shida
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje