Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Karma

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 15 lis 2012, o 20:28

Moim zdaniem powinno zrobić się tak : najpierw wybrać w jakiej cenie chcemy kupować karmę, a potem w wybranym przedziale cenowym szukać takiej karmy, która ma w składzie największy procentowy udział mięsa. Sporządzić sobie z tych karm ranking i jak pierwsza karma nie przypasuje, to próbujemy z następną i tak do skutku.
Wilania
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 15 lis 2012, o 21:43

Dagi napisał(a):np. po tym jak ją przyswaja :)

Jeśli :
pieskowi smakuje, kupki są twarde a jedzenie "nie przelatuje" przez psiaka, szczeniak ładnie przybiera na wadze ( ok 1kg tygodniowo), ma zdrową sierść i jest pełen energii, to karma mu służy :)

Nie zauważyłem by była jakaś zmiana. Kupy robi twarde, lubi się bawić, a jeśli chodzi o sierść to nie wiem jaka powinna być przy szczeniaku 10 tygodniowym. Jeśli chodzi o wagę to nie ważyłem jej gdy jest u mnie, ale chyba przybiera, bo już tak nie czuje żeber. Została odrobaczona, i dostała środek zakropiony na pchły, tylko to już trzy dni a ina się drapie, i nie wiem czy zabieg powtórzyć.
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 15 lis 2012, o 21:49

Nasza suczka drapała się właśnie po karmie. Najprawdopodobniej reaguje tak na zboża w karmie i kurczaka.
Być może u Was to nie karma, ale owczarki to wrażliwe psiaki, więc warto obserwować małą.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez ewa » 15 lis 2012, o 21:57

ślicznego masz psiaka:)zdrówko jego najważniejsze:) a z innej beczki..masz włączone :pw: (pw):)
Obrazek Obrazek

Życie bez psa jest niczym - Elizabeth Bowen
ewa
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ATOS
Imię: ewa

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 16 lis 2012, o 08:00

ewa napisał(a):ślicznego masz psiaka:)zdrówko jego najważniejsze:) a z innej beczki..masz włączone :pw: (pw):)

Mam wszystko aktywne.
Poczytałem troszkę forum, i na razie jestem w szoku. Chciałby od was konkretnie odpowiedzi, czy przy karmieniu 10 tygodniowego malucha suchą karmą podaje się jeszcze wapń? I co to znaczy dysplazja?
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 16 lis 2012, o 09:16

Dysplazja to potwór okropny. Na forum jest multum informacji na ten temat.
Ja swoim psom nie podawałam wapnia, bo nie było takiej potrzeby (można wyrządzić więcej szkody niż dobrego). Owczarzyca w tej chwili dostaje wapń z D3, ale ma zaaplikowane po zrobieniu badań. W telegraficznym skrócie: jeżeli stosunek fosforu do wapnia jest odpowiedni to nie podawaj jej wapnia, bo możesz przedobrzyć i będzie klapa - ale to moje zdanie.
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 16 lis 2012, o 10:36

Zakupiłem dzisiaj karmę na wagę i rożni się kolorem, czy to normalne? Niby opakowanie to samo, a jedna kolor jest jaśniejszy. Teraz strach przed podaniem czy mu nie zaszkodzi. Teraz przeczytałem na opakowaniu, że podaje się karmę namoczoną, czy to prawda? Bo ja sypie mu na sucho i po jakimś czasie daje pić z przegotowanej ciepłej wody. Czy te badania na poziom wapnia robi się przez pobranie krwi i jakie to koszty? Bo jadę teraz na szczepienia i może bym zbadał ten poziom wapnia.
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 16 lis 2012, o 13:38

Ja za poziom fosforu i wapnia płaciłam 20zł + pobranie 25zł. Sama sobie próbkę zawiozłam i sama w laboratorium odebrałam wyniki (gdzieś o tym pisałam). Ja swoim szczylom karmy nie namaczałam, służy ona jako dodatek do mięsa, warzyw i całej reszty. Karma z zoologa na wagę wychodzi drogo (przynajmniej u mnie) - kupuję w necie po 12, 15 lub 20kg, a wodę leję z kranu. Twój pies tak napradę to karmę sam sobie wybierze, moje dla przykładu po Hussie mają straszne rozwolnienie, pomimo, że to dobra karma (tak słyszałam :lool: )
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 16 lis 2012, o 19:01

Ja od małego namaczałam karmę i drugiej dorosłej sunie też zaczełam chwilę namaczać przed podaniem,bo po pierwsze -one są na zewnątrz-więc karma jest ciepła,a po drugie,wtedy pies nie pije tak dużo wody jak po samej suchej karmie i dla szczeniaka jest taka lepsza,bo w żołądku tak nie pęcznieje mocno(zobacz karmę po namoczeniu-jak zwiększy swą objętość). Ja podawałam do karmy purina pro plan athletic dla szczeniąt ras dużych 1 tabletkę arthrofos(nie całą dawkę dzienną).
O dysplazji możesz dużo poczytać na stronach weterynaryjnych i tu na forum.
I raczej radziłabym Ci jeśli karmisz szczylka codziennie karmą-zamówić cały szczelnie zamknięty worek i przechowywać karmę w wiadrze zamkniętym/dodawane są np.do puriny, josery/ bo te karmy w sklepach zoologicznych długo stoją otwarte w cieple.
Odradzam purinę dog chow dla szczeniaka ,w tym samym przedziale cenowym jest brit, bosch, josera,trochę więcej lepsza acana, to lepsze karmy-bo mają więcej mięsa w składzie.
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 16 lis 2012, o 23:33

Na razie to ja jestem w szoku, jeśli chodzi o karmienie, co post to inne zalecenia. Dlaczego odradzasz purinę dog chow dla szczeniaka? Sory że pytam ale jestem zielony jeśli chodzi o karmy. Dla mnie jeśli pisze że jest do szczeniaka to musi być dobra. Karmię ją już tydzień tą purina dla szczeniaka i nie widzę by coś się działo niepokojącego. Doczytałem się że prawdopodobnie brakuje mu witaminy b12, w czym taka witamina jest by mu podawac?
SAYR
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje