Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Karma

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 lis 2012, o 12:17

SAYR napisał(a):Na razie to ja jestem w szoku, jeśli chodzi o karmienie, co post to inne zalecenia. Dlaczego odradzasz purinę dog chow dla szczeniaka? Sory że pytam ale jestem zielony jeśli chodzi o karmy. Dla mnie jeśli pisze że jest do szczeniaka to musi być dobra. Karmię ją już tydzień tą purina dla szczeniaka i nie widzę by coś się działo niepokojącego. Doczytałem się że prawdopodobnie brakuje mu witaminy b12, w czym taka witamina jest by mu podawac?

a skąd wiesz, że brakuje mu tej witaminy??

O tym czy karma jest dobra czy niezbyt decyduje skład... im więcej mięsa, a mniej zbóż tym potencjalnie lepsza karma..
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 27 lis 2012, o 13:20

No spójrz sam... Przykładowo:

Purina Dog Chow Puppy Large Breed:

Składniki:
Zboża (min. 4% ryżu), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min 4% indyka), ekstrakty białek roślinnych, oleje i tłuszcze, składniki pochodzenia roślinnego (min. 0,5% pulpy buraczanej), minerały, warzywa (min. 0,5% cykorii), siarczan miedzi.

Purina Pro Plan Puppy Large Breed Athletic:

Składniki:
Jagnięcina (19%), Ryż (17%), Odwodnione białko drobiowe, Gluten kukurydziany, Kukurydza, Tłuszcz zwierzęcy, Digest, Oczyszczone węglowodany, Odwodnione białko z łososia, Pulpa buraczana, Suszone jajko, Olej rybi, Drożdże, Fosforan wapnia, Chlorek potasu, Chlorek sodu, Składniki mineralne, L-Lizyna, Siara, DL-Metionina. Siarczan miedzi (Miedź=12mg/kg), Siarczan cynku (Cynk= 180 mg/kg), Selenin sodu (Selen=0,15 mg/kg).
Przeciwutleniacze: tokoferol pochodzenia naturalnego.
Witaminy: Witamina A: 21000 IU/kg, Witamina D3: 1600 IU/kg, Witamina E (alfa- tokoferol): 280 mg/kg, Witamina C (kwas askorbinowy): 70 mg/kg, Witaminy z grupy B: 200 mg/kg., Tauryna: 1000 mg/kg.

Brit Premium Junior Large:

Skład:
Kurczak (42%), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), chlorowodorek glukozaminy (260 mg/kg), siarczan chondroityny (160 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z juki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.

Jak coś ma na pierwszym miejscu zboża to się nadaje dla chomika a nie owczarka :-) . "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min 4% indyka)" tyle ma też marketówka Pedigree i Chappi. A przykładowo (korzystam z cen z Krakvetu) 15kg Dog Chow Puppy kosztuje 105zł, na allegro podanego przeze mnie Brita znajdziesz za 110zł ;-) .
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 29 lis 2012, o 08:29

Do tej pory podaję purine, ale mam zamiar przejść na TASTE OF THE WILD Pacific Stream. Do tego raz na jakiś czas biały ser zmieszany z jajkiem, co drugi dzień zmielone skorupki jajek, czy podawać jeszcze jakieś witaminy i coś na stawy, czy to starczy co podaję? Mam zamiar przejść na dietę BARF, co o tym żywieniu sądzicie przy owczarkach.
Ostatnio edytowano 29 lis 2012, o 10:36 przez SAYR, łącznie edytowano 1 raz
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 29 lis 2012, o 08:45

Wiele osób ma psy na barfie, niektórzy do małego np.Gandii Kalyny i chwalą sobie tą diętę,więc jeśli masz dostęp do różnych mięs i podrobów,to świetnie psina na pewno się ucieszy-obserwując moje psy-wolą surowe mięsko od karmy.
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 29 lis 2012, o 13:57

Mój szczeniak od 3 miesiąca jest na BARFie ;)

Szczerze to nie mam bladego pojęcia czy przy karmie podawać witaminy czy nie.... ja na BARFie podawałam witaminy, ale też nie całą dawkę... bo dużo mieszałam naturalnych składników ;)

A na stawy to musisz sam zdecydować co i ile podawać.. i czy to konieczne..
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 29 lis 2012, o 22:55

kalyna napisał(a):Mój szczeniak od 3 miesiąca jest na BARFie ;)

Szczerze to nie mam bladego pojęcia czy przy karmie podawać witaminy czy nie.... ja na BARFie podawałam witaminy, ale też nie całą dawkę... bo dużo mieszałam naturalnych składników ;)

A na stawy to musisz sam zdecydować co i ile podawać.. i czy to konieczne..

A jak stwierdzić czy to konieczne?
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 29 lis 2012, o 23:11

SAYR napisał(a):A jak stwierdzić czy to konieczne?

raczej chodziło mi o to co ostatnio naukowcy stwierdzili..
tzn. jak pies ma mieć dysplazję to i tak będzie ją mieć.. a jak nie ma mieć to i bez preparatów nie nabędzie jej...

Noo ja podawałam, ale czy to miało sens jakiś to nie wiem....
kalyna
Moderator

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 30 lis 2012, o 12:06

kalyna napisał(a):
SAYR napisał(a):A jak stwierdzić czy to konieczne?

raczej chodziło mi o to co ostatnio naukowcy stwierdzili..
tzn. jak pies ma mieć dysplazję to i tak będzie ją mieć.. a jak nie ma mieć to i bez preparatów nie nabędzie jej...

Noo ja podawałam, ale czy to miało sens jakiś to nie wiem....

A co dokładanie podawałaś? Czy mogę teraz od czasu do czasu podawać mielone surowe mięso zamiast jednego posiłku suchą karma?
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 30 lis 2012, o 12:27

SAYR napisał(a):A co dokładanie podawałaś? Czy mogę teraz od czasu do czasu podawać mielone surowe mięso zamiast jednego posiłku suchą karma?

ja podawałam

http://www.krakvet.pl/dolfos-arthrofos- ... -8328.html

no i witaminy.. Vita-Vet dla szczeniąt powyżej 25kg.

Ja nie jestem zwolennikiem mieszania suchej karmy z surowym mięsem... Albo to albo to...
Bo mój szczeniak był miesiąc na suchej karmie i raz, wieczorem porwał drugiemu psu kawałek mięsa.. Rano była w domu masakra :negatyw:
przy przestawianiu malucha na BARFa też przez pół dnia było rozwolnienie, no i tak młody przeszedł na BARFa. :lool: :lool:

choć znam przypadki, gdzie szczeniak rano dostawał suchą karmę, a wieczorem gotowane i nic się nie działo...

Teraz już psy są nauczone i mogę im czasem podać trochę suchej karmy i nie ma rewolucji ;)
kalyna
Moderator

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 30 lis 2012, o 16:23

To znaczy że te witaminy są od większej wagi, a moja ma 11kg, więc te witaminy odpadają.
SAYR
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje