Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Karma

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 30 lis 2012, o 20:17

SAYR napisał(a):To znaczy że te witaminy są od większej wagi, a moja ma 11kg, więc te witaminy odpadają.

Wydaje mi się ,że tu chodzi o wagę docelową.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 30 lis 2012, o 21:09

Tanorja napisał(a):
SAYR napisał(a):To znaczy że te witaminy są od większej wagi, a moja ma 11kg, więc te witaminy odpadają.

Wydaje mi się ,że tu chodzi o wagę docelową.

o dokładnie ;)

a co więcej jest napisane na ulotce, że jedna tabletka na np. 7kg psa.. G. jak do mnie przyjechał już ważył więcej :ok:
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 5 gru 2012, o 15:37

Może to nie jest temat na moje pytanie, ale nie będę zakładał kolejnego. W jakim wieku powinny zacząć stawać uszy? I od czego jest to zależne?
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 5 gru 2012, o 15:49

Temat związany z tym zagadnieniem:
stawianie-uszu-t2347.html
Karoll
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 5 gru 2012, o 15:53

Uszka stają w wieku : od kilku tygodni do roku nawet.

W tym czasie mogą stawać i opadać na zmianę.

Wpływ ma dieta, ale nie zawsze...

Duże, mięsiste ( ciężkie,grube) lub b.miękkie uszka stają trudniej i później.
Ostatnio edytowano 5 gru 2012, o 21:15 przez Dagi, łącznie edytowano 1 raz
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 5 gru 2012, o 21:10

Chciałbym zakończyć ten temat i na koniec dowiedzieć się ostatecznie co podawać do karmy. Podaje purinę, zmielone skorupki od jajek co drugi dzień i jajko ze serem pełnotłustym. Jak będę podawał profilaktycznie coś na stawy, czy też muszę podawać wapń? Sara ma w tej chwili 3 miesiące i nie widzę niepokojących objawów, je wszystko, przybiera na wadze.
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 7 gru 2012, o 11:02

Szczeniak nie powinien dostawać sera pełnotłustego tylko chudy.
gochadrozdek
Hodowca
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 7 gru 2012, o 13:26

gochadrozdek napisał(a):Szczeniak nie powinien dostawać sera pełnotłustego tylko chudy.

Dlaczego chudy a nie tłusty?
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 7 gru 2012, o 18:51

Widzicie teraz ze każdy ma swoje zdanie jeśli chodzi o sposoby żywienia. Ja w tej chwili mam tyle wiadomości o żywieniu, które nabyłem tutaj i na innym forum, ze już sam nie wiem co robić. Mi polecano ser pełnotłusty z jajem, ze to jest bomba witaminowa, tutaj znowu czytam co innego.
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 7 gru 2012, o 19:39

Ja sobie myślę tak, że im mniej przetworzone jedzenie tym lepiej. I dla pana i dla psa.
Jak mi się mleko skwasi, a kupuję pełne, to robię z niego ser i daję psu na śniadanie.
Jajko daję czasami surowe, czasami ugotowane na miękko a czasami ścinam tylko białko na patelni. Raz daję ze skorupką raz bez. Czasami dodam odrobinę miodu.
Kiedy karmiłam suchą karmą nie dawałam psu zbyt wiele dodatków, żeby nie popsuć tego słynnego zbilansowania. Czy słusznie? Nie wiem... .
Odkąd je surowe dostaje wszystkiego po trochu. Czasami dorzucę ugotowanego ziemniaka z zupy, resztkę makaronu co się przykleiła do dna garnka.
Czy odmierzamy sobie jedzenie miarką, czy liczymy kalorie czy podliczamy zawartość minerałów i witamin dla naszych rodzin każdego dnia? No chyba nie.
Wydaje mi się, że jak człowiek przestrzega pewnych podstawowych zasad (np. że nie wolno dawać cebuli i że wszystko w nadmiarze szkodzi) wystarczy obserwacja psa i z doborem diety i dodatków nie powinno być kłopotów.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje