Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez niya » 06 kwi 2012, 16:30

Pani Zofio ja absolutnie nie sugerowałam szczeniaka w tym kojcu zamykać!!!! napisałam tylko , że kojec się przydaje. Moja Amba szczenięciem będąc bardzo wyciszała się w swoim kąciku, gdy go nie miała biegała po domu, popiskiwała i widać było, że jest wystraszona, gdy kupiłam jej kojec gdzie był jej koc, zabawki i miseczka obok była znacznie spokojniejsza. Ja nakładałam na bok i na górę kojca koc i tam uwielbiała spać, nawet jak już podrosła i mogła spać z nami to wciskała się do tego kojca :)a pierwszy kącik miała taki

Obrazek:roftl:

Pani Zofio wszystko co piszę to jest oparte na moich doświadczeniach, mojej suni bardzo pomagał taki kącik, tam samo jak ja nie przyuważyłam, że ona potrzebuje na dwór to załatwiała się przez pierwsze dni na gazety właśnie.
Proszę wybaczyć, faktycznie zasugerowałam klatkę nie wyjaśniając, iż nie jest to do zamykania psa. Dawno temu przeczytałam gdzieś, że tak noworodki przez pierwsze tygodnie lubią spać ciasno owinięte bo przypomina im to łono matki ( sprawdzone ;)) tak zwierzaki potrzebują takiego wyciszenia, moje koty śpią po szafach, półkach, i wszelkich zacisznych kątach, a Amba do tej pory tez czasem lubi się skryć w budzie choc ma wygodne legowisko i w domu i w garażu.

Tylko radzę to co u mnie sprawdziło się bezbłędnie.
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 36
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 7
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 06 kwi 2012, 19:30

Oczywiście, ja też stosowałam klatkę - tak jak Pani na krótko, nauczyłam szczeniaka pozostawania w klatce, do piątego miesiąca życia zostawała tam najwyżej godzinę, żeby nauczyć pozostawania w spokoju i gryzienia tylko zostawianych celowo przedmiotów. Jestem jak najbardziej za rozsądnym stosowaniem klatki dla malucha, dla jego i naszego bezpieczeństwa. Sześciomiesięczna Raszka zostawała juz spokojnie w całym mieszkaniu, cztery godziny samotności to nie był problem.
Ale nasz Forumowicz pisał poprzednio, że szczeniak - teraz dwumiesięczny - ma zostawać już po tygodniu na wiele godzin sam - karmienie o 6 i 16, czyli szczeniak ma zostać sam na cały dzień. No to nieciekawie wygląda i dla szczeniaka, i dla właściciela i jego rodziny także.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez poldek » 07 kwi 2012, 15:53

no - piesek ma zalatwiona opieke - nie bedzie nikogo przy nim przez 4 h. (lepsze to niż 10) .
szczeniak umie robić do "kuwety" i to mi sie podoba. nie przeszkadza mi to ze narobi i śmierdzi ( nie mam zmysłu węchu -wiec mi to wisi) . Brat konczy szkole i sie bierze za maturki. bedzie miał full czasu dla niego.
poldek
Losowy avatar

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Dedek143 » 30 paź 2016, 10:45

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie karmienia, mam 4 miesięcznego szczeniaka. dostaje suchą karmę namoczoną bo połykał w całości kawałki i dla bezpieczeństwa namaczam, do tego witaminy. Czy mogę i w jakich ilościach dawać mu czasami warzywa, ser biały i mięso gotowane oprócz wieprzowiny?
z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Dedek143
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Andrzej
Wiek: 25
Lokalizacja: Zakopane
Dołączył(a): 30 paź 2016, 10:37

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 30 paź 2016, 20:52

ja tam swoim daje warzywa gotowane, owoce, jaja na twardo, serek wiejski i jogurt naturalny oraz twaróg. od czasu mokrą karmę i surowe mięso. oczywiście nie daje tego codziennie, a witaminy jakie dajesz ? jeżeli jakieś na stawy to ok ale jak jakieś inne które są zawarte w warzywach to ja wolałabym dawać warzywa zamiast witamin. a suchą karmę jaką dajesz ?
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Dedek143 » 30 paź 2016, 21:13

Weterynarz dał nam Osteovit. Mamy go dopiero 3 tygodnie, do tej pory jadł karmę jak u hodowcy Dog Chow, teraz próbujemy Fitmina maxi puppy, bo ta Puriny mu nie służyła. Teraz po zmianie skonsultujemy się co do podawania witamin, bo niestety nie znam się na tym, czy ta karma wystarczy czy nie, czy lepiej jakiś inny preparat.
Pies głównie będzie na suchym, pytanie jak często i w jakich ilościach podawać mu te jajka/warzywa,owoce/mięso, mniej więcej orientacyjnie?
Dedek143
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Andrzej
Wiek: 25
Lokalizacja: Zakopane
Dołączył(a): 30 paź 2016, 10:37

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 30 paź 2016, 22:43

ja z witamin podawałam jedynie na stawy tabletki caniviton protect do roku czasu i żadnych jakiś witamin nie dawałam. tylko warzywa i owoce. u mnie to wygląda tak że ja przez tydzień daje im jakiś "deserek" potem tydzień przerwy i na nowo. jeden dzień warzywa gotowane (seler, burak, pietruszka i marchew) na drugi dzień jajeczka na twardo potem twaróg itp... potem tydzień przerwy i na nowo. a ilościowo to ja daje im jakieś 200 gram warzyw, dwa jajka, twaróg to opakowanie 250 gram :)ostatnio jedli wątróbkę to po 350 gram bo kupiłam opakowanie w sklepie 700 gram. ty musisz dawać mniejsze ilości bo to maluszek i na początku może nie być zainteresowana warzywami (moja nixi tak miała) w razie pytań pisz na priv :)pozdrawiam
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez firenus » 16 mar 2017, 17:34

Temat trochę odświeżę, ale także niebawem stanę się posiadaczem pięknego szczeniaka. Czy instrukcje zapisane w tym artykule: http://royalcanin.pl/blog/zywienie-szczeniat-czyli-jak-i-czym-karmic-szczeniaka są prawidłowe? Czy dotyczą także owczarków?
firenus
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Franek
Wiek: 27
Lokalizacja: Szczecin
Dołączył(a): 16 mar 2017, 17:31

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 16 mar 2017, 21:24

napiszę tylko tyle że zanim wybierzesz karmę to poczytaj składy bo royal to nie jest dobra karma i nie daj sobie wcisnąć kitu :)a słodziaka skąd będziesz miał bo ja też ze Szczecina jestem, może kiedyś uda się gdzieś spotkać bo może mieszkamy nie daleko od siebie. pozdrawiam
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: karmienie szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 mar 2017, 07:29

Z linku, jaki wkleiłaś wynika,że to,co piszą,to są bardzo ogólne wskazówki.
Karma Royal jest droga i słabej jakości.
Za dobre pieniądze znajdziesz lepsze: josera, fitmin, brit- te marki mają linie dla szczeniaków, są sprawdzone i chętnie jedzone przez psy.
Są też droższe,bezzbożowe oparte na suszonym mięsie.
Możesz też karmić naturalnie, dodatkowo suplementując wg wskazań weterynarza.
Pogrzeb sobie na forum jest tu sporo informacji o karmieniu malucha.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post